Henne color - cierna

Príspevok v téme: Henne color - cierna
miumiu25

Ahojte :)) Chystam sa prvykrat v zivote - po 7mich rokoch farbenia chemiou, farbit hennou. Uz som pocitala rozne clanky, ale vsade sa orientuju len na klasicku hennu hnedu - prip. cervenu a o cierne nic :( Chcela by som sa popytat tych, co MAJU naozaj skusenosti s henovanim ako im to chyta a s cim miesate hennu aby mala dobru konzistenciu? Mam svoje vlasy pomerne svetle, aky bude asi vysledok pri henovani ciernou? Vdaka :))

mirka 23

Majka, bond henna dava zlaty odlesk, určite nie ryšavý. Možeš v pohode skusiť, nič tym nepokaziš. Samozrejme, nedavaj hennu z DM, ta ti vôbec nechyti. Velmi pekný odlesk dáva hennecolor alebo egyptska blond henna. tie ti aj ovela viac vyživia vlasy.

gloss

miumiu - na svetlých vlasoch hennou čiernu dosiahneš velmi ťažko a myslím si dokonca, že len dvojfázovým farbením čiže najprv čistá henna-lawsonia a potom na hodinku čisté indigo takto som to videla, že to ide...neviem aku čiernu máš ak je to čisté indigo a šupneš to na svetlé vlasy tak to može dopadnuť tak, že budeš mať nádych domodra nakoľko indigo je modré ale myslím vlastne áno ved taký bol názov príspevku :D, že ty máš HC-čiernu to obsahuje aj lawsoniu ale nie som si istá to by mohlo chytiť tak na tmavohnedo-čokoládovo ked viac krát nafarbíš a musíš jej dať dosť ale vždy je to vééélmi individuálne, držím palce :)

majka0309

poradte mi prosim, som tu novacik:)tmavohnede vlasy a chcela by som dosiahnut zlaty odlesk, chcela by som skusit blond hennu ale bojim sa ci mi to nechyti do rysava? ak by som skusila hnedu hennu nebudem mat cervene vlasy?dakujem

miumiu

mirka: nepochopili sme sa :)) ja mam mastnu pokozku hlavy, vecer si umyjem a den je to fajn, ale dalsi den je to uz hroza :(( Normalne zavidim ludom, co si aj tri dni neumyvaju vlasy... Henne sampon by som vyskusala, len je nafigu, ze clovek musi objednavat...

mirka 23

miumiu, ja by som na tvojom mieste zmenila šampony, tu suchu pokožku môžeš mať z toho. Celkom Ok bol šampon od Henny v DM, Joanna boli dobre, to maju v drogerii teta a stoja do dvoch ečiek a teraz mam šampon od Yvette a to ti poviem neskôr aký je.
Hennuje sa obvykle raz za mesiac, ale ak mate chuť a peniaze, môžete aj častejšie, neuškodi to, prave naopak.
A čo sa týka zlepšenia, samozrejme aj hned, ale zhustli mi vlasy po pol roku a začali aj rasť, ale tento problem môže byť aj z chemických šamponov, ktore obsahuju silikony.

Lucinka33

Veronika, je to presne tak ako pise miumiu. Henna ti vlasy nezosvetli, urcite ich nebudes mat zlte blond, ked mas svoje prirodzene tmavohnede :D A ked si ten typ, ze cim tmavsie, tym lepsie, tak si kludne daj aj hnedu hennu. Na prvykrat ti to pravdepodobne ani nechyti.. co sa tyka vysledkov po hennovani, teda vyziva a lesk, to by si mala zbadat uz hned po prvom pouziti. Budu sa super lesknut. Ale musi to byt kvalitna henna. A ja hennujem vacsinou raz za mesiac.

miumiu

veronika: som sice novacik :), ale viem, ze hena vlasy nezosvetli, takze sa neboj :)) Je aj taka "priesvitna" bylinkova a ta je len na vyzivu...na druhu otazku Ti urcite odpoviem, ked zistim ;)

veronika09

no neviem ci by bola pre mna vhodna blond...mam vlasy tmave a tmave a paci sa mi to...som taky typ, ze cim tmavsie, tym lepsie. a vobec sa mi nepacia take tie zlte blond vlasy. bojim sa, ze by to po pouziti blond vyzeralo zvlastne.
ako casto henujete? a po akej dobe asi mozno pozorovat zlepsenie?
dakujem :)

miumiu

mirka: ja mam tiez henne color a teraz mali akciu, tak mi poslali aj ciernu pakistansku...ta pani yvette ci ako sa vola, mi napisala, ze to mam miesat s tou orechovou v pomere 1:1, tak dufam, ze mi to chyti na odrosty, pretoze tie mam uplne svetle a zvysne vlasy cierne (pri ciernej ja chcem aj ostat, aj ked nevadi, ak bude jemne do cervena). Pouzivam sampon fructic rovnova zdravia, ci ako...na mastnejsiu pokozku hlavy (dalsi moj problem) a suche konceky, zatial je fajn,a le neviem, ci obsahuje silikony....a obcas umyjem Sunsilkom na mastne vlasy - taky modry, lahky bez perlete.