Panicka porucha - PP

Príspevok v téme: Panicka porucha - PP
Babatenko

Prvu uzkost a az odpadnutie, no pred padom na zem ma vtedy kamarat zachytil.. zazila som to na jednej techno party v Amsterdame, a myslim, ze ten stav mi vyvolala extaza. Odvtedy trpim panickou poruchou. Su to uz vyse 3 roky. Je to hrozne, je to snad horsie nez akakolvek ina choroba. Obmedzuje ma, bojim sa letiet lietadlom, bojim sa ist na vylet, dlhsiu trasu autom, byt sama doma.. je to hrozne... cokolvek by som dala za to, aby som mohla byt zase normalna, pri zabludeni v aute v noci, ked niekam idem a nejak sa zamotam, alebo strach z pokazenia auta alebo prechadzke a zamysleni a zabludeni, alebo vybiti mobilu, si povedat, ze no a co, nejak sa vymotame, nejak to zvladnem, spytame sa na cestu, ale nie, teraz ma len chyti stav a uz je zle, porad umieram a zblaznim sa pri tom.. Najskor som si myslela, ze nie som normalna, ze sa so mnou nieco deje, ze som divna.. a potom som nejak zistila, uz si vlastne ani nepamatam ako, ze je to panicka porucha a trpi tym viac ludi. Najskor som si myslela, ze mam nieco so srdcom, infarkt, alebo co .. ale 18 ka a infarkt ?
Bojim sa ist niekam na vikend, na chatu, niekam prec daleko, lebo sa bojim, ze keby ma nahodou ja neviem vykrutilo, alebo by som odpadla, tak sa tam nedostane vcas pomoc a umriem tam, strach zo smrti, ako zomriem, co potom, tazko sa mi dycha, tlak na hrudi, nemozem prehltat, steklia ma mravence a trpne mi kadeco, ruka, tvar, krk, zalieva ma studeny pot... Ako kedy, mavam rozne silne stavy.. Bola som uz u psychologicky na vysetrniach a aj u psychiatricky, predpisala mi lieky lebo som mala ist do zahranicia studovat na par mesiacov, takze nebol cas na sedenia, ale nikdy som si zatial lieky nedala, aj napriek mnohym zachvatom a mnohokrat aj takym, ze uz som chcela povedat umieram, zblaznim sa, ludia volajte mi pohotovost!! Predpisala mi RIVOTRIL, ten stoji u mna v policke zatial, teraz nedavno som bola u dr. psychiatricky opat a som jej povedala o stavoch, aj o strachu z rivotrilu, lebo som sa na internete docitala kadejake neziaduce ucinky, necitenie noh a pady na zem.. a tak som to utrpenie prezivala tazko a bez liekov, ale vzdy to preslo.. VZDY TO PREJDE, i ked si nie som taka ista, lebo fakt vzdy mam pocit, ze tentoraz to uz neprejde, tentoraz umieram, alebo sa zblaznim ! .... Tak mi prepisala LEXAURIN 1,5 mg, vraj je to uplne najslabsi liek, aky mi moze dat a na spanie mi dala ZOPICLON, kedze obcas ked mam stav a uzkost a nemozem zaspat, ale rano musim vstavat, tak som si ho vzala od nej, ale este som ho nepouzila.. ale povedala, ze sa da zmiernit tie stavy, aj uplne vyliecit, treba zacat so sedeniami. Teraz zacne skola zasa a ja si zas nebudem vediet najst cas na to sedenie, mam toho zozaciatku fakt vela, tak mi dala termin az volakedy o 4 tyzdne.. Tak zatial sa pokusim vyhnut sa navodeniu si UZKOSTI a po pripade to zahnat ... ale NEBAVI MA UZ TAKTO ZIT ! OBMEDZOVAT SA !! je to strasne :(( Dufam. zepo sedeniach a terapiach sa mi to vylieci ! ..

Ake mate skusenosti s tymito liekmi ? RIVOTRIL, LEXAURIN, ZOPICLON ?
Ja som chcela nech mi predpise XANAX, lebo je to vseobecne znamy liek, antidepresivum aj, a kamosky ho brali a pomohol, ale ano, co pomoze kamoske, nemusi pomoct mne, a aj je to moc silne. Ale dost sa bojim tych liekov, ked citam tie neziaduce ucinky na internete... Ake mate s tym vy skusenosti a co robite pre zbavenie sa PP - PANICKEJ PORUCHY ?? Musim sa toho zbavit, nebavi ma takto zit.. ubija ma to..

Vopred dakujem za rady.

Babatko91

Pozorovatel

A ešte chcem dodať, že môj problém je hlavne pri stretnutí s ľudmi, strach z názorov, kde potom vzníka strach a panika zo strachu zo sebakontroly, zo zlyhania pred touto chorou spoločnosťou. Táto chorá spoločnosť plná dokonalosti, bezchybnosti ma dostala tam kde som, preto sa chcem naučiť ignorovať jej názory a mať ľudí v pi.., myslím že potom problém nebude ;-) Niekde na samote, kde nieje nikto by som strach a úzkosť nepociťoval, preto vidím problém hlavne tu. A chcem sa naučiť to nevnímať a brať si k srdcu len tie dobré názory na moju osobu, ktoré ma doteraz dosť povzbudzovali a pomohli mi. Uvidím čo život prinesie.. Držte sa!!!

Pozorovatel

Ahoj všetci...

Po prečítaní príspevkov som sa rozhodol že "stručne" a vrýchlosti napíšem niečo aj ja. Panická porucha nastala u mňa pred pár dňami, základ bol určite v sociálnej fóbii, ktorá sa u mňa vyskytla asi pred rokom, doteraz sa mi ju podarilo tlmiť, niekedy som sa jej zbavil rýchlo a niekedy ťažko, ale išlo to. Naučil som s ňou žiť a ovládať ju, bez lekárskej pomoci, bez toho aby som o nej niekomu povedal - darilo sa, žil som spokojne, dostával som to pod kontorlu. No teraz prišiel náhly skok, neviem prečo, kde to vzniklo ale vyskytla sa u mňa agarofobia a s tým spojená veľká úzkosť a panický strach. Čo sa mi tiež prvé dni darilo zvládať, tlmiť, ale včera som zažil zatiaľ najhoršiu skúsenosť, ktorú sprevádzal silný panický strach, úzkosť, problém s dýchaním, búšenie srdca, strach zo sebakontroly a zo zošalenia, čo si ľudia o mne pomyslia. Po tomto som sa dnes odhodlal navštíviť psychológa, lebo som mal sklučujúci pocit že sa už nič iné s tým nedá robiť. Ale problém nastal keď som nemohol najsť psychológa, a na obzor prišla len psychiatria, čo som si zároveň rozmyslel a išiel domov s tým že ja sám sa pokúsim z toho dostať, že je to len na mne čo dovolím svojej hlave a len ja sám si zvolím hranicu pokiaľ ma strach a panika ovládne. Myslím že toto všetko je len vďaka tomu že si takéto myšlienky pripustíme, že sa nimi zaoberáme a že je to len vďaka strate sebavedmoia, sebaúcty, strate rešpektu samého seba a negativite ktorú v sebe podporujeme. Chcem vyskúšať potláčať tento strach, ničiť ho už v zárodku a uvedomiť si že ja!, len ja!, ovládam sám seba, svoj mozog, že on ma nemôže ovládnuť. Veď tu som pánom ja.... :-))) Spoliehať sa na medicínu nechcem. Verím že to zvládnemm, že mám v sebe silu a získam zase späť svoj "starý" život a že sa toho zbavím. Verím ! :-) Ešte napíšem..

Lulu2011

Ahoj Gaba, mne je tiez stale zle, podla dr. panicka porucha, stale na odpadnutie, nevladzem, spim vela, z ktoreho sidliska si? (tiez KE)

paroxetin som musela vyasdit mala som z neho nocne mory

gaba kosice

ahojte vsetci ,, citam tu vase prispevki ,, nesom na to sama ,, ties mam to iste,, chcem sa stoho zbavit ale nedari sami , je to stele horsie . us nevladzem chcem abi to us zmizlo, mam krasnu dcerku pre ktoru zijem ,nemozem sa jej venovat lebo stale mi je zle , , beriem tableky frontin, a paroxetin, ma nietko skusenost stimi to tabletkami ?,zmizne ta choroba ? ked chcete mozeme si o tom pokecat ,1zaba87@azet.sk,

nanu

ja osobne si myslim že tato PP prišla s touto dobou.Naozaj aj ked to bude vyzerať trapne ,ale kedysi mali ženy aj 13 detí a nemali žiadnu paniku ani depku,pretože nemali na to čas,stale bola robota.Teraz sa riešia len kadejaké hovadiny,úplne nepodstatné veci,pretože pokial nejde o život ide o .....asi to každy vie.!!!nech nedovolíme aby táto priblbla doba v nás zanechala psychické problémy a tým nad nami zvíťazila.Treba si viac všímať život ako taký,pretože nám ho dal BOH a iba on nám ho môže zobrať...Tešte sa z každého dna všetci ktorí trpite PP lebo život je naozaj krásny.Držím palce!!!!

komar1988

Babatenko
bud taka dobra daj mi svoj meil alebo skipe chcem ti pomoct a zaroven aj popisat otom aj mna to tak isto trapy tak samy ozvy na tomas.balog5 to je moj skipe.alebo petra77777@azet.sk budem cakat

Ja-Panik

Ahojte, mám tiež problém s panickou poruchou a už nejaký ten čas chodím na terapiu. Je to formou kognitívne-behaviorálnou - tak ako Praško píše vo svojich knihách. Navyše som objavil ešte jednu super vecičku - volá sa emWave PSR a je to prenosný biofídbek. Dostal som sa k tomu cez môjho kamaráta, ktorý s tým cvičí už dlhšie. Pri panickej poruche je často až príliš aktivovaný sympatický nervový systém a práve za pomoci tohoto prístroja čoraz lepšie rozumiem a dokážem dosiahnuť stav pohody - utlmenia aktivit sympatického nervového systému. Zároveň mi to pomáha pri nácviku dýchania. Fakt doporučujem. Ozaj a čo sa týka liekov - aj vďaka emWave viem čo sa so mnou deje a sme v poslednej fáze vysadzovania. Tak držte palce.

Ja-Panik

Ahojte, mám tiež problém s panickou poruchou a už nejaký ten čas chodím na terapiu. Je to formou kognitívne-behaviorálnou - tak ako Praško píše vo svojich knihách. Navyše som objavil ešte jednu super vecičku - volá sa emWave PSR a je to prenosný biofídbek. Dostal som sa k tomu cez môjho kamaráta, ktorý s tým cvičí už dlhšie. Pri panickej poruche je často až príliš aktivovaný sympatický nervový systém a práve za pomoci tohoto prístroja čoraz lepšie rozumiem a dokážem dosiahnuť stav pohody - utlmenia aktivit sympatického nervového systému. Zároveň mi to pomáha pri nácviku dýchania. Fakt doporučujem. Ozaj a čo sa týka liekov - aj vďaka emWave viem čo sa so mnou deje a sme v poslednej fáze vysadzovania. Tak držte palce.

MYCUS

Ja mam tiez takrto problemi a vazne ma to uz nebavi..pred tym som to nemavala tak casto ale teraz to mam kazdy den a mam strasne zly pocit ze umieram vazne uz mam toho dost nebavy ma takto zit a neviem co s tym mam robit..lekarka mi dala plno liekov ale ziadne nezaberaju vazne som uplne na dne :(