Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Cvičenie- ráno či večer? ako často?

mišula

Ahojte chcela by som sa spýtat chcem si trošku vypracovat telo lebo je take .. zvednute . a hlavne spevnit ho chcela by som sa opýtat kedy mám cvičit? ráno alebo večer . a keby som cvičila aj ráno a večer ? .. čim by sa to zlepšilo .. ??

TrainingBoy

pretoze pri posilnovani sa spaluje najviac svalovy glykogen(cukor) a po jeho vycerpani, bud doplnis zasobu(co vsak nenahradi glykogen uplne) alebo zacnes spalovat tuk a svalstvo, kedze je to anaerobny trening. Aerobka ti moze z glykogenovych zasob ubrat a celkovo ta unavit, pricom pri posilnovani by si mala ist na maximum. No ani po treningu by si nemala mat pridlhu aerobku, lebo posilnovanie by malo byt zaklad na ktory das najviac energie. Ak chces poriadnu aerobku tak v netreningovy den.

A-Z

lolla,
a este jedna vec, telo nikdy necerpa, teda ani rano nalacno, len z tukovych zasob, inokedy len z cukru. Ide o pomer. T. j. rano na lacno sa do spalovania vo VACSEJ MIERE zapajaju tuky ako cukry.
Ale ako som uz napisala nizsie, zrejme ta "miera" je pomerne mala na to, aby nejak zasadne ovplyvnila chudnutie pri cviceni rano alebo vecer.

A-Z

Mne sa pi redukcnej diete najviac osvedcila PRAVIDELNOST v cviceni = a 4x do tyzdna. Ziadne vynechavanie, ziadne ulievanie, proste ci prsalo, snezilo, traktory padali... :). Za takychto okolnosti potom nezalezi, ci cvices rano alebo vecer, ci 2 alebo 5 hodin pred spanim; ide o to, ze mas pravidelny vydaj energie, cvicenim si zrychlis metabolizmus a jasan, kopec dalsich zdravotnych pozitiv.
Aerobka na lacno (= lepsie spalovanie tuku kvoli nizkej hladine cukru v krvi) sa u mna nijako vyrazne neosvedcila, inak povedane, nezaznamenala som ziaden rozdiel, ci lepsi vysledok s cvicenim rano oproti cviceniu vecer. Je to individualne. Ak ti bude vyhovovovat ranny beh, kludne, ale urcite si daj pred pohar vody. Brusaky mozes vecer, pred tym kratke zahriatie a na zaver trosku ponatahovat, pred behom to iste. No osobne by som to posilnovanie ponala komplexnejsie, a cvicila aj ostatne svalove partie, minimalne chrbtove je pri brusakoch velmi dolezite.
Uzavriem; cvic kedy ti vyhovuje, ale hlavne cvic pravidelne a po dosiahnuti zelaneho vysledku by bolo fajn pokracovat na urovni udrziavania ;)

TrainingBoy

svally ak chces chudnut tak je dobre co najskor, mozes aj na lacno. no ja osobne som to nikdy nepraktizoval, prilisne tyranie, stacili mi sacharidove vlny ako tyranie.
lolla teoreticky mozes, ale zalezi od obtiaznosti, pokial je to taka lahka zataz tak to nevadi, no je otazne ci sa "zregenerujes" do vecera, aby si mala dost energie na posilnovanie, najlepsi treningovy plan si spravi kazdy sam

TrainingBoy

posilnovanie je najlepsie vecer, ale nie je to podmienka, inac vo vsetkom suhlasim, aerobku az po posiln.
mozes mat aj dni kedy mas len aerobku a tak mozes rano...no velakrat ide hlavne o to kedy mozeme, ak mas tazku pracu tak vecer uz nebudes vladat, ale zase ja sa rano necitim este dost prebraty na posilnovanie

doubledog

nie, nerobis
posilovanie nerob po aerobke.
a nerob ho ani na lacno.

cize mas dve moznosti: rano aerobku, vecer posilko, alebo vecer posilovanie a hned potom aerobku.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Cvičenie- ráno či večer? ako často? - Fórum - ZDRAVIE.sk