Spolužitie?

Príspevok v téme: Spolužitie?
S1M

Ahojte, s priateľom ideme bývať spolu. Náš vzťah bol zo začiatku na diaľku, (študovali sme v rôznych mestách, ale chodili sme sa navštevovať) no teraz budeme žiť spolu. Kto má s niečím takýmto skúsenosť? Nebola som si istá, či do toho ísť, ale prehovoril ma. Čo ak sa pohádame? Na čo si mám dávať pozor? Ako by to malo fungovať?
Ďakujem

bibi1234

S1M-v prvom rade je dolezite stanovit si nejake pravidla. Uvedom si, ze ked spolu zacnete zit, nabehnete do urcitych kolaji a tie sa uz potom nedaju zmenit. Kazda zena je zo zaciatku taka, ze chce sa pred muzom ukazat-varit, prat, zehlit kazdy den... Muz si na to zvykne, ale Teba ta euforia casom prejde:O))) takze klud, rozdelte si rozumne medzi sebou domace prace, urcte si napr. system, ze kazdu sobotu o 9tej sa zacina spolocne upratovanie a pod. a vyrieste si financie, je tazke platit vsetko na polovicu-takze si spravte kopku napr. ze kazdy da mesacne 300eur a z toho budete platit internet, kablovku, najomne, koncesie, stravu, drogeriu,... a zvysok si ukladajte-mozete si nasporit napr. na dovolenku, auto, psa, televizor,... Ak budete mat vo vsetkom system, tak sa nebudete mat preco hadat...
hlavna zasada je, ze muzovi ako psovi treba hned dat nazrat:O))), ako pride domov a potom riesit vsetko ostatne, aby nebol besny:O)))) a robit kompromisy

isabella

myslim, ze nejak nazorovo zladeni uz by ste mali byt, ked idete spolu byvat, to s tym chodenim von ste si mali riesit este pred, ked ti to tak neuveritelne vadi... pri spoluziti ale ide skor o ine veci, rozdiely kultur, ktore si doteraz vidiet nemohla, mozu ti vadit jeho hygienicke navyky, alebo jemu tvoje, tam ide pri spoluziti o taketo malickosti, ktore sa musia zladit, tie zavaznejsie veci a nazory uz musite mat poriesene predtym

jajka001_

najdolezitejsie je aby si mala kam odist ked ta to prestane bavit.
predpokladam ze mate vyriesene financne a bytove otazky.

tekvicka_

dakujem, aj ja tebe drzim palce.
poradim ti stranku mojasvadba.sk ked zacnes studovat tie temy tak sa vela dozvies, vesele aj smutne temy a vela pouceni a rad do zivota, vyhladaj si napr. spolocne alebo oddelene financie alebo spolocne byvanie a mnoho dalsich, ale som jednoznacne za spolocne byvanie lebo sa vela dozviete co ste este ani netusili a uvidite ci vam to aj tak klape. osobne keby som napr. po svadbe mala niektore tie konflikty koli takym koninam tak by som asi bola strasne nervozna

S1M

Mne zas vadí, keď dokáže prespať celý deň (aj keď je vonku krásne) a večer ma ťahá do krčmy. To nenávidím! Radšej si privstanem, nech mám niečo z pekného dňa, nie ten prespať a potom byť do noci v zadymenom pube :-/ Alebo keď chcem niekam ísť a jemu sa nechce a neideme. Ale keď on chce ísť večer von tak ja musím a niekedy nemá problém ísť aj bezomňa (aj keby som ležala chorá v posteli). To ja neskutočne nenávidím...

soffa

a mne najviac prekazalo,ak vysiel zo sprchy,vsade voda,mokry uterak hodeni na zemi,vysiel si z kupelne vysmiaty a myslel si ze uterak sa sam vyvesi na balkon.bolo to hrozne;-))))

soffa

skor ci neskor sa pohadate.je to normalne.budu ti liezt na nervy podla neho malickosti,neporiadok,mozno ma ine zvyky.,ktore ty neznasas.skor ci neskor si na to zvyknes,a ak sa aj pohadate dufam ze mate aspon 2 izbovy byt aby mal kazdy kde trucovat,alebo sa aspon uklludnit.

Aduliena

Nathália09, wow, obdivujem ťa, po troch mesiacoch svadba.... to iste chcelo odvahu.... ale ak všetko klape, tak ok. Držím palce aj naďalej.