Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tridsiatničky bez chlapa - sem! :-)

Príspevok v téme: Tridsiatničky bez chlapa - sem! :-)
purple girl

:-)))

Nejdem nadávať na chlapov, nejdem sa sťažovať , že som sama....len by som chcela také osobné "výpovede" vás, ktoré zapadáte do tejto kategórie :-).

Ide o to: že dnes je to bežný jav, keď žena okolo 30 ešte nemá deti, nie je vydatá...je to z rôznych príčin: napr. budovanie kariéry, v horšom prípade už po rozvode, či len jednoducho, lebo ( ospravedlňujem sa, že použijem tú trápnu frázu :-) ), ešte "nestretla toho pravého".
Ja sama patrím do tejto kategórie. Keď moje kamarátky na strednej začali riešiť frajerov, ja som bola zakomplexovaná až po uši zo svojho výzoru, bola som totálne nespoločenský typ - čiže nejaká študentská láska nehrozila. Postupom času som na sebe troška zapracovala a hlavne som sa na seba začala pozerať ináč a už som nebola až také "škaredé káčatko"...lenže vtedy ak o mňa aj niekto prejavil záujem, bolo to len z čisto sexuálnej pohnútky a o to som nemala záujem ja :-). Hovorila som si , že raz snáď aj ja niekoho stretnem, s kým si budem rozumieť, bude nám spolu dobre....
Roky bežali.....Potom sa niekto síce objavil, ale bol to "falošný poplach" :-). Bola som pre neho len jedna z mnohých , ale aspoň som si na ňom otestovala,ž nemám srdce z kameňa, ale dokážem sa aj zamilovať. Keď to prebolelo, skúsila som zoznamku - spoznala som zopár typkov, na ktorých som sa aspoň dobre pobavila ( nechcem byť hnusná, ale po svete fakt behajú všelijakí šialenci :-) )....a potom som spoznala úžasného človeka, prežila s ním krásnych 5 mesiacov.....a potom mi povedal, že už v tom nechce pokračovať, sám nevie, prečo, ale nie....
A tak som zase sama. O mesiac budem mať 29. Nechcem teraz riešiť nejakého nového chlapa - nehovorím, že mi nechýba blízky človek, objatie, spoločnosť, ale nechcem nič siliť - doteraz v živote mi to vychádzalo tak, že sa mi viac-menej splnilo všetko, čo som chcela - aj keď reálne časové termíny sa mi nezhodovali s mojimi predstavami :-), ale splnili sa.
....LENŽE...žijem v malom meste, kde každý pozná každého....otázky typu: kedy sa budeš konečne vydávať? sú na dennom poriadku...každodenné narážky kolegýň( všetko vydaté ženy)....ľútostivé pohľady kamarátok a tie ich falošné reči: ako ti je len samej dobre!....náreky starej matky, tetky, susedy: budeš mať problém otehotnieť, zle sa ti bude rodiť, dieťa nemusí byť zdravé....atď......všetko toto, keď som to počula z času na čas, mala som pripravenú nejakú trefnú a vtipnú odpoveď :-).....ale tá frekvencia sa stále zvyšuje a počúvať to každý druhý deň, ma už nebaví a úprimne povedané, začínajú mi z toho tiecť nervy....Keby že sa môžem vyhovoriť na kariéru - ale žiadnu nemám :-), len si tak žijem potichúčky - pracujem, študujem, športujem, cestujem...momentálne sa snažím nájsť lepšiu prácu, aby som si zabezpečila vlastné bývanie a pomaly si začínam pripravovať život, pre prípad, že sa naozaj nenájde nikto, kto "by ma chcel" :-))))

Ako som povedala na začiatku, dnes je situácia, v akej sa ja nachádzam bežná, ale ja mám tú smolu, že žijem v spoločnosti, kde je zaužívaná šablóna: škola, zamestnanie, svadba, deti...a ja sa cítim divná, lebo ju nespĺňam, narozdiel od všetkých okolo mňa :-).
Iste som otvorená novým možnostiam, rada by som raz mala vlastnú rodinu...ale môže sa stať, že sa to nestane - v tom prípade dúfam, že nájdem spôsob ako "vyplním" svoj život......

Preto by ma zaujímali "príbehy" tých, ktoré patria do tej istej "škatuľky" ako ja :-)......aká je vaša situácia?....ako ju vnímate? .....spokojné/nespokojné?...

Ďakujem.
Pekný večer prajem všetkým:-)

ATIDE/ESMERA

Ja by soms a aj ozvala, lenže ešte nie som tridsiatnička bez chlapa - chýbajú mi do toho púhe dva rôčky :D

doubledog

vzdy to ma nejaku pricinu, vacsinou ide o to, ze take zeny su v niecom divne (eufemisticky sa tomu hovori, ze su komplikovane).

ked k tomu priratame ich zufalstvo zo samoty, neni to dobra kombinacia.

purple girl

mdmoon

Ja s tebou súhlasím v tom, že je lepšie byť sám, ako byť v zlom vzťahu a tiež nemienim urobiť niečo také, že si zavesím na krk "hocičo",len aby som niekoho mala - toto sa, myslím, dalo vyčítať z mojich príspevkov.
Ide len o tom, že je človeku samému smutno a často ho napadne myšlienka, prečo by aj jeho nemohol mať niekto ( ten správny človek) rád...ved´sú predsa aj horší odo mňa :-) a aj takých má niekto rád....tak prečo?
Ja tomu verím, že niekoho si raz nájdem, ale viem aj to, že to bude fest ťažké, lebo som dosť zložito-náročný objekt :-)))

mdmoon

Musim sa priznat, ze na niektorich komentoch som sa celkom dobre pobavil. Vy to tu riesite ako keby byt sam znamenalo mat rakovinu alebo co :)

purple girl
No a co ked si sama to predsa este nieje koniec sveta, su predsa aj daleko horsie veci ako byt bez partnera predsa. Ak chces priklad tak sa ta spytam, ze co je pre teba horsie byt do smrti sama alebo byt napr. ochrnuta od krku dolu. To co ty zazivas je viac menej psychicky tlak spolocnosti v ktorej je zauzivany model ze zena sa ma vydat a mat deti.....proste kraviny. Vykasli sa na reci druhych ludi ty a len jedine ty si zodpovedna za svoj vlastny zivot a nikto nema pravo ta sudit alebo ti nieco vycitat. Ak si sa rozhodla byt radsej sama ako si narazit nejakeho blbecka len preto aby si nebola sama tak to preto lebo mas rozum, existuju miliony ludi ktory si nasli partnera len a len preto aby neboli sami a pozri sa na to ako to vyzera 50% parov sa rozvadza a to tu nevravim o tych ktory sa z nejakeho dvovodu rozviest nechcu alebo nemozu aj napriek tomu ze su vo vztahu nestastni.
Radsej by si mala manzela o ktorom po 2 rokoch zistis ze je alkoholik a ze ta zacne mlatit, psychicky vydierat atd.. ??
Poviem ti to co som raz povedal svojej byvalej ak ta trapi len toto tak to si potom stastny clovek. Bud vdacna a raduj sa z toho co mas, ze si zdrava mas rodinu priatelov a nenariekaj nad iluziami. Si este mlada garantujem ti ze este niekoho stretnes. Mas predsa svoju hrdost, uroven a nebudes sa zahadzovat s niekym len preto lebo kazdy okolo teba niekoho ma. To ze tvoji priatelia, znami maju partnerov este neznamena ze su stastny, vztach bez problemov neexistuje a kto vravi opak je len klamar alebo v horsom pripade trpi sebeklamom.
Ak ti mozem dat radu tak sa s tym vnutorne vyrovnaj a venuj sa tomu co ta bavi a naplna. Urcite este niekho stretnes a ak nie tak to ber tak ze si sa rozhodla v zivote najlepsie ako si vedela lebo to co mna naucila byvala priatelka bolo ze niekedy je lepsie byt sam ako sa kvoli niekomu stale trapit.
Ako vravim to ze si sama nieje este knoniec sveta.
Zelam vela stastia :)

Iveta Michael

wowo1

K tomuto niet čo dodať! Je to pravda a skutočne ak niekto veľmi ale naozaj veľmi túži po vzťahu...po láske,treba tomu výjsť v ústrety!

Niekedy to trvá aj dlhšie...ale stojí to za to! Verte mi:))
Treba si dievčatá uvedomiť že pokiaľ nežijeme v USA kde je prevaha mužov ale žijeme tu na SVK kde je už prevaha žien:( nuž treba sa činiť,aktívne a trpezlivo hľadať,obozretne ale vytrvalo! :))

wowo1

no ale 30-nicky,,co cakate? ono uz ty tzv -dobry su zadany,a zvacsa su natrhu len rozvedeny-,ale!! bez aktivity vas nikto neoslovi,lebo muzi uz tiez vo vasom veku nie su pubosi.
aktivne hladat chlapa....to treba.ak teda tuzite po niekom.
a co sa tyka blbych reci,ze kedy sa vydate..,mozno aj zavidia ze ste slobodne, a nudia sa.Ja by som opacila ty kdy sa budes rozvadzat?este vam to v manzelstve klape po tolkych rokoch?fakt?
male mesto ,,to je blbe..ale je mozne ze tam ho nesretnes ,,toho praveho lebo male mesto....kamoska az cez 150 net- rande nasla praveho ,,ide o to ci fakt hladate...alebo cakat ze vam niekde na panelaku zazvoni princ na bielom koni???????

MateskoOO

Mám 18 rokov, 20 ročnú priateľku, ktorú skutočne ľúbim, ale 30 ročné ženy ma neskutočne priťahujú :P Užívatjte si to a buďte si isté, že máte hlavnú úlohu v erotických fantáziach chalanov ako som ja :)

Iveta Michael

No vieš mám dnes takú rozšafnú náladu :) tak som sa asi trochu ,,utrhla,, z reťaze :) ale musím byť tento týždeň tak dlho hore lebo môj priateľ je v zahraničí a vždy sa mi prihlási dosť pozde a tak spolu klábosíme až do hlbokej noci:)) Inak...neber to osobne,no trošku som to prehnala viem...sorry :))

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tridsiatničky bez chlapa - sem! :-) - Fórum - ZDRAVIE.sk