téma pre Warermelon

Príspevok v téme: téma pre Warermelon
alchamilka

dobrý deň , chcela by som sa spýtať aké sú vaše skúsenosti zo stratou krvácania pri menštruácia , čítala som , že menštruácia može fungovať aj bez krvácania... a vy ste vitarianiánka, bolo písané , že pri surovej alebo rastlinnej strave sa stráca , je to pravda? pretože ja mám dosť silnú menštruáciu a dosť ma to obťažuje ďakujem za odpoveď

bibi1234

suhlasim s ele, to dieta je nevinne a nemalo by si odnasat nasledky z nezodpovedneho chovania matky... ako doplnas B12tku a ine latky?

casto

ele, to si vazne myslis, ze kazda zena musi mat pri menstruacii bolestive krce? Mne pomahaju aj zvysene davky vapnika, caje, bylinky. Nimi neodstranim krce, ale len nie su bolestive, su miernejsie.

ele

ja som zila "raw food", takze som v obraze a viem o com pisem, ona sa moze citit o.k, ale to dieta je iba obet.. ale mas pravdu nestaram sa, ucime sa na vlastnych chybach, ti sikovnejsi na druhych ;)

watermelon

dakujem alchamilka, myslim, ze je dolezite, aby ste si sama precitali tie linky a vyskusali to na sebe a potom sa da sudit. A zistite si u gynekologa, ci vam vie urobit test na ovulaciu. Ak vie, tak nevidim problem nikde.
Mohli by ste mi potom dat vediet, ako sa vam dari, ci ste sa na to dali alebo pripadne stravu upravili? Pamatam si este, ze ked som zacala citit krce v prvy den menzesu, tak som rychlo urobila liter pomarancoveho dzusu (cerstvo vytlaceneho) a pomaly ho pila a bolesti odisli este pocas pitia. A ak skleslost sa vyparila, hned prisla dobra nalada (tu som nikdy pocas kramov nemala). Ale to uz som bola na 90% surova. Takze neverim, ze krce su pri menzese nevyhnutne, je to dalsia blbost od lekarov, ktori nevedia co s tym. A od obmedzenych ludi, ktori si myslia, ze existuje iba cierna a biela.
Vela stastia!

alchamilka

neurazajte , kazdy ma svoj nazor a kedze ste to este nevyskusali tak nemyslim ze treba hned urazat!!! a ked sa watermelon citi dobre.. tak to jej telo vravi ci kto nie? a je to najprirodzenejsia forma.. ak by v tehotenstve svoje dieta napchavala sladkostami masom atd.. to by bolo v poriadku... obdivujem ju je sikulka...

ele

Watermelon, ty si po mesiaci "suroveho stravovania" otehotnela, tak vopred lutujem tvoje nenarodene dieta, boze, to je uz aka nezodpovednost, tvoje telo sa vlastne detoxikuje pocas tehotenstva a vsetky toxiny sa kumuluju v tvojom dietati, nehovoriac o tom ze mu nedoprajes vsetky potrebne ziviny na vyvoj. Raw food stravovanie sa odporuca uz dospelym jedincom a nie tehotnym zenam a malym detom, ktore su vo vyvoji!
Si tehotna a jes iba ovocie? to je sila.. vlastne rob si co chces.
Btw. bolesti pri menstruacii su male kontracie, takze bez tychto kontrakcii a "precistenia maternice", nemoze menstruacia prebehnut.

watermelon

nie, mne nestihla zmiznut, skratila sa zo 6 silnych dni na 4 slabe, a ostala bez bolesti. A potom, ked som chcela otestovat dalsi mesiac, som otehotnela. ALe myslim, ze by sa to urcite znizilo, ale to zistim az v buducnosti.