Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

studenti VS a vreckove

lost

ak by som bol rodic, daval by som vreckove, tak od 70% do 130% podla prospechu, respektive podla snahy, respektive okolnosti..
100% je myslene = nutne naklady (cestove, internet, internat, jedlo, poplatky)

radsej ako keby mal student siahnut po ilegalnych metodach, resp. nemoralnych..

mne rodicia pocas mojho studia davali sterchu nad hlavou, jedlo, ostatenie, pranie, poistky, a pytali pomoc v domacnosti... cize som bol luckyyyyyyyy :)

Slovensko to nevie, nevie NIC!
Nie zeby existovali studentske pozicky, 0% urok, splatenie po dobu 30-50 rokov, proste ako na zapade, ti to vedia, u nas kasle kazdy na vsetko, ze zakonodarci?

ewelin28

Ahojte....tak kedze moja mamina nezaraba (zijem len s nou a bratmi ), tak som odkazana sama na seba...dostavam stipko cca 170 eur a dalsich cca 170 eur si mesacne privyrobim...viem, poviete si ze wau....ale ja z tych penazi aj doma financne vypomaham..takze pre mna samotnu vela neostane..ale tak som rada, ze mam brigadu a mozem doma pomoct:)
a myslim si, ze vysokoskolaci by si mali privyrabat..nielen ze odbremenia rodicov..ale aj zistia ake to je pracovat :)

whee_ee

Lunar, tak to máš fajn, ja by som z toho nezaplatila poriadne ani ten intrák :D a cesta z brna do bb vychádza na isic cca 13 euro, takže aj cestovné budem mať dosť :D vidím to tak, že aspoň schudnem, haha :D

LunarBrillo

Ako tak čítam, vidím, že sa mám veľmi dobre :) Študujem 250 km od domova a rodičia mi dávajú peniaze na živobytie. Konkrétne cca 130 € na mesiac. Z toho si platím úplne všetko, teda ubytovanie, cestovné, stravu, knihy, oblečenie, kozmetiku atď. Od minulého roka mi pridelili dosť drahý intrák, tak mi otec pridal 50 € mesačne. Teraz celé leto každý deň pracujem, tak si niečo privyrobím do rezervy a na oblečenie. Inak cez rok nepracujem a ani väčšina mojich spolužiakov. Teda sem-tam chodia na občasné jednodňové brigády, je veľký problém dostať nejakú dlhodobejšiu brigádu. Teraz idem do posledného 5. ročníka na VŠ a už som šťastná, že bude koniec :)

whee_ee

45?? to vážne? to je teda riadny rozdiel... no ja uvažujem na ďalší rok nad privátom, ale na intráku chcem získať známosti atď, aj to sa zíde... ale priváty vychádzajú cca o 1000-1500 kč lacnejšie.

studentka@

uf, tak 150 za byvanie, to je dost...moje stalo 45 a aj to rodicia hundrali pricom som si oblecenie, kozmetiku, posedenie v pizzerii alebo v cukrarni a vydavky na zabavu stale hradila sama a tak je tomu aj teraz. a stoji ma to vela casu zarobit si na to.

whee_ee

no ja idem teraz do prvého ročníka a keď si predstavím, že len internát ma stojí cca 150 euro v prepočte na mesiac, plus cestovanie, strava, knihy atď, tak neviem neviem, chcela by som určite nejakú brigádu, je mi blbé toľko peňazí drankať od rodičov, aj keď viem, že ak sa to hneď nepodarí, tak mi bez problémov dajú, pretože ide o štúdium, ale budem sa snažiť niečo nájsť a popri škole to zvládať :) a vlastne budem mať aj štipko na ubytovanie, tak aspoň niečo a posnažím sa aj o prospechové, ale pravdupovediac s tým veľmi nepočítam :D

kajush

vela zalezi aj od toho kolko vynde ubytko, ja som mala min rok dost drahe, teraz budem mat o polovicu menej ..
inak mi ubytko platia rodicia, a este dostanem asi 15e tyzdenne na stravu a cestovanie, knihy kupujem sama z toho co zarobim.treba si aj zarabat sam , nielen byt odkazany na rodicov, lebo taky bezny student ma vydavky nie len na studium...ale aj na zabavu, pridu vianoce a tak :))

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

studenti VS a vreckove - Fórum - ZDRAVIE.sk