Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

trávenie/vyprázdnovanie

Príspevok v téme: trávenie/vyprázdnovanie
1987

Ahojte, mam 23 a mam jeden problem.
Uz skoro rok mam problem z vyprazdnovanim a so zaludkom.
Zacalo sa to tak, ze som mal hlavne problem z vyprazdnovanim, jednoducho to \"neislo zo mna von, neh som tlacil ako chcel\". Dalej som bol nafuknuty kazdy den a nechutilo mi tym padom jest.
Doktorka ma poslala na gastroenterologiu. Tam ma preliecili na helikobaktera, ktoreho som mal.
Lenze po prelieceni sa to nezmenilo.
Dalej som bol na kolonoskopii. Tam mi ties nic nezistili.
Ale pocity ake som mal, stale pretrvavaju a doktorka nevie co somnou.
Kazdy den musim jest vlakninu a podobne veci, ale aj tak to nepomaha.
Stolicu mam tak raz za 3 dni, aj to ide dost tazko. Mam pocit plnosti brucha a nechuti mi jest. Dalej mam pocit \"prelievania v crevach\". A Jem len aby som nschudol este viac ako do teras.
Prosim poradte mi.
Dakujem

nikki.7

ahojte:))

Ja mám ten istý problém.Tiež som asi pred polrokom bola na kolonografii,t.j. ct čriev spojené s čiastočnou kolonokopiou.Je to veľmi nepríjemné,keď nafukujú črevá vzduchom,ale čo neurobíte pre svoje zdravie,no nie?

Mne bolo ale zistené dlhé previsnuté črevo,čiže preto mi to ide ťažšie.

Pomáhala som si rôznymi spôsobmi/glycerínové čípky,sirup laevolac, senný list čaj a rôzne iné/

Môžem povedať,že na mňa zapôsobil taký ten denný režim,na ktorý som si zvykla a teraz to už ide.

Momentálne užívam očistnú kúru colonix.Som na desiatom dni,ale môžem to len chváliť.Nechem však nikomu robiť reklamu.Ide to teraz oveľa ľahšie a hlavne pravidelne.Ak môžem poradiť niečo lacnejšie,tak dosť mi pomohol aj čaj lietajúca lastovička a k tomu,aby ma nenafukovalo ako loptu užívam už tretí mesiac probiotiká,vyslovene prospešné pre črevá.

Osobne si myslím,že môžu týmto porblémom predchádzať psychické problémy.Nemyslím tým samozrejme pacienta,ale ja som si to zapôsobila dosť aj tým.Prešla som ťažkým obdobím pred tým,ako sa mi to spustilo.Mala som problémy aj nevového charakteru,k tomu sa pridružilo toto gastro a už je to,čo nechceme.

Ak máte aj vy niečo účinné, čo nám tie naše črievka posúri,ozvite sa sem,alebo na mail.

bibi1234

muz:O)-my sme mali skor na mysli, ci nemas nejaky blok-raz sem pisal jeden dospely muz, ze ma problem s vyprazdnovanim, lebo ako decko mali na zachode pokazene dvere a vsetko-predpokladam asi tie zvuky bolo pocut. Ty mozes mat proste blok z toho, ze to polroka neslo, nez Ti zistili helika...

1987 (muž)

Dakujem za odpovede.. ale jedno vam mozem povedat hned. Psychika to neni. S nou som na tom velmy dobre (teda aspon myslim) Jedine mozno ak, ze uz to trva naozaj rok, a som z toho sem tam na nervi, ale snazim sa na to vobec nemysliet a zijem si svoj zivot dalej, ved niektory maju aj vacie problemi. Niesom nadpriemerne zatazeny, ani nemam uzkost... a stres vobec. Ved niesom na fronte :-) .
Sranda, ze presne toto som si precital pred tym, ako som sem isiel pisat. Ze vela ludi, ktori maju problemi s travenim atd doplati na to, ze lekar ich posle psychiatriu. A neskor sa zisti uplne nieco ine. Pretoze si mysli ze im nic neni, a je to len ta "psychika" Mozno ked by mi napisal niekto, kto s tym ma skusenost.
Aj tak dakujem.

bibi1234

obavam sa, ze ma keskoj pravdu- moze to byt psychickeho razu. Kamaratka mala traumu chodit na wc, ked zacala zit s priatelom-chodila na wc raz tyzdenne, ked isiel frajer do krcmy, lebo jej to bolo asi trapne... podvadome vraj necitila hlad-tak sme dedukovali, ze to ten organizmus vedel, ze tam nemoze ist na wc;O))) a vzdy ked vraj dosla domov, tak letela na hajzel, co jej nohy stacili hned ako odomykala, ze vraj to tiez ta psychika vedela:O))) pomohol jej psycholog...
nafukovanie urcite suvisi s nepravidelnou stolicou-kedze neopusti Tvoje telo ten spravny cas, zacnu hnilobne procesy a mozu sa uvolnovat aj plyny...
a co sa tyka tej kolonoskopie, tak to vraj nie je nic oproti gastroskopii-tam Vas vraj nafuknu a Vy grgate a prdite-to je vraj najponizujucejsie vysetrenie :O(

keskoj

Je to psychika./stres,nadprimerana zataž,uzkost,nezvladnuta životna situacia.../ Skus psychiatra a k tomu nejake potravinove doplnky napr.chlorelu zeleny jačmen, aloe vera.Ale aj tak Ta obdivujem že si v tvojom veku absolvoval kolonoskopiu.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

trávenie/vyprázdnovanie - Fórum - ZDRAVIE.sk