Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Môžem podať trestne oznamenie na kolegyňu?

Príspevok v téme: Môžem podať trestne oznamenie na kolegyňu?
Sasa321

V praci mame jednu veľmi až neprijemne zvedavu kolegyňu. Mne sa stalo, že ak som bola dva krat chora chodila po celej firme a znažila sa zistiť od niekoho čo mi je. Bola som oba razy v nemocnici a vždy na to prišla, nie od kolegýň, tie o ničom nevedeli ale priamo z nemocnice, kde ma ona znamosti alebo volala na centralny prijem či som v tej danej nemocnici hospitalizovana. Môžem na ňu podať trestne oznamenie za obmedzovanie slobody, alebo take niečo?

Sasa321

Viem ignoraciou si ubližujem len sama sebe, lebo to v sebe držim, ale aspoň nech ju trapi svedomie že som sa asi niečo dozvedela a nepotrebujem s nou už viacej komunikovať a nestoji mi ani zato aby som ju zdravila a pozrela sa na ňu keď idem okolo. Bohužial nie so ten typ človeka čo hneď začne davať najavo pocity a nadavať niekomu aj keď by som to rada urobila ale nejako nemam odvahu. Tak ju radšej ignorujem a vravim si že pre mňa zomrela.

wrwrw

s tym trestnym oznamenim by si neuspela.Skor by som sa obratila na sefa, ze to a to sa ti stalo a ze sa tu roznasaju klebety.
MOzno by som to riesila priamo.Zastavila by som sa pri nej a Ty si sa informovala na mna v nemocnici? ak povie nie,tak by som na nu zacala zjapat ci je taka chudera v prechode ze nema co robit.Urcite by som si ju podala, ignoracia to asi s nou nic nespravi

jajka001_

podla mna by to mali povedat len opravnenym osobam, teda pribuzni alebo policia. na nejaky preukaz. zdravotny stav len tebe alebo najblizsim pribuznym.

Sasa321

Ja mam teraz v tom zmätok. Niekto mi vravi že na CP povedia podla mena či som v tej ich nemocnici alebo nie. A niekto mi zase vravi že na CP nemôžu davať take informacie. Ja už fakt teraz neviem.

jajka001_

no urcite ze nemali pravo ju informovat o tvojom zdravotnom stave ani ze ci si tam. ale ked tam ma znamych tak vies ako to chodi. trestne oznamenie? ano, dalo by sa ale co z toho? heh ak sa ti chce natahovat sa s nou na sude...a co ziskas? daju jej pokutu? kolko asi tak? skor pokutuju tu nemocnicu, za neopravnene poskytnutie osobnych informacii.

Sasa321

:-D lesba nie je je vydata a ma dve dospele deti. Je to taka 50 ročna krava čo roznaša po firme ak niečo o nikom zisti. No mňa toto naštvalo, je to moja vec či som v nemocnici alebo doma ak som na PN. A ak si da ona tu namahu že zavola do nemocníce možno aj pod klamstvom že je pribuzna a na akom som oddeleni, tak je to fakt chudera. Ona nevie že viem všetko čo roznašala ale davam jej to najavo mojou ignoraciou. Určite iba niečo tuši. No ak sa to ešte raz zopakuje asi sa už nezdržim a poviem jej to čo si napísala Arana - či žije taký biedny život ak sa stara do toho môjho.
No ak povedia v tej nemocnici na akom som oddeleni diagnozu by snaď nepovedali ani pribuznemu, či hej?

arana

obrat sa na nemocnicu ako je to mozne ze unikli taketo informacie o tebe ked tonieje tvoja pribuzna... toto riesit treba s nemocnicou kusok im pohrozit. S nou nic asi nenarobis ked je taka. Len ju pockat po praci a utnut jej :D ale slovne... ci zije taky biedny zivot ze sa stara do toho tvojho. jjojoj ja by som jej dala tlak mi stupol normalne :))) takych ludi !!! najradsej!!! viete co :D a mozno je to lezba a boji sa o teba :)))

Sasa321

Ja sa s nou vôbec už nebavim od vtedy a určite si domyslela prečo ani ona sa so mnou nebavi ak ja nemam zaujem. Všetko mi povedali ine kolegyne ako sa ich vypytovala uplne detaily... a nakoniec ma znamosti v nemocnici...
Ja by som chcela vedieť ešte na tu moju otazku nižšie odpoveď o tom centralnom prijme. Ďakujem

lost...

A ked povie nie nemam cas/nemozem, tak sa (smrtelne) urazim na tu osobu a snad pochopi ze sa nema co pytat nabuduce :D

ale ked povie ano, cool, umyje mi okna :D
len potom este som nedomyslel ako zareagovat, ked ta osoba spravi presne to iste co ja, asi preto bude najlepsie zo zaciatku (moja prva vyzva na pomoc), ziadat nieco takmer nemozne, aby som urcite pocul negativnu odpovedat a mal "dovod" byt nahnevany atd..

lost...

Asi im to treba vratit... A pytat sa extremne drze (osobne) otazky... :D
Alebo ignorovat (usmiat sa, pozravit sa, uskerit sa, ist dalej, zatvorit dvere)... proste dat im uplne najavo, ze mam ich v p...
alebo.. ak sa uz na nieco opytaju, spravil by som asi toto:
on(a): a coze robis ???
ja: umyvam okna, (tak ked sa uz tak o mna zaujimas) tak mi pod pomoct, diky...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Môžem podať trestne oznamenie na kolegyňu? - Fórum - ZDRAVIE.sk