Hľadám kamošky na priberanie

Príspevok v téme: Hľadám kamošky na priberanie
papat

ahojte baby, pozerám, že veľa z vás tu hľadá kamošky na chudnutie, ale ja naopak hľadám kamošky na priberanie. Pomáhajme si tie, ktoré nemôžme pribrať. Na začiatok každá napíšme svoju výšku a váhu a potom každodenný jedálny lístok. Myslím, že veľa jedla a málo stresu nám pomože.A potom už budeme písať len úspechy na váhe.Čo vy na to?

Súvisiaci obsah

jajajka

Ahojte ľudia, po dlhom čase sa ozývam aj ja . Cez leto som pribrala 3 kg. Mala som 46 kg. Lenže teraz prisli povinnosti a stresy a ja sama citim ze nedokazem zjest tolko , kolko som zjedla predtým. Napr. : predtým som zjedla 3 rohlíkky , teraz zjem 2 a mam dost. Vaha sa zatial drzi tak ja dufam, že nižšie uz nepojde... Aj Vám držím prstíky, aby sme boli Vy sami so sebou spokojné. Mne sa to už viac-menej darí, nepočúvam narážky ostatných a ide to ľahšie :-)

odpovedam

nelline, kolko si pribrala za rok celkovo? lebo raz pises, ze chudnes, raz priberas. kolko si mala pred rokom a kolko mas teraz?

Nelline

To áno, ovplyvňuje. Ja som si to dlho aj tak trocha uvedomovala, len som si to asi až tak nepripúšťala alebo čo. No inak včera sa mi ešte večer podarilo dohnať obed aj večeru, ale dnes som zatiaľ akosi nejedla nič okrem pár chipsov (a tiež kúsku čokolády :). Ale idem sa najesť práve. Ja si stále hovorím, že hneď ako si doriešim nejaké veci v živote, tak začnem poriadne jesť. Lenže tým odkladám aj to priberanie, resp. lepšie povedané začínam stále dokola odznova. Ale tak zas vždy lepšie, ako keby som nezačínala vôbec. Ale inak včera som sa vážila a vážim 47 kg už :)

Snubenica02

Vidim, ze u teba psychika velmi vyrazne ovplyvnuje stravovanie. Ale, koniec koncov, to sme dve. Tiez jem tak po biede, navyse rano nevolnost (paneboze, ranne nevolnosti! :O), ale momentalne sa napchavam cokoladou, namka. Len keby to pomohlo.

Nelline

Snubenica02: Ďakujem :)

Tak včera sa mi dosť dobre darilo jesť, dneska je to zase horšie, ale to preto, že ma čaká ťažký týždeň a som z toho dosť nervózna.

Nelline

Hlavné je, že chceš znovu pribrať :) To je skvelé! Inak ani nevieš, aká som rada, že ma chápeš. Vlastne aj do tejto témy väčšinou píšu baby, ktoré s jedením problém nemajú, len sa im nedarí pribrať. Ja som si tiež myslela, že je to môj prípad, no až teraz si začínam plne uvedomovať, že je to trochu inak. No inak včera som zvládla zjesť za celý deň len tri chlebíky, dnes dve žemle. Ale táto diskusia (aj ty) ma znovu motivovala, tak si práve varím cestoviny :)

Snubenica02

No tak v minulosti som mala aj 450 g, ci kolko som vazila pri narodeni, a dostat sa na taku hmotnost by uz asi bolo blbe :) Toto bude chciet vela casu, pokial to teda vyjde. Psychicke problemy su fakt svina, ale treba sa premahat, hoci viem, ake strasne tazke to je. Sama trpim depresiami a uzkostami a jest je casto umenie. Ked si tak premietam, kolko som toho bola schopna zjest v minulosti a kolko teraz, je to sto a jedno. Jasne, bola som pubertiacka, co by zhltla aj klince, ale predsa len som sucasnu vahu mala do 16-tich. Po 20-ke mi kazdy hovoril "nejedz tolko, uz to nedas dole" a hop... Je mi to hrozne luto.

Nelline

Neboj sa, určite si si neublížila a podarí sa ti pribrať :) Zvlášť, keď už si takú váhu v minulosti mala.

Tak ja som bola chudá vždy, ale len pred asi 3 rokmi som začala aktívne s tým aj niečo robiť a snažiť sa pribrať. Začala som sledovať koľko toho zjem a napriek tomu, že som si vždy myslela, že jem veľa, až vtedy som postupne zistila, že to tak ani zďaleka nie je. Keby si niekto prečítal všetky moje príspevky dozadu v tejto téme, myslím že asi v každom druhom príspevku spomínam, že u mňa za to, že nevládzem jesť, môže psychika, stres a pod. Nedávno som dokonca z 53 za relatívne krátky čas schudla až na 42 :/ Prestala som to zvládať. V tom najhoršom období som okrem iného do seba nedostala takmer žiadne jedlo asi dva týždne. Úplne som už bola slabá, nemala som ani energiu. Keď som to začala riešiť, zistila som, že trpím úzkosťou a aj keď som sa tomu dlho vyhýbala, teraz beriem aj lieky. Tak ja dúfam, že znova priberiem. Hlavne si musím poriešiť tie moje ostatné problémy a verím, že potom budem zvládať aj jesť :)