Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zhorsuje akne aj horka cokolada?

Príspevok v téme: Zhorsuje akne aj horka cokolada?
lucka856

cawtee takze ja sa chcem spytat ci mi moze zhorsit akne aj horka cokolada?? pretoze viem ze ovsene vlocky pomahaju ale suche ich nemozem tak mamka ma naucila taky "receptô ze proste na panvici sa oprazia trosku ovsene vlocky potom sa do toho hodi par kociek horkej cokolady,nech sa roztopi a do toho nakrajat banan a je to take fajnucke

RNG

Kedze toto forum nedovoluje uvadzat priemo zdroje roznych doplnkov, musi si ich kazdy najst na internete sam. Je hromada obchodov, co predava kokosovy olej, vyse dvoch miliard ludi na nom kazdodenne vari, zato ze ty o tom nic nevies, neznamena, ze ja zijem v pralese. Zijem blizo Chicaga, tj v oblasti kde zije 2 x tolko ludi, nez na celom Slovensku. A najblizsi prales mam na 4 hodiny lietadlom minimalne.
Aj surove kakaove boby(raw cacao) je mozne dostat z hromady predajni a na internete.

mimula

ano moze zhorsit, alebo vytvoria sa nove...aaaano pokial mas alergiu, ako ja. Postupne zistis po com sa vyhadzujes viac, a kedy je to proste v ramci normy. A to nemusis ist ani na alergologiu. Ja napr. pozorujem, ze sa mi nejake tie akne objavia viac po konzumacii horkej cokolady(sila co?), nanukoch(hlavne mliecnych,smotanovych)zmrzline, kravskom mlieku, ale aj mlieku ak je vo vecsom mnozstve po klasickom kupenom v obchode, pasterilizovanom. Taktiez oriesky, mandle, orechy, hmm, a to som si citala ze orechy, cierna cokolada,orechy..atd zlepsuje kvalitu pleti a vlasov pretoze obsahuje komplex vit. B...hmm skoda ze mne akurat tak pohorsilo. :)) Taktiez vitaminy, vit. doplnky proti akne..atd fu cim viac som sa snazila a robila vsetko preto aby som dodavala telu,co naj prospesnych latok, tym viac to bol horsie. Tak isto pripravky na akne, na plet vseobecne. Skoda peniazkov, nehovorim ze nic nepomaha, ale dost vela pripravkov iba drazdi plet. Mne osobne pomaha cista voda, pletove mlieko na odlicenie ociek, krem na citlivu plet, nic ine,a samoska, na liecbu z vnutra, ciste bylinkove cajiky, vela vody, vela relaxu, ziaden stres,starosti, uzkosti, depky. Takze uuusmev. p.s. odporucala by som ureu, taktiez. :) drzim palec

jankaaaaaaaaa

ja tiez nepozorujem zeby sa mi spravili vyrazky prave po nejakom konkretnom jedle. u mna to je asi celkovo travenim, alebo mozno kazmi v zube? neviem ci to nato tiez nevplyva

Katka87

U kazdeho je to zrejme inak. Mne nezhorsovala akne ani cokolada, ani nic ine. Ked som este fajcila, teta mi vravela, ze to akne mam z toho. Potom som prestala fajcit ale vobec sa to nezlepsilo. Mohla som jest vela cokolady alebo sa jej uplne vyhybat, bolo to stale rovnake. Ciastocne mi pomohol az liek Roaccutane, inak mi nepomohlo absolutne nic.

Maros75

Vyššia dávka Zinku ako doplnok výživy (25mg Brať každý večer)
Diéta nejesť produkty ktoré obsahujú zemiakový škrob a ani hranolky a podobne.
Vitamín B6-1tabl. každé ráno.
Dodržiavať túto liečbu. Po mesiaci budete vydieť rozdiel.

Maros75

rng....ty kde zijes? V pralese,ze si vies oberat neprazene kakaove bobky a kokosove oleje a ine hovadiny? Internet mas ties bio ....ak sa nemylim.

RNG

Nuz surove, neprazene(RAW) kakaove boby to nesposobia. A daju sa z nich pripravit s napr medom a vanilkou a orechami napr velmi chutne mixy, s chutou znacne pripominajucou do znacnej miery cokoladu a s tym istym ucinkom na opiove receptory v mozgu(pocit stastia a spokojnosti)
Naviac neprazene maju velmi vysoky obsah antioxidantov, co sa prazenim do znacnej miery znici.

jajka001_

horka čokolada? no ja som si raz dala taku fajnovu kvalitnu 80percentnu a o dva dni som mala 20 novych vyrazok. tiez som si myslela ze to mliecna je ta zla.nie, to je to kakao. aspon u mna.

RNG

Inac ze cukor zhorsuje plet je tiez pravda, lebo podporenim candidy v tele tato vyraba rozne toxiny, ktore sa telo snazi vyhodit aj cez kozu, tj su aj tzv candidove acne

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zhorsuje akne aj horka cokolada? - Fórum - ZDRAVIE.sk