zdravotná rehabilitácia v ČR - poisťovňa

Príspevok v téme: zdravotná rehabilitácia v ČR - poisťovňa
Kubes

Zdravím všetkých, som po operácii kolena a doktor ma už poslal na rehabilitácie. Bohužiaľ, ale musím už nastúpiť na VŠ v Českej republike. Chcel by som absolvovať rehabilitácie tam, avšak zaujíma ma ako mám postupovať so zdravotnou poisťovňou (Dôvera).

Sú 2 možnosti, ale neviem, ktorá sa ma týka:

1. Plánovaná ambulantná zdrav. starostlivosť = musím si dať dopredu žiadanku na poisťovňu a oni mi žiadosť schvália, alebo nie. Odpoveď však môže trvať aj 30 dní.

2. Ambulantná zdravotná starostlivosť, za ktorou poistenec úmyselne vycestoval = nepotrebujem povolenie od poisťovne, až po ukončení doložím doklady o úhrade a následne mi to poisťovňa preplatí do výšky sumy za rehabilitáciu na Slovensku. Zvyšok budem platiť ja.

Osobne sa mi zdá logickejšia tá druhá možnosť, na e-mail mi bolo odpovedané, že sa jedná práve o tento prípad. Chcel som sa však ešte telefonicky informovať a operátorka (ktorá neviem či úplne chápala situáciu) mi zase povedala, že sa jedná o ten 1. prípad.

Zaujíma ma váš názor, prípadne skúsenosti. Ďakuje vopred za odpovede. Do zajtra však musím zaujať nejaké stanovisko.