Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nadobličky

nk1989

Vysetrenie nadobliciek sa robi s krvi. Rano na lacno. Ja mam zvysene hodnoty kortizolu. Preto mi dali nejaku hormonalnu tabletku a brali mi krv opat. Aby vedeli ako kortizol reaguje na hormony. Takze cakam este na vysledky.

rado70

Zdravim vas všetkych ... prosim vas o radu už asi 3 r. mam zdravotne problemy .. začali mi vypadavať vlasy už su upne riedke , každe rano ked vstanem mam spodne viečka očí uplne opuchnute a oči ma štipu a režu ako keby mi niekto do nich nasypal piesok , stale sa citim byť unaveny ospaly , pocitujem slabost v nohach a mam velke bolesti v hornej časti chrbtice krčnej.Už 2 r. chodievam po doktoroch , ktory ma posielaju z vyšetrenia na vyšetrenie a marne ... vraj som zdravy endokrinologa som žiadal aby mi spravil vyšetrenie nadobličiek .. no tvrdil že to nema nič s tym spoločne že to bude niečo ine . Som v koncoch tak prosim vas poradte .. mal už niekto taketo priznaky ? alebo stretol sa s tym niekto ?

llek

Ak chceme nadoblicky vidiet, ako vyzeraju tak sa da pouzit ultrazvuk, alebo na presnejsie zobrazenie CT vysetrenie. Ked treba posudit funkciu nadobliciek, tak tym sa zaobera endokrinolog, ktory pacineta vysetri a zvazi, ci je ptrebne stanovit hladiny hormonov v krvi a v moci.

5qo

este doplnim k tomu b5 aj b3 ale velek davky b3 non flush 1gram denne,b5 500mg,vysetrenie nadboliciek snad sonom, niektore hormony sa daju zistit zo slin

Habbs

Pri nedostatku fosforu sa znizuje vykonnost nadobliciek,pretoze fosfor je jednym z aktivnych prvkov hormonalnej sekrecii nadobliciek.Tak dochadza k chybnym cinnostiam obidvoch dolezitych zliaz stitnej a nadoblickami.Fosfor je naviac dolezity pri mysleni.
Pomoze odstranenie skrobu z jedalnicka.

enjoy

Vitamín B5- životne dôležitý pre normálnu činnosť nadobličiek a pre uvoľňovanie energie z tukov a cukrov.

Peto T

Nadobličky potrebujú vitamín C. Čo takto zvýšiť denné dávky na aspoň 3x denne 500mg (s jedlom)? Takáto dávka by mohla byť nevhodná pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi. Najlepšie sú prípravky bez umelých farbív a príchutí, napr. čistá kyselina askorbová v prášku.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nadobličky - Fórum - ZDRAVIE.sk