Afty?

Príspevok v téme: Afty?
inciside

Zdravim mam problem- na podneby ustnej dutiny sa my objavila cervena skvrna ktora je v strede bleda stale sa zvacsuje a dost boli, nefajcim pravidelne len obcas...mensie cervene skvrny sa my obiavili aj po bokoch jak su mandle ale tie nobolia, A spomeniem aj trocha divny problem ked ziem nieco kysle alebo slane,koreniste objavy sa my na podneby ustnej dutiny akasi bezfarebna hrcka neviem co to ma znamenat? Dik za dake rady....

eevka

aajjkkaa, ahoj, mam pre teba, ale samozrejme aj pre ostatných dobry tip na afty. Pomáha velmi, je to dobry pripravok, len neviem ci je ho tak lahko zohnat, ale skusit mozte.
vola sa SOLCOSERYL, orálna pasta.Natria sa to na jazyk, alebo na vnutornu časť líca a necha sa to pôsobiť. Najlepsie po jedle a po umyti zubov.

aajjkkaa

v posl.dobre sa mi robia casto afty a aj zima sa mi robieva..

co mi moze byt ??

ako sa zbavim afta na jazyku ?je mi to hrozne neprijemne :(

kača

caute , mam 3ročnu dceru ktorá ma v ustach afty spojene s horučkami . je to normálne ? Tamtum verde nepomaha . som zufala lebo nechce papat . help.

tri bodky

Práve som sa vrátila od doktorky, myslela som si, že mám v ústach fystule a ona mi povedala, že sú to afty...fajn. Vo štvrtok mám dojsť na odber krvi a moču. V piatok budem mať výsledky. Môže to byť z nedostatku železa? Ako malá som mala veľmi nízku hladinu, potom sa to upravilo, ale teraz fakt netuším... Všetko sa to nejak spúšťa, už nevládzem... Mám 24 rokov

samko r.

Tá hrčka, to je alergia napr. na burské oriešky, alebo orechy vôbec. Afty sú príznakom neodostatuku vitmanínu B- B2,B6 to je riboflavín a pyridoxín, ďalej C, zinok a selén.

cio

s tzm prvym problem ti viem poradit s druhym nie. Aj mne s stava, ze sa mi vzhodi afta a pekelne to boli vtedy pouzivam na vatovej tycinke tea try olej alebo propolisovu tinkturu a vycistim tu malu hnusobu:)je to sice nepriemne ale hojenie je rychlejsie a menej boli.pri aftach si davaj pozor akym priborom jes a kde a s tou hrckou ti neviem poradit