Nevera?

Príspevok v téme: Nevera?
smutny13

Ahojte, mam 18 rokov a uz dlhsiu dobu sa trapim pretoze mam taky pocit, ze otec podvadza mamu. Usudzujem to podla mensej nahody, ktora sa uz stala skor, ked brat posielal otcovi sms, co treba spravit, a dal mi mobil aby som to vybavil. Zobrazila sa nova sprava tak ju otvorim a pozeram, ze to je sms od niekoho ineho v ktorej sa pisalo, ze sa ma velmi krasne, ze ma na sebe uz nepametam ake spodne pradlo atd, pozeral som sa potom do prijatych sprav, a z tohto cisla ich tam bolo niekolko, takze ze si niekto pomylil 10x cislo o tom pochybujem, precital som si este jednu kde sa pisalo, ze mu posiela bozky a zvysne som uz radsej necital, a ani ich citat nechcem. Nehovoril som to nikomu ani mame ani bratovi ani sestre, a neviem, co spravit. Mam im to povedat, alebo to radsej nechat tak. Otec sa sprava normalne, aj k mame, akoby sa nic nedialo. Rozpravaju sa osamote, proste ako normalni stastni manzelia. Co mam spravit?

Iveta Michael

smutný13

Vieš napadlo ma ešte to že keď si to čítal,škoda že si si aspoň niektoré z tých SMS nepreposlal sám sebe a mal by si dôkaz,išla by som potom za nejakým psychológom a ten by Ti už vedel správne poradiť...ale urobila by som to aj tak.

Iveta Michael

smutny13
Chápem Ťa že máš pochybnosti a je od Teba milé že sa kvôli mamke trápiš ale snáď sa to nejako vysvetlí alebo utrasie,držím Ti palce nech sa ten problém čím skôr vyrieši. :)

janab

Poradila by som ešte chlapcovi, aby si viac začal všímať otcove správanie, myslím tým, či často dostáva smsky, alebo mobiluje, alebo odchádza často z miestnosti, aby tajne písal, či volal..toto sú príznaky, že sa niečo deje. Ak tomu tak nie je a otec má správanie tak ako vždy, že ho neobmedzuje žiadna žena v živote, tak nech na to zabudne. Ak však si tieto veci všimne, tak asi by mal otcovi dať ked budú niekedy samy nejakú poznámočku,..a kto ti tak veľa píše,..volá?...tam by sa mal ten muž asi pozastaviť...veľa šťastia všetkým detičkám, ktoré prídu na to, že jeden z rodičov morálne začína zlyhávať..ale aj taký je život..to, že niekoho milujeme neznamená, že nemá chyby..všetci ich máme. A v konečnom dôsledku by trpela manželka, matka a preto treba konať tak, aby sme zbytočne neublížili nikomu, aj ked máme nejaké tušenia..sú to len dohady...Pre každú ženu je nevera manžela zradou, bolesťou a ponížením..

ta3

Janab, krasne si to napisala.

Ahoj smutny13,
isto Ta to velmi trapi, ale ja by som radila, nechaj si to iba pre seba, nehovor to surodencom, zbytocne by sa trapili aj oni, no a mame to uz nehovor vobec, nechaj to tak, mozno o nic vazne nejde, mozno je to iba komunikacia cez sms na spestrenie, mozno to zanikne tak nebadane, ako to vzniklo a vsetko bude zase v poriadku, podobne veci sa stavaju, no, ale ak by to malo nejake pokracovanie, ktore by zacalo narusat rodicom manzelstvo, potom na Tvojom mieste by som si o tom s otcom pohovorila, mozno by nebolo neskoro, mozno by sa spamatal uz koli Vam detom, ale zatial, pokial je to v tejto polohe, ze otec sa tvari akoze nic a mama ma pocit, ze vsetko je v poriadku, nerob vobec nic.

jajka001_

v tom co vravi janab je kus pravdy. rozhodne to nemas lahke, neviem co by som robila ja. ale zit v klamstve neviem, takisto ako ani ty nie,asi by som to povedala.

janab

A ešte niečo. Odkiaľ beriete, že s nou niekam chodí? Že ho mohli vidieť? A kde? Čo ked je to baba na telefon a on si spestruje život? A zavolá jej a čo jej povie? Ved ona to zaprie a on tiež. Nemyslite si, on sa bude brániť, nie je predsa blázon, aby prišiel o rodinu. Všetko zaprie. Iné je ak sa do tej ženy zamiloval a má s nou dlhší vzťah. Ale aj tak si myslím, že v tejto situácii sú muži zbabelci. Myslím si, že otec troch detí by to kvôli nejakej pipke neurobil..a čo sa týka žien, tak ak je muž dobre situovaný, že by mohla niečo vyťažiť (ved poznáte ženy, nie..), tak hrozí, že mu rozbije manželstvo aj pod vyhrážkami. Takže to je dvojsečná zbran mať milenku. A možno si to chlap uvedomí, alebo nie. Ale to je už len jeho problém. Každý kto podvádza musí rátať s tým, že to vyjde najavo a potom čo? It is a quastion.

janab

Viete, ja som toho v živote dosť prežila aj videla..kamarátky, kolegyne, kolegovia..všade boli vzťahy mimomanželské..aj často len úlety..služobné cesty..ale mám aj osobnú skúsenosť s vlastným otcom a aj ja som ho pristihla, ked som mala 18, ked si myslel , že nikto nie je doma a ja som doma bola a vypočula som si telefonát s inou ženou..urobila som sa, že o ničom neviem až do ich smrti...uchránila som našu rodinu. Ale on bol potrestaný v tom zmysle, že mama predčasne náhle zomrela a nechala ho tu na svete samého a odrazu mal slobodu..a čuduj sa svete, trápil sa sám a veľmi mu chýbala, často mu bolo ľúto, že až plakal..nikdy som mu nepovedala, že ty si robil to a to a nebol si čestný. Moja mama zomrela v manželstve, ktoré fungovalo normálne. Ja som len samozrejme čakala, či nepadne od otca slovo rozvod, alebo nejaké iné správanie, ale nebolo nič. Mám priateľku, ktorá hoci je vydatá a má dvoch dospelých synov, je frigidná. A tak vedela celé manželstvo, že niekam ten jej chodí a bola ticho. Povedala, že kým sa muž stará o ženu a o rodinu, všetko je o.k. Postavili obrovský dom, deti sú študované...avšak..otázne je aký to má psych. dopad na muža, ktorý vedie dvojaký život...ale to je zase o inom..ja radím..nestarať sa do sveta dospelých a vyčkať...ak bude zle, tak vtedy treba povedať do očí..inak netreba jatriť rany...a áno..existujú manželstvá štastné, bez omylov, bez pretvárok, bez milencov,mileniek,..to je najväčšie šťastie v živote zobrať si toho pravého. Ak by ste postavili do radu ženy od 15 - 70 rokov, každá by mala na to iný názor. Ja mužov beriem ináč ako ženy. Muži sú večné deti, život berú ako hru. Tí zodpovednejší to berú vážnejšie. Ženy sú matky, teda musia ochranovať životy a šťastie rodiny. Od nepamäti to tak bolo..muž lovil a zhánal obživu a žena strážila ohen..

chapem uplne

smutny som v rovnakej situacii akurat ze ja som to zistil uz pred 3 rokmi
a uvedomil som si ze nemam pravo sa miesat do ich vztahu je to ich vztah iked ich oboch lubim ale je to ich vec toto

ked tak mozno by som na tvojom mieste z UPLNE ineho telefonu (kamaratovho?) napisal tej dotycnej sms ze som anonym ktory ich videl a ze ak ma tu chrbtovu kost takto nicit manzelstvo a zivot deti tak aby sa jej to v buducnosti nevratilo a ak s tym neprestane oznamis to manzelke

hm? ci hlupost? neviem

bibi1234

janab-myslim si ze je to velmi kratkozrake od Teba tvrdit, ze nemoze byt muz verny pocas celeho manzelstva... Absolutne s tym nesuhlasim, samozrejme, ze sa najdu muzi, ktori su neverni, ale najdu sa aj muzi, ktori si ctia manzelstvo a nebudu pre chvilkove potesenie riskovat, ze by stratili vsetko, co uz si roky budovali... Moji rodicia maju po 50tke, stale sa velmi miluju a viem, ze by ani jeden druheho nepodviedol, su spokojni so svojim vztahom, spolocnym zivotom a nemaju potrebu sa zaplietat s niekym inym, dokonca ocino povedal, ked mamina bola na operacii, ze ak by sa jej niekedy nieco stalo, tak by nebol schopny najst si niekoho ineho a to sme uz deti osamostatnene a nebyvame s nimi...

A ked si muz najde milenku, je len otazka casu, kedy opusti zenu... Milenky su zvacsa velmi vychcane a vedia manipulovat muza a prilakat si ho k sebe... Takze ak smutny nieco nespravi, je vysokopravdepodobne, ze skor ci neskor dany muz opusti jeho maminu, ci uz kvoli tejto alebo inej...

kikusa33

janab, verim, ze ked mas viac skusenosti v zivote, urcite vies, o com hovoris...
ale je tazko zit s vedomim, ze moju mamu niekto klame :-/