Vysušené, napuchnuté a červené očné viečka aj pod očami

Príspevok v téme: Vysušené, napuchnuté a červené očné viečka aj pod očami
Adulka

Ahojte, minimálne pol roka sa mi robia pod očami červené fľaky a na viečkach mám vysušenú kožu a hrozne červené to mám. tak isto sa mi to robí aj pod očami. Najprv to nebolo tak často, tak som to neriešila, ale v poslednej dobe to mám nonstop, raz viac, raz menej, celkovo mám okolo očí napuchnuté a aj viečka. Z čoho to môže byť ? asi to je dosť vidieť, lebo aj ľudia si to všímajú... neviem, či mi dáva telo niečo najavo...hmmm...ešte pripomeniem,že nefajčím, nepijem, pohybu mám dosť. Ďakujem.

deniska118

Mam presne tento problem...trva to uz dva mesiace...navstivila som ocnu aj koznu lekarku...dali mi masticky a obklady no tie len zmiernuju opuch a cevene flaky a sucha koza ostava...najprv som to mala len na jednom oku no teraz to mam na oboch...vobec neviem ako sa toho zbavit ....

martanko

ahojte,
taktiež mám tento problém. začal mi asi pred 3 mesiacmi. Pred tým som nič takéto nemal. Suché šupinaté viečka, opuchnuté oči a silné svrbenie. Bol som parkrát u očnej aj alergológa. Vždy mi predpísali kvapky alebo mastičky, ktoré tu spomínate. To však pomáhalo iba zo začiatku, teraz už nič nemastičkujem, nebudem si predsa hormónovať oko mesiac...ďalší týždeň sa opäť chystám na očne + alergologička a budem trvať na nejakých špeciálnych testoch alebo niečo podobné, lebo tento problém s očami je dosť nepríjemný a vyčerpávajúci. veľa zdaru aj ostatným

razerzone

vola sa to blefaritida.pomahal mi opthalmo hydrocortyson...ale ten sa nemoze uzivat dlhodobe lebo je to hormonalny liek...ale pomahal. mam to uz rokyyyy a nikto nic nevie.este mi pomohlo umyvat viecka pred spanim detskym samponom... ozaj skuste

kwixa

Ahoj!

Dobre poznám tento problém. Bojujem s tým už dosť dlho. Niekedy je to lepšie, inokedy horšie. Chodím na alergológiu, užívam lieky AERIUS a mastím mastičkou Opthalmo-Hydrocortison. Je len na predpis.
Vyskúšaj!

Prajem veľa šťastia!

modroocko123

ahojte aj ja mam podobny problem,,uz som bola par krat pri lekarovi ale stale len kvapky mi predpisal,,,a vobec to nepomaha,,poradte,,

bibiána333

môže ísť o alergiu. Skús zobrať nejaké antihistaminikum napr. ZODAC (dostaneš voľne v lekárni) . Jedna tabl. ti neublíži a ak symptomy ustúpia, resp. na čas zmiznú, tak bude jasné, že to je alergia a teda bude treba alergol. vyšetrenia.

mitra

Ahoj Adulka.Ja mám podobný problém trápi ma už zhruba šesť týždňov,tiež mám opuchnuté,začervenané oči,horné viečka suché(ošupujú sa),niekedy oči príšerne svrbia.Keď to bolo už na nevydržanie,navštívila som kožnú lekárku a tá keď sa na mňa pozrela povedala-alergia na slnko.Dala mi vodu na obklady,masť aj lieky...doporučila používať faktor 50,dodržiavam všetky rady a nezlepšuje sa mi to nejako.Je to dosť nepríjemné,každý sa vypytuje,čo to je...takže rozmýšľam o návšteve alergologičky.Najväčšia sila bola keď vonku pršalo a mne sa to zhoršovalo,takže neviem,čo si o tom myslieť.Vyskúšam asi všetko,len nech sa príde na to,čo mi to spôsobuje.Drž sa a ak bude niečo nové,dám ti vedieť.

jeemine

ahoj..no ja som mala tiez take, ale nie v takej miere ako ty.. isla som k ocnej a bol to zapal spojiviek...aj ked neviem ako to suvisi s vieckami.. dala mi kvapky a ocnu mast.. myslim si, ze by si nemala odkladat navstevu ocneho lekara...