Som strašne precitlivene a neviem sa ubranit slzám

slavka123

ahojte...viete mi niekto poradit? ako mala som bol.a velmi silne a az drze dievca, nemala som problem nikomu povedat svoj nazor...a nedokazala som sa len tak rozplakat no v poslednom case teda asi 2 roky ide to somnou dole vodou..rozplace ma uplne mala malickostm beviem sa slovne branit.prosim ma niekto skusenosti? chcem bbyt taka silna ako predtym.

Ps. mam uzastneho a milujuceho partnera

ale mam aj problemy s menstruaciou

pop

Nesmelá

mr. placko - skús ak budeš mať čas, je to rozsiahlejšie, ale skus si pozreiť toto.

je to moja tema a trapi ma to veeeeelmi dlho...uplne ta chápem..a hadam pomožu aj tebe tie rady, čo mi tam dali ludia..a hadam možno aj ty mi budeš vedieť niečo povedať...

mne to zatial ide ťažko..ohladom seba - obránenie sa..:-(

www.zdravie.sk

Laurina

Marcik - ahoj, velmi ma zaujalo, čo si tu Orine poradil.

Ja sa celkovo citim dosť rozhádzaná, nespokojná, náladová...citlivá/precitlivená, a uplakaná - ked to na mna príde.

Zaujíma ma to zablokovanie energie!

Ja som menzes dostala v 15 rokoch, bol uplne normálny, ani som nevedela, že mám dni!! par krat som len mala bolesti..posledne dva roky, teraz mám 22, mám však menzes bolestivý a mám v krvi tie zrazeniny, čo si tu písal...

Ako urobím to odblokovanie???
o čo tam ide,,,?? su to tie čakry, alebo čo?? nevyznám sa v tom.

dakujem

mr. placko

Caute placky...dnes sa mi stala taka vec, ze ma sefka v praci trocha nespravodlivo zvozila, nekricala ale strapnila pred cca 8-10 ludmi, bolo mi z toho neprijemne a strasne som bola zo seba sklamana,ze som sa nevedela normalne pohotovo v klude obhajit, ved som uz velka...miesto toho som zacala hapkat (som totiz v praci nova, v novom prostredi, je to moja prva pracovna prilezitost na trosku vyssej urovni nez na aku som bola pocas roznych brigad pocas VS zvyknuta...takze som este troska poplasena z toho vsetkeho...ako ma tam tak zacala slovne deptat pred vsetkymi a ja nevedela ako reagovat, zacala som sa citit strasne ponizene- neprijemne (namiesto toho aby som sebavedomo jej neprijemny ton odrazala - zrejme az prilizny novacikovsky respekt?. neviem) az som zrazu mala co robit aby som sa tam pred nimi vsetkymi nerozplakala ako mala dievcatko :/...potom som sla rychlo na W.C. a potisku som sa vyrevala tam.
Je sice pravda, ze patrim skor medzi menej sebavedome a este neskusene (dufam, ze sa casom naucim taketo situacie zvladat bez podobnych pocitov a nutkani alebo aspon sa sebavedomo tvarit) ale je tiez pravda, ze som prave mala prvy den a menstuaciu mávam zvacsa dost bolestivu...myslite ze spravnym nejakym treningom tieto pocity dokazem odburat, dokazem sa naucit pohotovo reagovat (nie premyslat vecer doma nad situaciou a nadavat si "preco som nepovedala toto a toto!!!?") vie mi niekto prosim poradit nejaku literaturu, ktora by mi pomohla? dakujem velmi pekne

Marcik

Ahoj, ma to vela a hlavne mladych zien. Podla Tradicnej cinskej mediciny to suvisi so zablokovanim tokov Qi( energie) a krvi. Dalo by sa to urcite vidiet na Tvojom menzese. Predpokladam, ze mas bolestivy a pripadne mas krvne zrazeniny v menstruacnej krvi. Zney nie su precitlivele a vztahovacne preto, ze by ich to bavilo, ale maju take nestavenie organiznu - teda disharmoniu v tele. To sa da upravit. Tym sa upravia aj psychicke a emocne prejavy. Nema to nic s nervami, si OK.
Pozri si a precitaj: www.tcmclinic.sk
Ak mas zaujem, nakontaktuj sa.
Pravda je, ze ak mame milujuceho partnera, nemame dovod byt stresovane a frustrovane a sme OK. Kazda dlhodoba psychicka nepohoda sa nakoniec prejavi na zdravi.

AdamKrt

orina:

hmm, kedze su to nervy, moze to byt aj nedostatok horcika. Kup si 250-300mg balenie horciku, to Ti neuskodi...

Ja si kupujem napr. tento v kombinaci s vitaminom D3

MedPharma Hořčík 300 mg + vitamín D3, 107 tablet

www.medpharma.info

Priatelka si tiez kupuje horcik, robi jej dobre na tlak a ako to uziva, zda sa mi uz kludnejsia :)

AdamKrt

orina:

to su hormony... Priatelka bola tiez taka precitlivena, hlavne ked ma dojst na menstruaciu. Trochu som jej pomohol roznymi bylinkami - napr. cajiky - materina duska, medovka, mata - su ukludnujuce. Ale najlepsie je ked partnerka place, chytit ju, objat, vybozkavat... :)

orina

Ale ja už musim niečo robit lebo mne samej to lezie na nervy ked sa za každu sprostost rozplačem keby sa to dalo neako natrenovat alebo povedat si že nie teraz nebudem plakat