Plesina na hlave

Príspevok v téme: Plesina na hlave
izabel66

zdravim mam 20 rokov a plesinu na hlave vo velkosti asi 20 cm...chcela by som vediet ci s tym nema nietko skusenosti...kozna mi na to dala nejaku vodicku a mlieko...ale zmenu som nejak nepostrehla...(mam to uz asi 4 mesiace) naposledy co som ju navstivila tak mi tvrdila ze vsetko bude ok len to chce cas..tak vas prosim o nejaku radu pripadne nejake produkty ktore by mi pomohli...DAKUJEM

wuku

ahojte mám 17 a mám plešinku niekde v strede hlavy už dlho,neviem od kedy tam je zistil som to len v 3 triede na základke neviem či som mal rozbitú hlavu alebo čo,velká je asi po dlžke 2 cm po šírke 1 niekde pol cm...mal som husté vlasy no už to nie je to čo bolo :) snažím sa pripraviť na to že by som bol plešatý

never mind

izabel......ja som tiez stresovy clovek a nemam problem..
Kup si tie doplnky a uzivaj ich pravidelne.
Po mesiaci uvidis ci sa to zlepsuje alebo nie.Ries to cim skor.

izabel66

kozna mi povedala ze bud to je z oci alebo stitna alebo stres... co ja som naozaj dost stresovi clovek ale tak neverim ze by to bolo len to

never mind

biotín, biotin, vitamín H
Má kladný účinok na zdravie pokožky, chráni pred exémami a kožnými zápalmi, posilňuje rast vlasov, chráni pred vypadávaním a šedivením, zlepšuje premenu glukózy na energiu.
Kyselina pantoténová (vitamín B5): podieľa sa na premene sacharidov a tukov na energiu. Podporuje rozvoj pokožky a ovplyvňuje rast vlasov.
Pantotenát vápenatý (vitamín B5) je vitamín dôležitý pre ochranu slizníc a tkanív s rýchlo meniacimi sa bunkami - bunky pokožky a vlasov. Je dôležitý na ochranu vlasov pred padaním a pred šedivením.
PABA (kyselina para-aminobenzoová) je považovaná za súčasť vitamínov B-komplexu, pomáha udržovať zdravú pleť, nechty a vlasy (udržuje ich pigmentáciu).
MSM (metylsulfonylmetán) je zdrojom bioaktívnej síry, ktorá stimuluje tvorbu kolagénu a je nevyhnutná pre udržiavanie kvality pokožky, vlasov a kĺbov. Organizmus často trpí jej nedostatkom, čo sa odráža na kvalite pokožky, vlasov a nechtov a tiež na funkcii kĺbov.Plus B6 a B12, C, E,

watermelon

myslim ze problem moze byt v strave, korienky vlasov su nevyzivovane, pokozka hlavy ma teda kysle ph, treba zmenit stravu, prestat jest kyselinotvorne jedla (zivocisne produkty hlavne), zaradit co najviac suroveho ovocia a zeleniny do jedalnicka

Marcik

ahoj, naozaj je ta velkost 20cm? No k veci. Pohlad TCM na problemy nahleho vypadania vlasov je jednoznacny a logicky. Nevyzivovanie korienkov vlasov z roznych pricin. Bud su prehradene cievy krvnymi zrazeninami( necitliva pokozka hlavy, brnenie), alebo tok krvi nie je schopny vyjst hore do hlavy a vyzivit ju - to by si citila aj na zhorsenom stave oci, usi, vnimania. U muzov to byva spojene aj s vypalenim "ohnom srdca" ( napr. ked muzi chcu sexovat, ale z nejakej priciny nemozu). Treba to riesit cim skor. Zapadna med. na to nema liek, TCM moze pomoct. Nejaky spustac tam musel byt. Spomen si...
Pozri stranku www.tcmclinic.sk
pripadne tam najdes aj kontakt

Backagain

izabel66- prekonala si nejaku vaznejsiu chorobu?
Dodal by som organizmu urcite aj vitaminove doplnky skupiny B a vitamin C.
Porad sa v lekarni na preparat ohladom vyzivy vlasov. Skore uzdravenie