Psychicky problem alebo bezny jav ?

Príspevok v téme: Psychicky problem alebo bezny jav ?
bojazliva23

Prednedavnom som sa vydala, teraz ma caka posledny rok na VS a ja mam akysi strach a nepokoj co bude dalej. Bojim sa, ako to bude s pracou, ak budem pracovat, ci to budem zvladat, ci budem schopna vybavovat potrebne veci na uradoch, ci zvladnem tu krutu realitu, ktora ma caka... a tiez ma trapi pocit, ze vsetci okolo mna nieco robia, pracuju na sebe, a ja stagnujem ... Neviem, co so sebou a s mojimi pocitmi :(( Poprosim len normalne odpovede ...

jajka001_

vies ono to za tebou same nepride, ty si musis ist za tym, za prve vediet, co vlastne chces, a za druhe vediet, ako to dosiahnut.

jajka001_

skus zit chvilku tak akoby si zila posledne dni svojho zivota..ved ktovie ci nie su - nechcem byt morbidna- ale zivot si treba uzit - nemyslim tym ze zahod skolu a vsetko co mas ale uvolni sa , viac sa bav, netrap sa prilis.
co bavi mna? ja som si svoje odzila, uz ma tie vecne zurky ani nebavili a som rada ze mam rodinku. brala by som to cestovanie :) to ma este nepreslo. len akosi to nevychadza, cas, financie. mozno sa aj malo snazim a neviem dobre planovat. ale hladam co ma bavi a snazim sa vylepsovat. este je tolko veci co neviem...a chcela by som vediet . hrat na nieco, tancovat, vediet nieco uzitocne ako nejake rucne prace, nieco vytvorit, namalovat...navstivit mnohe miesta.

jeanny

ono to znie dost debilne ked si to takto po sebe precitam...ale ked ja cely zivot len na nieco cakam, ze pride ten "skutocny" zivot a potom budem stastna..proste najprv kedy konecne vylezem zo strednej s falosnou nadejou ze na vs koncne zapadnem, budem mat dobre znamky, zistim co ma bavi a naplna...nic take sa neudialo akurad mi doslo ze nic take vlastne ani nikdy nepride lebo to proste neexistuje! cize ten zivot treba proste uz len nejak dozit podla mnoznosti co najrozumnejsie

jeanny

lenze ja prave nieviem co by som chcela...cestovanie je fajn ale v poslednej dobe som aj dost cestovala ale nato treba zas peniaze auz ma to tiez prestalo lakat...ja neviem, keby som si mala vybrat, fakt by som si chcela ten zivot uzit! najlepsie by bolo keby bol trebars o rok koniec sveta a nikdo by sa nestaral co bude zajtra, nestresoval, len si uzival naplno...lebo normalne clovek len preziva..treba skolu, pracu, peniaze na jedlo, byt, zabezpecit rodinu a blabla...same vyhovorky a keci o tom co je v zivote dolezite ale to je vlasne len prezivanie, kedy sa ma clovek z toho zivota fakt tesit?? ja neviem, co bavi napr. teba?

jajka001_

ved ked chces nieco viac, tak si pln svoje sny...chces cestovat? cestuj! chod do sveta! chces pomahat? pomahaj! ale nesed a nerozmyslaj co nemas to len zabijas cas. nehladaj vyhovorky ako sa to neda. ja hrozne obdivujem Dorotu Nvotovu - ona si proste zije. tak ako chce. no problem.

jeanny

ja neviem jajka tebe to staci? :)) ja mam fakt pocit ze som sa nenarodila do spravneho sveta...alebo som sa proste este nezmierila s tym ze moj zivot nema nejaky "vyssi zmysel" alebo daco take, to vacsinou mladi su plni idealov, vsetko maju viacmenej predsebou a myslia si ze bohvieco v zivote dokazu...z tohto uz som vytriezvela a nemam sa teraz coho drzat. proste uz nemam chut nic riesit, na nic sa netesim a nic ma vlastne ani nebavi...:( ono to vobec stoji zato? ved ja teraz nemam ziadny problem ale aj tak mam pocti ze v zivote viac stresujem a som smutna ako stastna...ved to sa cele neoplati ked si to zratas. ako keby to bolo namne tak uz tu asi ani davno nesom

jeanny

ja som na tom tak isto! teda az na toho manzela :) neviem ci si zvyknem, ani na vs som si za celych pet rokov nezvykla a to bolo v podstate o tom istom ako na strednej, az na novych ludi. nastatsie uz to mam v podstate za sebou. ale praca bude totalna zmena a ja zmeny ocividne nezvladam cize to nevidim velmi ruzovo :( nevyse mam pocit ze sa nemam vobec naco tesit...bojim ze dakde zapadnem, od rana do vecera budem v robote co ma nebude bavit, cez vikend budem dospavat a sedet pred telkou, raz do roka nejaka dovolenka a tym to hasne. ved uz to bude do konca zivota iba o praci, peniazoch prip rodine, k tomu sa pridaju ine problemy ako choroby napriklad a potom mozno dochodok a smrt :( vrzusujuca predstava