Feng - Suej a zdravie

Príspevok v téme: Feng - Suej a zdravie
ricky

Čo si myslíte o feng-šuej? Má to naozaj vplyv v ľudskom živote? Našiel som na tejto stránke -odkaz odstránený- Zvažujem prestavbu domu, neviem či má význam osloviť architekta,ktorý robí podľa zásad feng-šuej. Využili ste už niekto služby takého poradcu? Zaznamenali ste nejaký účinok? Ďakujem vám za odpovede.

- mira

Feng-šuej ale nepochádza od Maa ani z obdobia stredoveku, ale je staré niekoľko tisícročí, kedy Čína prekvitala.

rena23

Ja sa v dejinach vyznam celkom slusne. Cina zacala vyrazne upadat uz v stredoveku, na vrchole bola este pred postavenim cinskeho muru (starovek). Mao bol predsa tiez Cinan, tak by mal tieto veci ovladat. A ak by zili v dokonalej harmonii, tak by ich tak vela nebolo, lebo to je vyrazna nerovnovaha (t.j. disharmonia), atd. Mal to byt len taky maly "podryp", dovod na zamyslenie, ci tento velky "vychodny prienik" nie je len reklamny trik na dusevne a duchovne vyprahnutu zapadnu civilizaciu...

ricky

a vies si predstavit, ako sa moze mat dobre narod, ktoreho je tak vela, v ktorom je tolko vselijakych rozlicnych skupin, etnickych a kulturnych? ako sa tolko rozlicnych ludi moze dohodnut? okrem toho tam mali dlho komunizmus, fanatickeho mao-ce tunga, to tiez nebola sranda. ja sice nie som odbornik na dejiny,ale pokial si este pamatam pred par rokmi nam profesor na gympli hovoril, ze cina bola vzdy velmi rozvinuta krajina - obchod, zdravoveda, kultura. tak asi nie su taki strasni. je ich vela, to je asi ich nevyhoda. nie vzdy je mnozstvo vyhoda.

rena23

Viete nad cim uz dlho uvazujem? Ked Cinania ovladaju taketo mudrosti tisicrocia, preco sa nemaju uzasne? Preco maju take velke problemy - ako narod, aj ako jednotlivci?

petrapetra

..tie izby su zariadene nadherne...nepoznam nikoho kto by to vyuzil, ale aj ja do buducnosti planujem zariadovat v tomto style... nieco na tom bude, kedze to funguje starocia...

ricky

No nevyjadrila si sa? Pozrela si si to? Páčilo sa ti? Napríklad tá spálňa je asi podľa tvojho vkusu. Dokonca aj paplóny sú biele. S tým čiernym lemom je to efektné. Takú spálňu by som bral.

ricky

Pozrela si si tú stránku? Tebe by sa také nepáčilo? Nepovedz mi, že tie miestnosti nie sú pekné. Je to tam dole, treba kliknúť na to feng-šuej a potom na spodku tej stránky sú odfotené také tri miestnosti. Pripadajú mi veľmi útulne. Čo ma samého prekvapuje, lebo dnešný minimalistický štýl veľmi útulný nie je. Toto je asi zariadené podľa nejakých tých princípov feng-šuej. Nepoznám nikoho, kto sa tým riadi, alebo má podľa toho zariadený dom, ale už som o tom niečo čítal. Chcel som len vedieť, či to má niečo do seba.

LucieBílá

Človek rozpoznáva objekty pomocou kontrastných farebných hrán. Je dobré že nábytok je farebný. Steny majú podstatne väčšiu plochu ako nábytok, preto sú biele. Existujú 2 odtiene Primalexu - mierne sivá s latexom, a belšia len s čistým vápnom (otiera sa). Na tmavnutí stien ale niečo bude.

ricky

Áno, to s tebou súhlasím, ale keby malo byť biele všetko, aj steny aj nábytok, nuž to by som si pripadal ako na patológii. A k tej oprave fľakov po komárovi: nedávno som chcel prekryť zatmelené fľaky po dierach (lebo tiež máme doma všetky steny biele) a by si sa divila, ako to bolo vidno. Neostávalo nič iné, iba pretrieť celú stenu. Farba oxiduje a o pár mesiacov je už odtieň iný. Dokonca aj keď sú steny biele.