Som nenormalna?

Príspevok v téme: Som nenormalna?
alt

Po tom co sa dnes stalo v devinskej novej vsi som si pozrela par clankov na internete ako o nas pisu vo svete a v istom zmysle ma to tesi ze pisu o Slovensku. a zaroven necitim nejaku extremnu lutost nad tym co sa stalo, viac menej ista lahostajnost. Ja viem ze by to bolo ine keby sa to stalo mne pocitila by som co to je. Ale jednoducho tak citim. Je toto normalne?

zuzic

ojka teraz to je podla mna plany poplach...
Slobodna len to ludia asi nikdy nepochopia:(
lost mylsim ze v takej situaci nereaguje kazdy clovek premyslene co sa moze stat jendoducho prvotna reakcia tej panej bola pozret co sa deje, mozno chcela vediet ci niekto blizky nie je vonku mozno to bol strach...jej nikto nepovedal ze tam je psychopat teraz sa nam dobre polemizuje ale nevies ani ty povedat co by si vtedy robil. ak by vonku bol clovek ktoreho lubim nerucim ze v tej sekunde by som aj ja nesla von

lost

ja by som bol vcelku rad, ak by mohli civilisti nosit zbrane, a tym myslim psychicky OK civilisti..
mozno by ho zastavil niekto ovela skor..

atd.. kto by uz len isiel na ulicu hoci aj so samopalom, ak by mal okolo seba 10 ludi s pistolami ? len sialenec.. a ten by tam vosiel tak ci tak..

je to sice celkom komplikovana otazka..
ak by nikto nemal zbrane, "zli" by ich mali tak ci tak, cize "dobri" by ho nevedeli zastavit (okrem policie-vojakov).. podla mna je to porovnatelne s rukami - su to tiez zbrane, ak chcem dokazem s nimi zabijat, ale neurobim to, ak ma s nimi niekto chce zabit, mozem ich pouzit na obranu, ale MUSIM vediet AKO... lenze ruky vs samotal je dost nefer.. problem je skor v tom, ze sialenec sa najde vzdy... to snad ani nie je mozne nejak odhalit..

Slobodna

Nikdy nepochopím takých debilov, však ak mám nejaký problém tak zastrelím seba a mám pokoj aj ja aj okolie. Ale treba pochopiť, že za všetko si človek môže sám a nikto iní nemôže za naše problémy, teda nebudem obviňovať iných a vŕšiť sa na nich ale na sebe. Potom nebudú žiadne nevinné obete.

ojka

tá devinska je asi začarovaná,aj teraz tam je nejaké čoro moro, lebo našli nejaku skrinku a myslia si, že ide o bombu ))))-:

zuzic

pocula som ze ta rodina bola dost problemova...stazovalo sa na nu viac susedov a aj z toho mu mohlo prepnut. no pravdaze to nic nemeni na fakte ze je to tragedia...

lost

A k tomu ze ludia isli na balkony a do okien ako kacicky na odstrel?
Co k tomu dodat ?!
Ja vzdy hovorim "ludia su retardovany".
To ze to je jeho balkon neznamena ze tam nemoze vletiet gulka. To je ja mam zelenu na prechode neznamena ze tam je nejake silove pole co zastavi sialenca pred vletenim na prechod a rozmazanim ma to ceste.. A tak dalej..
to ze som zvedavy co sa vonku deje, a vojdem do drahy streli, HOLD, moja maximalna reatardovana blbost hodna na darwinovu cenu... pretoze niekedy treba aj rozmyslat kreativne - zdravym rozumom, a nie ako kalkulacka ze:
pocujem rachot
1. zvedavost
2. MUSIM TO VIDIET..
3. auuu auuu, preco ja ??

ach...

iny pripad je ked idem po ulici a niekto zacne palit tak, ze sa nestihnem skovat.. to uz musi riesit niekto iny..

ojka

lost, keby sa to stalo na tej dedine na východe, tak myslím, že aj tak by to nikomu neuniklo,.... je to barbarstvo, ide o nevinné ludské životy, kvoli jednému chlapovi, čo doslova asi preplo....

lost

1. nevieme fakty, kto boli ti mrtvy a preco po nich strielal
2. to je zivot, to je svet.. nic nie je iste, vobec nic..
3. mal mi to povedat dopredu, kupil by som si akcie SVK dennikov, mali extremnu citanost a navstevnost (viac ako milion slovakov)
4. ak by sa nas mal dotknut kazdy takyto cin, uz by sme boli davno na psychiatrii

Hold, svet je extremne kruty, cize je zbytocne sa s tym trapit. Naco aj?
Ludia si primitivny, oni budu vyhladavat zlo tak ci tak. To mas ako s alkoholikom - hovori sa ze je zbytocne mu pomoct, pretoze on musi chciet. Je lepsie sa starat o vlasntnych ludi (sema + rodinu) a chranit ich.

samozrejme, skoda tych obeti, teda nevinnych okoloiducich. to je hold, smola. R.I.P

Cize, to ze NIC necitis, ziadnu lutost, je zrejme dobre len pre teba (neublizi ti to?)..

+ co by bolo, ak by sa toto stalo na dedine na vychode? Nikto by si to asi ani nevsimol ;)

proste media... vymyvaci mozgov.. blablalba....

zuzic

mna sa to vzdy osobne dotkne aj ked je to vo svete a v istom zmysle ma to trochu zlomi a niekedy prida k problemom....mozno to zavisi od povahy ale neznesem pocit ze niekto zbytocne zomrel...citim sa bezmocna vtedy