Dá sa viesť plnohodnotný život bez priateľa?

Príspevok v téme: Dá sa viesť plnohodnotný život bez priateľa?
slnecnica20

Mám 20 rokov a v živote som nemala priateľa. Študujem na univerzite, som samostatná a viem čo chcem, v podstate sa mi darí vo všetkom až na túto oblasť. Pomaly z toho začínam byť aj zúfalá, chlapi s ktorými som pár krát bola vonku boli príšerní a tí čo sa mi páačia o mňa nemajú záujem. Pomaly začínam byť frustrovaná keďže mi ani len výhliadka založenia si rodiny mi nehrozí. Žijem sama v podstate už od 16-tich a žúrovanie po nociach a hľadanie si priateľa ma už smrteľne omrzelo.
V podstate už strácam o všetko záujem. Dá sa vôbec viesť plnohodnotný život bez partnera?

arana

zalezi od toho ake mas priority...ked vnutorne citis ze ti "to" nechyba tak sa to da...

ale ako bolo pisane este si mlada a ono to podla mna pride len teraz si z toho znechutena lebo ten "pravy" este neprisiel. Ale ked sa objavi v tvojom zivote zabudnes ze si aj zalozila takuto temu :)

Surely

no jasné, že o tom vôbec pochybuješ. Predstava, že "bez partnera som nekompletná" je len mýtus vytvorený súčasnou "kultúrou" a životným štýlom prezentovaným v TV a časopisoch. Ja som single a úplne mi to vyhovuje. A pozorujem, že ľudia v mojom okolí žijúci vo vzťahoch nie sú neviem ako šťastní...ale určite by to nepriznali, lenže steny panelákového bytu sú tenké
:-)). a žiť s niekým len preto, aby som nebola sama, tak to nie je pre mňa. Ak si myslíš, že len keď budeš mať priateľa budeš sťastná a budeš viesť plnohodnotný život, tak sa sklameš.

soffa

jasne ze da...ja som sa nechcela viazat ani v 20tke,co uz mojim kamoskam vadilo,..neviem preco ma riesili,ale neva a potom v 23 som sa tak zalubila ze sme spolu uz 6 rokov.laska pride vtedy ked ju necakas.urcite si vsetky najdete spravnych partneroch vtedy ak budete chciet vy,nie okolie.tak vam drzim palce

dada4

Ja mam 28 a tiež som nikdy nikoho nemala. Asi traja čo mali o mna zaujem tak sme si nerozumeli. Jeden z nich chcel iný štýl života ako chcem ja. Napr same zabavy, plesy, chaty... ja zase som taky domackejši typ a na toto všetko som nemala naladu. A tí dalši to boli len same bary kde sa pije a to už teda vôbec nemusim, neznašam sedieť v zafajčených baroch. Ale nadej nestracam ešte sa môže najsť niekto s kým sa nebudem citiť stiesnene a bať sa čo povedať ... A ak budem sama no nevadi mne je inak teraz fajn nie som nikým viazana mam slobodný život a aj tak sa ešte necitim aby som sa starala ešte o deti...

da_sa

Samozrejme, že sa to dá. Ja mám 30 rokov a žijem bez priateľa a úplne plnohodnotne. Robím všetko, čo len chcem. Vyštudovala som VŠ, mám dobrú prácu, tak vidíš, že sa to dá :o)

jajka001_

da ale so spravnym clovekom je to lepsie. kto hlada, ten najde. najdi si kamaratov, mozno medzi nimi sa najde aj taky co bude stat za vztah.