Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

invalidka....vyska dochodku

Príspevok v téme: invalidka....vyska dochodku
lienocka222

ahojte...mojej mamine uznali na komisii 50%....odpracovanych ma 23 rokov....10 rokov jej chyba do starobneho dochodku...co sa tyka mzdy..tak zarabala..no..tak ze viac ako minimalna mzda..ale zase ziaden velke prijmy...neviete kolko cca by mohla mat tu invalidku....ked som tak pocitala priblizne podla toho vzorca na SP....tak vyslo len okolo 75 eur..ale to hadam jej nedaju len tak malo..z toho ma zit??...by som rada, keby ste napisli svoje skusenosti..kolko rokov mate odrobenych...kolko percent vam uznali..a kolko poberate....dakujem pekne

jajka001_

chapes to spravne, kedze sa tam dopocitava doba do dovrsenia veku na starobny dochodok, tam rozdiel v tomto faktore nie je, nejde tu o vek. pri invalidnom, pri starobnom je to ine.
ale zalezi dost na tom, ake mal vysoke zarobky v rozhodnom obdobi. to je ten priemerny osobny mzdovy bod, ktory sa rata zo zarobkov v rozhodnych rokoch.

tapp

jajka, asi to dobre nechapem ..
Mladsi clovek dostane pri tom istom percente znizenia prac. schopnosti a tom istom zarobku viac nez starsi, lebo ma dlhsi cas do starobneho dochodku ?
Tento pomer nie je obrateny ani vdaka tomu, ze starsi clovek dlhsie odvadzal odvody ? Neplati, ze cim dlhsie pracujes (dlhsie platis odvody), tym vyssi inv. dochodok mas ?

lienocka222

ano ja si idem poziadat o socialne stipko...a aj brigadujem popri skole...takze moja mama nema narok na zaidne davky v hmotnej nudzi...
a nemame take znamosti..zeby jej niekto vyplacal za tieto veci odmeny..bohuzial no :(

jajka..tak to praveze si nie som ista...ty odkial beries tu istotu?

jajka001_

lienocka ale jeho asi neuznali vobec invalidnym
bibi to ci je rozvedena nema na to vplyv
jedine potom ak by mala taky nizky dochodok ze by nemala ani zivotne minimum, potom su tam socialne davky ako hmotna nudza
a ze by ju niekto zamestnal tak ako ty myslis, to tazko, ved by ju musel aj platit, no kde take nieco najdes? :) teraz nie su miesta ani pre zdravych

bibi1234

jajka001_-Ty si tu na to vacsia odbornicka:O))), ale nejednalo by sa o nejaku dotaciu zo strany statu, ved musi dosiahnut nejake zivotne minimum, nie???
lienocka222-poziadala si si o socialne stipendium??? predpokladam, ze este studujes... ja som to myslela z tej strany, ze si ju niekto bude viest, ze u neho pracuje(da jej za to nejaku odmenu) a pritom sa tam ani raz neukaze, chapes???

lienocka222

bibi...moja mama je rozvedena uz 6 rokov..a dodnes nevidela od mojho uazsneho fotrika ani korunu..vyzivne na nas jej plati stat..aj to ze 25 eur na jedno dieta hej???.....a do prace nie je schopna ist..omg....ved ja pozna kopec plnych invalidov...ktori pracuju aj 10 hodin denne..im nech poberu tie peniaze...a nech to daju skutocne chorym ludom..ale bohuzail na slovensku inak asi nebude :(
jajka...ale mne sa mari, ze kamosov foter sa odvolal..a az potom ako prebehlo to odvolanie mu vyplatili peniaze..nie pocas odvolania..tak ja teraz neviem no :(

jajka001_

bibi - kto je na tom zdravotne tak zle, tak mu tu plnu invaliditu daju. to neni o setreni. aj ked globalne v podstate je, ale su stanovene nejake tie pravidla a ked niekto nie je na tom zdravotne az tak zle,tak mu nemoznu uznat taku invaliditu ako tomu,kto na tom tak zle je.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

invalidka....vyska dochodku - Fórum - ZDRAVIE.sk