Skleróza multiplex

bejka

laco: Mne osobne veľmi pomaha cvicenie. Posilnuje panvove dno a blahodarne vplyva aj na psychiku. Cvicim pat Tibetanov, pomaly, pri hudbe,... Nezvladnem vela, cca 5-7 cvikov z kazdeho. Zacinala som s tym, ze som neurobila riadne ani jeden cvik. Prespim celu noc a ked ma vyrusi nutkanie ...stiham. "Horsie uz bolo!" :)

bejka

laco: Mne osobne veľmi pomaha cvicenie. Posilnuje panvove dno a blahodarne vplyva aj na psychiku. Cvicim pat Tibetanov, pomaly, pri hudbe,... Nezvladnem vela, cca 5-7 cvikov z kazdeho. Zacinala som s tym, ze som neurobila riadne ani jeden cvik. Prespim celu noc a ked ma vyrusi nutkanie ...stiham. "Horsie uz bolo!" :)

Kachita

Ja mam kamaratku, ktora ma SM uz par rokov, a ma jednorocne dieta. Riskla zhrosenie stavu, ale stabilizovala sa. Vobec to nie je nezodpovedne mat dieta, ta choroba moze mat priebeh velmi rychly alebo velmi pomaly. Ta moja kamaratka by mala uz davno byt na vozicku, a nie je- ma obcas rozne problemy, ale vsetko zvlada a nestresuje.

bejka

...a možno to jej prave pomôže. Nikto nevie z čoho to vznikne, čim sa to lieči, nič konkrétne! Počas tehotenstva sa deje všeličo s organizmom a nikto nemôže povedať, že sa deje niečo zlé. Áno, je to zaťaž ale vytúžene bábo je aj balzamom na psychiku a šťastná myseľ dokáže zázraky.:)) Ja by som to asi skúsila ...mám dve deti, mám aj SM-ku ale dostala som ju až po. Ale to tiež nikto nevie na 100% veď prvé príznaky sú vraj aj 5 - 10 rokov pred stanovením diagnózy, takže nič sa nedá vylúčiť. Bola som už na tom aj veľmi zle a teraz si vybavujem vozík ale som šťastná a to je moja diagnóza.Pozdravuj a že držím palčeky a nech sa rozhodne akokoľvek, bude to dobre!

bobka

Poradim Vam to najdolezitejsie: pomoct jej mozete najviac tym, ze musi zmenit bydlisko, najlepsie hned krajinu, odist byvat napr. do Ciech, hlavne zmenit miesto byvania. Toto je rada odbornika, nie moja, su krajiny, kde sa tato pliaga nevyskytuje tak casto ako u nas, verte mi a odstahujte sa, vela stastia!

makra

nikto nic nevie? ludkovia, please... ako jej mam pomoct, chce mat babo, ale ak ho bude mat, skonci na voziku ovela skor, mozno hned po porode