Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

VŠ Blava, intrak, zivot.... :(

Príspevok v téme: VŠ Blava, intrak, zivot.... :(
sadgirl11111

ahojte, v septembri sa mi zacina novy zivot v blave :(( mam z toho celeho strach, pride mi to, akoby sa mi od momentu ked nastupim na internat mal zmenit uplne zivot a nejak nie som na nieco podobne pripravena....takmer kazdy sa tesi na zurky, kruzkovice a podobne..ja mam z toho strach...mam priatela, ktory tiez nastupi na VS v Blave, samozrejme na iny internat aj univerzitu... bojim sa vsetkeho, toho ze nezvladnem zivot v podobnom meste, toho ze sa s priatelom rozideme vsetkeho... ako ste to "prezivali" vy?? resp. buduci prvaci prezivate,??

alusinka

Ja som isla do BA s takymi pocitmi ako ty... az na to, ze som tehda este nemala priatela, tak som si pripadala ako hodena ihla v kope sena (som dievca z oravy a na pre mna tak velke mesto som nebola zvyknuta:))
Na intraku bolo fajn... Vela ale zavisi od toho, ake mas spolubyvajuce. Moje boli vo vyssich rocnikoch, vacsinou boli n intraku len tri dni v tyzdni, tak som ostatny cas bola sama. Dneska je dobre to, ze na vascine intrakoch uz je zabudovany internet ;) takze pokial mas notebook, nudit sa urcite nebudes...
Ja som mala tu smolu, ze spoluziacky z VS mi moc nepadli do oka. Nemam nic proti poboznym ludom, ale u nich to bol extrem. Kedze som velmi otvoreny clovek, mysleli si o mne len to najhorsie ;))

Taktiez ti poradim, najst si v BA nejaku brigadu. Na itnrakoch su super agentury, ktore ti za chvilu najdu nieco vhodne. Nieje to moc penazi ale na prezitie to staci. Samozrejme, ak ta budu sponzorovat rodicia, tak to budes mat o to lahsie ;) Mne len platili intrak, a na stravu som si musela zarobit. A nakolko som bola leniva do roboty, mnohokrat som bola cely den len na vifonke :)) (inak, na intrakoch perfektne varia a za dobru cenu!:)

Ale inak je Bratislava celkom fajn. Pokial som tu nezila tak som ako kazdy spravny "dedincan" nadavala, ze aki su tu ludia a neviem co... Ale realita je uplne ina. Prve dni v BA som ani nevedela ako funguje MHD a dneska uz by som bratislavu presla aj sama, so zavretymi ocami ;))) mam tu priatela (bratislavcana) a zrejme tu aj zakotvim na veky vekov (amen:))

Drzim ti palce v skole, aj v novom zivote vo "velkomeste" a uvidis, vsetko sa da zvladnut, ked ma clovek chut ;))

lost

sadgirl11111

BA je sice "velke" mesto, ale casom zistis je je to vlastne "male" mesto :-)

ked som tam isiel pryv krat uplne sam... to som mal asi 18-19 rokov.. som si povedal, ako tam co tam co teraz... chaos :D

ale teraz, ked som tam par krat bol, staci par desiatok krat navstivit (alebo par dni tam prezit) a uz to budes poznat ako vlastnu dlan a zistis ze je to celkom OK mesto :)

samozrejme, treba si davat pozor ako vsade inde ;) nechodit sama za tmy atd.. to uz asi poznas..

:)

sadgirl - som rodena bratislavcanka, bratislavu mam rada, ale... ty si to napisala ako keby islo o niekolkomilionove mesto :D:D "bojim sa vsetkeho, toho ze nezvladnem zivot v podobnom meste" ... cela bratislava je len velikanska kopa sidlisk, malicke centrum - tri ulice a jedna nakupna ulica alias obchodna. a zopar obchodnych centier. nic hrozne.

keby si chcela niekoho noveho spoznat, alebo poukazovat bratislavu, tak sem kludne napis a ja ti rada pomozem, ked chces :) som mlada baba, studovala som rok v zahranici, 2000km daleko od rodicov, frajera, vsetkych. tak viem ako ti je (a ty to urcite ani domov nemas tak daleko ;) )

ojka

sadgirl, nemaj boja, hlavu hore, veď nik ťa nebude na tie kuržkovice, intrakovice, chodbovice a iné - ice , či didžiny chodiť (; ked sa ti bude páčiť, pôjdeš, ked nie, tak nie....
a budeš tam mať priatela, však to je dobre, aspon môžete spolu tráviť nejaký ten voľný čas predsa....
chce to čas, ale dá sa zvyknuť na nové mesto.... (: držím palec

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

VŠ Blava, intrak, zivot.... :( - Fórum - ZDRAVIE.sk