Jedálniček HELPme!

Príspevok v téme: Jedálniček HELPme!
Futuristka2

Táákže má tu niekto skúsenosti s chudnutím, alebo zaoberá sa niekto zdravou a diétnou výživou? Chcela by som aby ste sa vyjadrili k mojmu jedálničku- čo je v ňom správne a čo nie..ocením každý názor a budem vďačná za každú radu:))
Raňajky: 6-30- cereálie s mliekom
Svačina: 11-20- banán, 5ryž. chlebíčkov (asi 12g)
Obed: 15-00(skôr sa mi nedalo)cestoviny bezvaječné s tuniakom a kukuričkou
Olovrant: 16-30- jogurt
Večera: 18-00- asi 5 sliviek alebo jablko

a veľa vody samozrejme:)

Futuristka2

Tak meriam 164 a vážila som 62kg:)Teraz mám 48 (večer keď sa važim aj 50:D)..ale tak teraz som naozaj spokojná...a teda pred tebou klobúk dole-tlieskam a držím palce nech sa Ti to dari min. udrzat ak nie zlepsit na vysnivanu vahu:))

Lukasinka

Ovocie po cviceni tak potom OK :D A pochváľ sa koľko si dala dolu. Mne sa podarilo 23 kilo, ale ešte chcem ísť dolu mala som veeeľku nadváhu

Futuristka2

Tak vam teda dakujem pekne za hodnotenia a postrehy:)ovocie vecer som si dala preto lebo som cvicila a po cviceni telo potrebuje dobit baterky:)...mimochodom nesnazim sa uz schudnut som len v udrziavacke:))

Lukasinka

Ahoj tak ak môžem:

Raňajky? Cereáliami zrejme myslíš tie klasické z obchodu. Lepšia voľba sú ovsené /ražné, pohánkové/ vločky a nahádžeš do nich čo chceš - orechy, ovocie, semienka...

Obed: Ohľadne tých ryžových chlebíkov neviem neviem. Ak chceš tak zo dva ale lepšia varianta je celozrnný chlieb.
Inak chutia ti?? mne chutili vždy len tie vymáčané v jogurtovej alebo kakaovej poleve a tie sú samý tuk a cukor. Banán ok ale nie moc často má dosť cukru.

Obed: Cestoviny bezvaječné sú celozrnné?? Ak hej tak super. Kukurička asi myslíš tú v náleve z obchodu že?? Tiež plno hovadín v tých nálevoch a aj keď to zleješ... Lepšia by bola čerstvá zelenina

Olovrant: proti jogurtu nemám nič ak ťa zasžti. I keď záleží aký jogurt /ochutený, smotanový, nízkotučný/

A k večeri: ovocie večer už nie, len ak cvičíš inak sa ti cukry v ovocé zmenia v tuk. Radšej to jablko alebo slivky prihoď k raňajkám a sem hoď zeleninu a bielkovinu.

Suma sumárum: málo zeleniny je asi ten najväčší nedostatok

xixix

ranajky ok
desiata ok
obed ok
olovrant zle
vecera zle

poobede by si mala primat co najmenj sacharidov a co najviac bielkovin nastuduj si nieco o spravnej zivotosprave v skratke co by som ti odporucala
olovrant-surova zelenina(mrkva pardajky paprika atd,,,)
vecera-bielkovina + salat (kura varene resp.dusene )(nie smazene na oleji )tvaroh,a celkovo chude maso,chude syry alebo ani vajicka niesu najhorsie...tolko v skratke...inac velmi dobre

xixix

ranajky ok
desiata ok
obed ok
olovrant zle
vecera zle

poobede by si mala primat co najmenj sacharidov a co najviac bielkovin nastuduj si nieco o spravnej zivotosprave v skratke co by som ti odporucala
olovrant-surova zelenina(mrkva pardajky paprika atd,,,)
vecera-bielkovina + salat (kura varene resp.dusene )(nie smazene na oleji )tvaroh,a celkovo chude maso,chude syry alebo ani vajicka niesu najhorsie...tolko v skratke...inac velmi dobre