invalidka....vyska dochodku

Príspevok v téme: invalidka....vyska dochodku
lienocka222

ahojte...mojej mamine uznali na komisii 50%....odpracovanych ma 23 rokov....10 rokov jej chyba do starobneho dochodku...co sa tyka mzdy..tak zarabala..no..tak ze viac ako minimalna mzda..ale zase ziaden velke prijmy...neviete kolko cca by mohla mat tu invalidku....ked som tak pocitala priblizne podla toho vzorca na SP....tak vyslo len okolo 75 eur..ale to hadam jej nedaju len tak malo..z toho ma zit??...by som rada, keby ste napisli svoje skusenosti..kolko rokov mate odrobenych...kolko percent vam uznali..a kolko poberate....dakujem pekne

kmsk

Ano, je mozne, ze to bude len okolo 75eur. Ma len 50% a zarabala v podstate minimalnu mzdu, takze z coho by mala dostat viac? Je to tak nastavene v systeme, invalidnych dochodcov je prilis vela a prilis malo ludi, ktori na nich pracuju, takze vyska dochodku sa odvija od toho. Okrem toho s 50% si este moze lahko privyrabat.

jajka001_

ale tak nevies kolko ma jej mama uznanych percent ani ake mala zarobky .
jasne ze sa moze odvolat, ma na to 30 dni. a skor jej neuznaju odvolanie ako by jej vzali to co jej uz priznali, to sa neboj

lienocka222

a pokial by sa mamina chcela odvolat s tym, ze pozaduje cely invalidny dochodok...a po odvolani by jej ho ale neuznali....daju jej aspon polovicny...alebo potom nebude mat nic???

jajka..preco by som to mala zle ratat...akoze nehadam sa..ale aj "fixa" pisala, ze jej mama ma 23 odrobenych rokov a ma 60 eur invalidku :(

neva

Asi pred pol rokom odišla do inv. dôchodku kolegyňa, mala 39r., takže z toho asi 19-20 odpracovaných a dostala 280 eur., ale neviem koľko % mala uznaných, či nie až 75%.

lienocka222

a kolko rokov ma tvoja mamina?
jedna znama mojej maminy..ma odrobeny jeden rok...ale sla po 20ke na invalidku..uznali jej len 45 % a ma cez 100 eur..tak to ako je mozne?