Zubné implantáty

Príspevok v téme: Zubné implantáty
Anggelika

Rozhodla som sa pre 3 implantáty na hornej čeľusti vzadu. Mám však málo miesta pre korunky, preto mi chce zubár zbrúsiť 3 mm kosti a naopak na mieste posledného siedmeho zubu mi kosť klesla natoľko, že je potrebné urobiť sinus lift, teda otvoriť kosť zboku a vložiť umelú kosť. Ak máte niekto skúsenosti s takýmito zákrokmi, budem rada za informácie, lebo neviem do čoho idem a hrozne sa bojím. Som tiež alergická na nikel, a bojím sa nezhojenia implantátov. Vďaka za rady.

Eva531

Anggelika, radsej si to este poriadne premysli! Existuju takzvane BOI implantaty, neviem, ci si uz o nich pocula. Tieto implantaty je mozne zaviest mnohokrat aj vtedy, ak mas malo kosti na zavedenie klasickeho valcoveho implantatu. Na zavedenie BOI implantatu staci aj kost, ktora je o 60 % mensia ako kost potrebna na zavedenie klasickeho valcoveho implantatu. Na tvojom mieste by som sa skusila poinformovat o moznosti zavedenia BOI implantatu. Podla mojich informacii BOI implantaty robi iba jeden jediny zubar na Slovensku, vola sa Aurel Ducko a pracuje na Tehelnej 16 v Bratisalve. Blizsie informacie najdes na www.bielezuby.sk Dufam, ze som ti aspon trochu pomohla, precitaj si stranku a dozvies sa viac. Vela stastia!