Prvý tampon

Príspevok v téme: Prvý tampon
mojprvy

Ahojte , mám 14 a este som nikdy nemala tampon . Skúsala som si ho tam dávať ale neslo to .... Ohladom toho som strasne bojazlivá a bojím sa ze si tam nieco narusím atd. Poradte ako tomam urobit ??????? A v kolkych rokoch ste si ho prvý krat dali ??? ja by som vyskusala O.B :)
Potrebujem to najmä koli tomu ze chodím na plavecký a koli kramom som uz dosť treningov vynechala :) dakujem

Lucik22

ja som si tiez nevedela dat najprv tampon ale treba sa to naucit, uvolnit a nesmiete byt tam dole prilis suche lebo sa to neklze :)
Pouzivam Jessa z Balea, ale tampon sa najlepsie navlieka ked uz nemate panensku blanu

usiko

no, zivo sa pamatam na moj prvy /aj posledny/ tampon. Isli sme do KE na nieco a ja som si povedala, ze si dam tampon. Dnu isielako tak, ale asi som si ho nedala dobre a nejako ma ominal,ci co. ale vyberanie!!!! tak to bolo ine kafe, ked som ho vyberala, mala som pocit, ze si vyberam spolu s nim aj vnutornosti a odvtedy sa tamponom zdaleka vyhybam...nikdy viac...myslim si ze co je plne bakterii a je to odpad, ma ist von a nie ostavat v posve aby sa rozkladalo....takze vlozky to istia stale...

Cashia

jednoznačne (hlavne pre začiatočníčky:D ) s aplikátorom..
-je tam presný návod aj s obrázkami
-veľmi pohodlná aplikácia
-vieš, že si si ho dala dostatočne hlboko (ak ideš podľa návodu) a tým ťa to nebude bolieť, štípať..a celkovo aj zabudneš, že ho vôbec máš :)- ale šnúrka je dostatočne dlhá a pevná tak sa nemusíš báť že ho pak nevytiahneš
- je to hygienickejšie a rýchlejšie

je tiež možnosť, ako som tu kedysi pri podobnej téme čítala, dať do aplikátora od Tampax tampón O.B. (ak si s ním spokojnejšia)..

ja osobne nedám na tampony a aplikátorom dopustiť..

jajkafr

poradte
možno si málo uvoľnená... tampón si skús zavádzať keď máš najsilnejšie krvácanie, nájdi si polohu, ktorá ti najviac vyhovuje a v ktorej sa vieš najlepšie uvoľniť, ak ti to nepôjde skús trošku zmeniť smer... držím palčeky

poradte:(

baby prosim poradte.... mam 19 a skusala som si dat tampon. Lenze to VOBEC neslo.. Dostal sa maximalne po polovicu a dalej ma to uz stipalo a fakt to neslo.. Ani ked som zmenila smer a bola uvolnena proste nie a nie.. Skusala som uz ob mini aj ties aplikatorom... Strasne ma to stve lebo chcem ! ich pouzivat a v skole ked budem mat plavecky tak aj budem musiet .. A to NEJDE! Preco??? Uz som to skusala si 7 krat .. Moze byt na vine to , ze som este nemala pohlavny styk? gynekolog mi robil sono a to bolo vsetko v poriadku,netusim kde je probléém.. !!! Poradte prosim,vdaka!

Kenty

mojprvy

Tampóny s aplikátorom majú aj návod. Neboj sa toho. Mne sa to tiež stalo, zabudla som na to ako sa dáva. Preto ja odporúčam si to vyskúšať najprv doma a až potom ísť niekde s pocitom, že si to budeš vedieť vymeniť a nebudeš mať strach. To isté som urobila ja.

rew

mojprvy> btw... existuju aj tampony do vody.. su nasiaknute vazelinou, takze nenasiaknu vodou, resp sa ti voda nedostane cez tampon hlbsie, tak ako pri klasickych tamponoch.. v navode ich odporucaju menit kazde 3-4 hodiny.. teraz v lete som to skusala a fakt je to lepsi pocit.. :) sice stoja asi 2.50eur 4 kusy ale ak to pouzivas skor prilezitostne tak sa myslim da.. daju sa kupit v lekarni(nie v kazdej to maju).. no a pokial viem tak to predavaju len vo velkosti 'normal' co by pre teba mohlo byt velke :-/
inak co sa tyka jednoduchosti zavadzania, tiez odporucam ob s tym silk povrchom :) pripadne skusit trosku lubrikacneho gelu na vodnej baze ak mas k dispozicii :)

mojprvy

kenty : dakujem ale bojím sa toho ze keby som si ho vedela uz dat a potom uz by som si isla vymeniť tak ze by som dalsi nevedela dat a prave by som bola na kupalisku alebo dakde

Kenty

Doposiaľ som nosila vložky. Taktiež som mala strach z tampónov a rôzne otázky čo sa toho týka. No povedala som si ako na nový rok tak po celý rok. A tak 1.1.2010 som si vyskúšala tampón. Na prekvapenie som necítila žiadnu bolesť ani nič čo by mi to znepríjemnilo. Musíš sa uvoľniť! No dôležité je ako hlboko si ho dáš, ale myslím si, že po viackrát sa to naučíš. A ešte jedno ako dlho ho máš v sebe. Je to aj podľa množstva krvi. Sama to zistíš. A môžeš ho použiť aj v noci, len tam je tá nevýhoda vstávať každé 3 respekt 4 hodiny aby si si ho vymenila. Zase to záleží od množstva. Ja osobne som použila tampóny s aplikátorom, pretože si myslím, že je to viac hygienické. Samozrejme aplikátor si môžeš umyť a dať si doňho ten tampón O.B.
Len nemaj strach a do toho!