Strach z nadprirodzeneho

Príspevok v téme: Strach z nadprirodzeneho
nununu

mam obrovsky strach z nadprirodzenych veci. hlavne z duchov a mimozemstanov. cez den sa tomu smejem ale vnoci hned ako zhasnem tak cumim do blba a skumam kazdy jeden zvuk ktory sa v izbe ozve. kazdu chvilu ocakavam ze nieco uvidim alebo ze sa zacnu otvarat dvere a podobne veci.. niekomu sa to moze zdat smiesne ale pre mna je to naozaj obrovsky problem. nemozem poriadne spavat, som hore do stvrtej do rana, lebo mam paranoju z tretej hodiny, ktora vraj kadeco znamena, spat mozem len ked mam u seba priatela alebo spim s mamou ale to s neda kazdy den. som velakrat unavena na smrt, niekedy nespim aj cely tyzden.. snazim sa hovorit ze sa mi proste nic nestane ked zatvorim oci ale to sa neda. nezvladam to a v poslednej dobe je to este horsie. neviem co mam robit :( vie niekto poradit?

Matrac

@jajka001_ preco si myslis ze by sa sem netrepali ked su mozno na vysej urovni ako my a chcu nas pozorovat... pocul som ze ludia ktory ich videl tak potom sa im to stavalo castejsie akoby si ich vyvolili.

vitali

No tak do tejto diskusie sa mozem pokojne pridat. Aj ja mam z toho hrozny strach. A nie preto, lebo pozeram horory. Hm, ja ich ani pozerat nemusim a bojim sa. Hlavne vecer a ked idem spat. Niekedy zaspim skor, niekedy nie, ale vzdy sa prikrijem pernou, ze ani dychat uz neviem:) Sama by som nikdy nezaspala bez svetla, tiez sa bojim kazdeho zvuku, ked lezim a mam kadejake prizraky. No proste v noci mam ohromnu fantaziu, ale tomu sa netesim.Aj na internate, ked osm bola sama, som mala problem zaspat, stale som sa budila, proste to bola hroza. Myslim, ze s nikym som sa o tom "odborne" nerozpravala, ale za posledne mesiace mam dojem, ze takyto strach nie je v poriadku a ze ci to nie je nejaka fobia. Keby som to mala vsetko opisat, to by toho este len bolo:)
A co nasa buducnost, ked sa budeme takto nadalej bat? No neviem si to predstavit:(

Nani

Nebojím sa duchov, ani mimozemšťanov, a to jednoducho preto že neexistujú. Po žiadnom horore, trileri či inom blbom filme nemám strach, veď to vymýšľajú ľudia ako ja a Ty a a tí ľudia sú platení za to aby to bolo čo najstrašnejšie. Strach mám - a preto som to prestala sledovať - zo skutočných kriminálnych prípadov, zo skutočných zločincov, ale nie z duchov či mimozemšťanov.

Tomáš-

cvoky: Máš pocit že si blázon alebo je to len obyčajný strach po sledovaní hororov? Horory nepozeraj. Nepozeraj nič s čím vnútorne nesúhlasíš. Klamstvá a hrôza sú jed ktoré otrávia myseľ. Ak máš pocit že sa potrebuješ liečiť, nechaj tu mail. Uznávam lieky, na ťažké stavy psychokecy nepomôžu.

cvoky

ja mám podobné problémy ako nununu... videla som aj štvrtý druh aj paranormal aktivity... kedže som to pozerala s niekým tak som nemala strach.. ale už dlhšie predtým som mávala strach s takýchto vecí... bojím sa byť sama doma,mám strach že nás vykradnú.. každý zvuk čo v noci počujem mi vytvorí obrovské bušenie srdca a strašný strach... bojím sa zhasnuť svetlo lebo mám strach že cez okno bude na mna kukať nejaký mimozemstaník:)...bojím sa duchov... neznášam ísť spať posledná lebo ked je ešte niekto hore okrem mna tak mi je lahsie zaspať.... a to že zhasnúť svetlo a spať? nehrozí... ja som si to vyriesila takto: ked idem spať(v izbe mám telku) tak ju pustím naštelujem že sa vypne sama o hodinu a pokojne zaspím,bo v izbe niečo svieti a vyprávaju ludia-vtedy mám pocit že niesom v izbe sama.... síce tým spálim kopec elektriny ale aspon sa dobre vyspím...:))

Kubes

no pozor Jajka ... dokáž mi že úfonikovia neexistujú a uverím ... prečo by nemohol na inej planéte v galaxii existovať rovnako život ako u nás?