téma pre Warermelon

Príspevok v téme: téma pre Warermelon
alchamilka

dobrý deň , chcela by som sa spýtať aké sú vaše skúsenosti zo stratou krvácania pri menštruácia , čítala som , že menštruácia može fungovať aj bez krvácania... a vy ste vitarianiánka, bolo písané , že pri surovej alebo rastlinnej strave sa stráca , je to pravda? pretože ja mám dosť silnú menštruáciu a dosť ma to obťažuje ďakujem za odpoveď

alchamilka

watermelon> i na veganskej strave menštruácia zaniká... myslím , že pre mňa by bol vhodnný prosob najrpv vegán... a ak sa naučím ovládať vitarián

alchamilka

watermelon> je to vhodné pre vitarianstvo -odkaz odstránený- myslím , že áno veľa som o tom počula.. mne s apáči na biosen.sk potraviny len neviem či by sa mi chcelo ešte aj jedlo objednávať :)

watermelon

no to keby som mala byt na 3 druhoch ovocia, fuha to by som nevydrzala... ale clovek na druhej strane vzdy hlada dovod, preco to nerobit... mozno keby si trochu hladala, najdes aj ine ovocia, i ked zima je na Slovensku uznavam v tomto smere drsna.

watermelon

mnohym vitarianom sa prave po prechode na 100% surovej rastl stravy zuby remineralizovali a neboli uz citlive. Na to ale treba byt 100%. Lebo pokial budes jest ja to aj to, tak ako vies ci je to naozaj ovocie co ti rozoziera sklovinu alebo mliecne vyrobky co ti odoberaju vapnik z tela? Nuz ale to uz je na kazdom z nas. Ja som pocas 100% vitarianstva necitila ziaden problem, skor naopak, mala som pocit, ze to bolo lepsie s citlivostou zubov.
Ale samozrejme, po jedeni a piti ovocia je dobre vyplachnut si usta vodou.

xyzz

S tými zubami je to aj sčasti pravda... keď jem ovocie, poväčšine citrusy, ale minule sa mi to stalo aj keď som celý deň jedla jablká... mala som citlivejšie zuby, síce nie až tak ako po pomaranči, po tom nemôžem hrýzť ešte 3 dni =/ preto asi na vitariánsku stravu prejsť nemôžem- teda aspoň cez zimu, keď máme v obchode na výber z troch druhov ovocia- jablká, pomaranče a mandarínky :(

watermelon

nuz alchamilka, take pripravky, kde zlozene presahuje 2 - 3 riadky si uz davno nekupujem, na tvar pouzivam kokosovy olej na varenie, cize 100% bez akejkolvek pridanej latky. A co je xantan netusim, kukni na net. Inac mam jeden krem od weledy a zubne pasty tiez od weledy.