Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rozvod

Lenka2207

Dobry den.

Moji rodicia sa idu rozvadzat a chcem sa opytat, ze pokial som uz plnoleta, tak ci budem musiet sa aj ja zucastnit sudu... Alebo toho majetko pravneho vysporiadania po rozvode...

A inak pokial si nieste 100% isty, ze sa chcece rozvadzat, tak to nerobte. Deti ( aj ked uz su plnolete) trpia najviac... Pokial tam nieje nevera, alkoholizmus a fyzicke nasilie, tak je to obycajna zbabelost a este raz prizvucujem, TRPIA HLAVNE DETI!!! :(

ema123

Súhlasím s tým, čo napísala janab, až na to, že majetkové pomery netreba v návrhu na rozvod uvádzať. Rozvod samotný toto nerieši. Rozvodom zaniká bezpodielové spoluvlastníctvo a až vtedy nastane čas na delenie majetku, ktorý spadá do BSM. Je čas 3 roky dohodnúť sa a spísať dohodu o vyporiadaní BSM a podpísať ju pred notárom. Ak to nepôjde, rozdelí BSM súd na návrh jedného z vás.

janab

A ešte viem, že ak to podáš a nemáš známeho sudcu, ktorý by sa prípadu ujal, tak ti tam tá žiadosť bude ležať, kým to nebudeš urgovať..viem, že čakajú,..lebo si to veľa ľudí časom rozmyslí...takže ak je situácia zlá a neúnostná, tak treba sa na tú žiadosť stále dotazovať...a dúfam, že si si dobre premyslela ako to bude s tvojím bývaním a fin.zabezpečením, pretože to je pre rozvedenú ženu najpodstatnejšie..musíš byť po rozvode zabezpečená. Ja som po rozvode ľutovala len to, že som sa k tomu odhodlala až po 20.rokoch..,ktoré som stratila a nikto mi ich už nevráti späť..Až po rozvode som začala voľne dýchať a bola som zase slobodná a voľná !

janab

Ja som sa rozvádzala po 20.rokoch. Vtedy si pamätám som podala písomný návrh na rozvod rovno v podateľni súdu a tam som dala aj kolok v hodnote 1000.--sk. Dnes neviem koľko stojí kolok na žiadosť o rozvod. Zisti si na súde. V žiadosti uvedieš základné údaje o sebe a manželovi , o deťoch, ich dáta, uzavretie manželstva, kédy, kde..a pod. Potom rozvedieš dôvod rozvodu ako aj majetkové pomery, nakoľko po tom čo vás rozvedú, tak musíš dať na majetkoprávne vysporiadanie bezpodielového vlastníctva manželov...Ak deti sú dospelé, tak s nimi žiadny problém. Ak je to dlhoročné manželstvo a deti dospelé , tak rozvedú hned na 1., poťažne 2.pojednávaní. Väčšinou rozvádza "samosudca"..nikto okrem vás dvoch , sudcu a pisárky pri tom nie je. Sudca prečíta tvoj návrh a odporca si to vypočuje. Dajú sa vyjadriť tebe a potom jemu. Je to na nervy, určite veľmi stresová záležitosť, tak sa snaž hlavne byť v kľude a na nič podstatné nezabudni...ak potrebuješ viac info..kľudne sa pýtaj..prežila som si to a je to ťažké, hlavne tlaky okolia..veľa šťastia.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rozvod - Fórum - ZDRAVIE.sk