štitna žlaza

Príspevok v téme: štitna žlaza
gabika35

Dobry večer ja by som sa chcela spitat čo znamenaju tie vysledky.USG šž Istmus:0,32cm,Pravy lalok pruh tkaniva:0,3cm-AP/x0,54cm/ML/3,77cm/CC/-objem 0,30ml.Lavy lalok:1,52cm/APx0,95cm/ML/x3,77cm/CC/-objem 2,72ml.Objem šž 3,02ml,je to v poriadku alebo čo mam robit.Zaver:St.p.pravostrannej istmolobektomii pre nodozu strumu vpravo netoxicky autonomny adenom/jul 2009/-histotogicky folokularny adenom.Pooperačne hypotyreoza na substičnej liečbe-aktualne primerane kompenzovana-tyreoidalna eufunkcia+ostatne dg.Beriem tabletky Euthyrox 50ug1/2tbl.Možte mi poradit

RNG

Struma je vysledok nedostatku jodu, to je davno zname, len v poslednom case z urcitych dovodov "zabudane"
Zvacsenie stitnej zlazy a rozne nefunkcne tkaniva v nej su z nedostatkov enzymov, ktore maju za ulohu v tele vycistit/rozlozit nefunkcne tkaniva a rozne materialy, co do nich telo uklada.
Euthyrox je nahradny enzym stitnej zlazy, ktory sice ciastocne pomaha vyrovnat hormonalne problemy pri nizkej cinnosti stitnej zlazy, ale nema ani regeneracny ani liecivy ucinok na samotnu stitnu zlazu.

jajkafr

gabika
štítna žľaza sa vyberá väčšinou ak je zvýšená funkcia, alebo ak je struma... ty máš zníženú funkciu možno by stačilo zvýšiť dávku Euthyroxu... o všetkom však musí rozhodnúť tvoj endokrinológ... zájdi k nemu čo najskôr a povedz mu o svojom probléme možno nájdete nejaké riešenie aj bez operácie... držím palčeky...

gabika35

Dobry vecer chcela by som sa spitat ci uz niekto ma vybratu celu stitnu zlazu a ako sa citite,mam si dat vybrat aj tu druhu stranu lebo sa zle citim je mi zima a zle sa mi prehlta citim ze nieco mam v krku,a som unavena richlo sa unavym.vdaka

gabika35

Uz 3 Mesiace pocitujem ako sa mi tazko prehlta,ked nieco ziem tak sa dusim.Jednu starnu mam vybratu a druhu este mam ,co by stemi poradili mala by som si dat vybrat aj tu druhu starnu stitnej žlazi.A stale mi je zima.

jajkafr

gabika
ak nebudeš užívať lieky bude ti chýbať hormón štítnej žľazy, čo sa prejavuje ako hypotyreóza... príznaky sú: vypadávanie vlasov, lámanie nechtov, priberanie aj napriek tomu, že zješ málo, spomalený metabolizmus a myslenie, zvýšená únavnosť...

gabika35

ALE JA JU UZ MAM VYBRATU JEDNU STRANU A DRUHU ESTE MAM CELU A TO MUSIM BRAT TABLETKY DO KONCA ZIVOTA ,CO SA STANE KED ICH NEBUDEM BRAT.

Peto T

Lauraatigre: Máš pravdu v Tvojom doplnení, v lekárni si treba veľmi vyberať, aby človek nekúpil neúčinné a prechemizované cukríky s maličkým obsahom vitamínov. Myslím však, že z potravín nezískaš dostatočné dávky B-vitamínov.

Strumigény sú kapitola sama osebe, je ich všade plno. Bromidy, fluoridy, ortuť, hliník, kadmium, všetky spôsobujú úbytok jódu a poškodzujú štítnu žľazu. Elektromagnetické žiarenie, napríklad stĺpy vysokého napätia vo vzdialenosti do niekoľko 100m od obydlí sú tiež podozrivé...