Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolonoskopia v narkóze

Zdenicka

Moja dcera dnes absolvola kolnoskopiu v narkoze a super,uplne bez problemou mily pristup personalu a uplne bez poplatkou,velmi sa bala ale povedala kebyze este raz tak len tak.

saratica

Vcera som bola na kolonoskopii,injekcju som si musela doslova vyzobronit,akoze naladovka, neviem co mi to pichli ale nic to so mnou nerobilo,proti bolesti nic.Lekarka sa dost ponahlala bolo to na nej vidno,prezrela mi iba 50 cm creva ,povedala ze tam mam zrasty a dalej sa ani nepokusala zajst.Dost to bolelo,nabuduce kolonoskopiu iba v narkoze.

mmoonna

Mňa to teda tiež riadne bolelo. Najprv išiel doktor bez oblbováka, lenže už hneď na začiatku pri prvom ohybe mu to nešlo. Tak s tou hadicou kmásal nasilu, no skoro som umrela. Keď videl, že to asi nezvládam, tak potom mi sestrička pichla injekciu a potom si z toho nič nepamätám. No ale ja mám pooperačné zrasty, takže asi preto ma to tak bolelo. Bez injekcie ma tam už nikto nedostane. Ale na druhej strane poznám ľudí, čo hovoria, že to vôbec nebolí a je to úplne v pohode.

cogito

Dobrý deň,

ja som tiež pred dvoma týždňami absolvoval kolonoskopiu bez narkózy a bez ukľudňujúcich látok. Myslím si, že sa toho netreba báť. Avšak je pravdou, že každý na to môže reagovať trochu inak, niekto je viac citlivejší a niekto menej. Záleží aj na tom ako citlivo pracuje lekár. Ja som to absolvoval z vlastnej iniciatívy ako preventívne vyšetrenie. Sem tam počas vyšetrenia sa môže stať, že Vás to zabolí (ak tak najmä pri prechode zo zostupnej do priečnej časti hrubého čreva, tam je dosť ostrý ohyb), ale nie je to nič strašné. Úplne bez strachu chcem o 2 roky absolvovať ďalšie preventívne vyšetrenie, pretože veľmi často sa stáva, že toto vyšetrenie Vám zachráni život.

apač

hovno hovno vazeni - boli to jak svina.
ked ti nafuknu crevo ako galusku a do toho pchaju endoskop, cim sa zvysuje tlak, tak dostanes take priserne krce, ako pri desiatich hnackach....
iba v narkoze.

Lmk

mám kolono za sebou, absolut žiadne strachy, nič nije bolestivé..:) dostaneš " štip" inekciu otočíš sa a kukáš si na monitor v polooblbení na svoje črievko,a to dla dr. bol až v tenkom čreve, absolut pohoda...komplet narkozu si nechaj na iné " prípady" a nie na takúto banalitku...

kajman

Prosim vas vie mi niekto poradit ci sa kolonoskopia robi v narkoze aj v kosiciach?a kolko to stoji?ja sa toho ak velmi bojim.Bez narkozy to nezvladnem.Dakujem

fide

bola som na kolono pred pár rokmi len s injekciou. nič horšie som dosiaľ nezažila. bola to ukrutná bolesť. nechcem tým nikoho strašiť. mám inak uložené hrubé črevo , tak možno pereto to tak hrozne bolelo. bola som aj na rontgene čreva a to ma bolelo tiež. takže by som to rada absolvovala v celkovej narkóze. len neviem, kde sa mám objednať a či sa za to niečo pripláca. musí mi narkozu odporučiť lekár? Alebo to môžem žiadať aj Sama, Som z okresu Púchov.Ďakujem za radu.

Ivana84

Podľa mňa je úplná narkóza zbytočná. Mne kolono robili tento týždeň pod analgosedáciou (injekcia), nič si z vyšetrenia nepamätám, sestrička mi dala injekciu, potom blik - povedala, aby som sa otočila chrbát a blik - oblieka mi nohavičky. Sama som bola prekvapená, aké bezbolestné celé vyšetrenie bolo. Naozaj sa nie je čoho báť :-)

jaarek

Dnes som to prežil, bez narkózy, bez injekcie a to som sa mesiac predtým stresoval. Robili mi to ráno o 8 hod. nejhor´šie boli hodiny od 18-22 , kedy som pil to srač.ovú vodu a bol som nafúknutý ako balón a chcelo sa mi grcať. Prevrátli ma na chrbát a celý priebeh som mohol sledovať v priamom prenose na obrazovke.
Veľa záleží na doktorovi, čo to robí, ako je ohľaduplný a je docela rád, keď počuje, že práve hadica tlačí, alebo že to boli. Pozeral som to ako na televízii Spektrum, len telo bolo moje.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolonoskopia v narkóze - Fórum - ZDRAVIE.sk