Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čo znamenaju tieto lekarske skratky?

Príspevok v téme: Čo znamenaju tieto lekarske skratky?
Smudlinka151

doktorka sa k tomu nevyjadrila len mi dala papier prosim o radu ;-) ..
specificky nalez- bez promereni-všetky komplexi boli odmietnute,silny šum,možno pacient so stimulatorom,opakujte EKG ...čo tim chcel basnik povedat? a EKG rytmus sin.prav.poloha vert.PQ-O,16QRS.0,08,ST
izoelektricke,PZ.V3,fr.90/min
Z.sin.tachykardia

ivana45

smudlinka, pobavila si ma - mas pravdu, v ambulanciach na to nie je cas. K tomu -stres. Musela by si byt z umelej hmoty, aby si nezareagovala.
Pulz si meraj a zapisuj doma. Naozaj na to treba 10 minut sediet na prdeli alebo lezat.
Ak mas nizky tlak, tak rychlejsi pulz ti to kompenzuje, aby sa ti udrzal obeh. Ak sa to tvojmu telu nebude darit, budes odpadavat. Nauc sa rychlo sa rozcvicit alebo ak to nepomoze - vcas sa ulozit do vodorovna, nech sa nepolames. Rozcvicka je ale lepsia.
Proti nizkemu tlaku su tekutiny (aj minerlaky so sodikom) a pravidelny telesny trening, spanok vo vyvetranej chladnejsej miestnosti dobre zababusena, ponozky. Treba tomu prisposobit zivot, ale je to lepsie, nez vysoky tlak. Skus jogu.
Ak si nemala, popros o vysetrenie TSH (hormon regulujuci stitnu zlazu), mozno je problem tam a mala regulacna davka liekov ti pomoze.

Smudlinka151

ved to že to nedodržuju ..došla som do ambulancie a hned zo stoja do lahu tak sa mi rozpunpovalo srdce že strašne a ani nepočkali.. inak som tam bola kvoli nizkemu tlakua sklonom ku kolapsu... a nie na zrychlenu frekvenciu srdca..inak mam 16 rokov a choroby doposial žiadne :-)..len či to nie je z antikoncepcie

veeronka

jajkafr, izoelektricky ma byt len ST segment, nie krivka :-)

smudlinka,
ten popis zrejme vyrobil automat, podstany pre teba je zaver: sínusová tachykardia.
Ak chces, daj si tento vyraz do guglu.
Pulz sa ma ale merat po 10 minutovom klude, to sa v ambulanciach nedodrzuje. Vtedy je norma 50-100, starsia (zjednodusene povedane) norma je prisnejsia: 60-90.

Ak sa tu chces dostat k nejakej odpovedi, napis svoj vek, ochorenia.

jajkafr

smudlinka
izoelektrická krivka na EKG je normálna krivka zdravého človeka...
v závere je písaná tachykardia o čom hovorí aj tvoj pulz 90/min. norma pulzu je 70-80/min. tachykardia čiže zrýchlený pulz sa berie nad 90/min. a bradykardia spomalený pod 60/min. ... niektorý ľudia majú normálne vyššie hodnoty pulzu a napr. niektorý športovci majú pulz nízky... vyšší pulz býva ak je človek v strese, ak užíva niektoré lieky, pri a po fyzickej aktivite...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čo znamenaju tieto lekarske skratky? - Fórum - ZDRAVIE.sk