Tlakomer

AdamKrt

Posledne, co som kupoval tlakomer, tak tento. Pouziva dve metody.

-odkaz odstránený-

Tu je jeho blizsi popis TENSOVAL DUO CONTROL
sk.hartmann.info

Pouziva 2 metody. Ako klasicku oscilometricku metodu, aku pouzivaju vsetky digitalne tlakomery, tak aj Korotkovu metodu, ktora je prsnejsia a vyuziva sa pri ortutovych tlakomerov. Najskor meria Korotkovou metodou a ak sa mu nepodari namerat pomocou nej tlak, tak pouzije oscilometricku.

Citujem:
Tensoval duo control zodpovedá vysokým požiadavkám na presnosť merania podľa protokolov Britskej spoločnosti pre hypertenziu, Európskej spoločnosti pre hypertenziu a Amerického združenia pre zdokonaľovanie lekárskych prístrojov (ANSI/AAMI).

Tiez som rozmyslal ci Omron, alebo ten Tensoval Duo control a i ked som bol s Omronom v minulosti spokojny, tak pouzitie Korotkovej metody ma presvedcilo.

usiko

RNG, tak ale AOmron vyraba aj tlakomery za 25 Eur, akurat nie su plnoautomaticke a nemaju pamata a tak...no a ak niekto chce vsetky vychytavky na nom, tak jasne ze zaplati...podla mna aj v USA sa da kupit aj za 100 dolarov, ak ma kadejake funkcie, co ani nevyuzivame, ale mame....

RNG

To je poriadne zlodejska cena!
Pozri na tlakomer napr zo Swansonvitamins.com, kde predavaju znacku Life Source, ktora je dokonca MEDICKY KALIBROVANA za asi 55 dolarov.

RNG

Omron napriklad vyraba aj znacku Relion, ktora sa tu v USA predava za 45 dolarov, dokonca aj menej, ja som ich bol kupil niekolko pre rodinu a seba(HEM-741CREL) a prekontroloval s ortutovym(kalibroval)a boli presne na 3 mm ortuti.
Su bateriove(4xAA) a prichadzaju standartne s adapterom na striedavy prud.
Mozno ho dostat aj s extra velkym rukavom, ktory treba objednat osobitne.

usiko

Omron,

mame doma a tlak sedi s tlakom ktory nameriam na ortutovomtlakomeri, takze famy o ich neprenosti nie su az tak pravdive.....ale stoji vela......kupila som pred cca 3 rokmi a zaplatila som nieco cez 2,500 sk.....ale stoji za to, sam urobi, co treba a to je fajn aj pre starsicj ludi,ze si vedia tlak odmeratsami a nemusi im nik asistovat....

A-Z

Prihovaram sa za Omron aj v duchu predoslych rad. Z vaznych dovodov som musela zacat s pravidelnym meranim tlaku a lekari aj znami, nezavisle od seba mi odporucili prave tento. Avsak cena je 100 eur.

ivana45

ortutove sa uz nesmu predavat (ani teplomery, ach ta nasa milovana Unia..)
Je jedno, aky digitalny si kupis, hlavne nech nie je na predlaktie alebo zapastie ale -ako spravne pises: na pazu.
Princip odcitavania tlaku je rovnaky, najlacnejsie su tie, co sama nafukujes, cena rastie s pamatou, autom.nafukovanim .. mrkni sa aj v i-shopoch. Ak mas smolu, bude tlakomer zly, ale nestava sa to. Pocitaj si tym, ze tlak krvi je velmi variabilna vec.