Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ide o tetanicky syndrom?

Príspevok v téme: Ide o tetanicky syndrom?
tinulka

ahojte..dufam ze mi niekto poradite, lebo som uz zufala z mojho zdravotneho problemu....takze pekne poporiadku....mam problemy s krcnou chrbtcicou (zablokovane stavce), no to nie je ten hlavny problem...v poslednom case nemozem v noci spavat...budim sa na pocit ze sa nemozem nadychnut (v tom momente som hned hore) - samozrejme ze dycham potom normalne, aj pulz mam normalny, tlak takisto....no vtedy mi pride akasi tiaz na hrudniku a v mozgu, akoby som mala odpadnut (zatial som nikdy neopadla), do toho sa pridruzia uzkostne pocity (trvaju chvilku, par sekund), snazim sa potom na to nemysliet, ale viete stava sa to prevazne v noci (myslim ta uzkost) a vtedy je tazko mysliet na nieco ine alebo sa niecim inym zamestnat a trva mi dost dlho kym normalne zaspim, niekedy sa stava ze tieto pocity sa mi opakuju castejsie a zaspim az o 2-3 hodiny...pocas dna hocikedy citim sklbanie svalmi - hocikde na tele - tiez to netrva dlho, par sekund...od vcera mi zacala trpnut prava ruka (hlavne mi znecitliveju vsetky prsty)...taktiez pocitujem mravcenie v nohach a v hlave - ide to od zahlavia az k celu...vnutorne chvenie tela, napätie v hrudniku a celom tele, zavraty a s tym spojená slabost v nohach a opat pocit ze kazdu chvilu odpadnem...to sa mi stava hocikedy aj cez den...mate s tym niekto skusenosti????na buduci tyzden idem lezat do nemocnice s tymi stavcami na neurologiu, tak dufam ze ma daju do poriadku, ale aj tak by som chcela vediet ci sa moze jednat o tetaniu alebo nie...alebo ci to moze byt aj nieco ine???? dakujem velmi pekne....

[zruseny12]

TINULKA
...nestaci brat len B6,musis presne zistit preco to mas PRICINU...a ta moze byt aj z nedostku vapnika,vit.D
PROSTITNE TELIESKA-to sposobuju...

tinulka

no co citam prispevky tak som si vsimla ze prevazna cast ludi, ktori maju TS su zeny a dievcata....u mna to zacalo celkom nevinne, raz som sa v noci prebudila na busenie srdca - no to som myslela ze koli zlemu snu...a potom zacali uzkostne stavy, pridala sa k tomu krcna chrbtica a vsetky ostatne priznaky....davala som si dvakrat denne sumive Mg, vtedy to bolo celkom v pohode, uzkost nebola tak casto, teraz som asi 2 tyzdne bez Mg a vidim ze telu to zjavne chyba...tak uz len dufam ze v nemocnici mi s tym pomozu a zacneme nejaku liecbu, lebo tie zachvaty su naozaj neprijemne....

bleee

nemam ju, robim v nemocnici, takze som stretla uz vela mladych dievcat a zien, ktore ju maju (muzov je podstatne menej, aj ked tiez su)

najlepsie je, ked nenechas dlho, aby ta nicila ale ides s nou hned za odbornikmi. Je to choroba velmi dobre a rychlo liecitelna

tinulka

bleee...dakujem ti pekne...presne som si myslela ze to bude TS, pretoze tieto priznaky mam uz dlhsie a sledujem ze sa to zhorsuje, zachvaty su intenzivnejsie a trvaju dhlsie....ty mas takisto tuto hnusnu chorobu???

bleee

ano, podla toho, co pises, to vyzera na hyperventilacny tetanicky syndrom, cize o panicku poruchu. Su to dva rozdielne nazvy pre ten isty stav. Hyperventilacny tetanicky syndrom je diagnoza, ktoru davaju neurologovia, panicka porucha je diagnoza, ktoru davaju psychiatri a podla mna je trefnejsia.

Neurologovia ju liecia najmä magneziom (Magne B6), psychiatri anxiolytikami. Podla mna je najlepsie ist za psychologom, tam sa obijdes bez liekov. Navyse sa naucis, ako si v noci pomoct sama, lebo o to hlavne ide, kedze stavy sa ti este budu opakovat.

Drzim ti palce

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ide o tetanicky syndrom? - Fórum - ZDRAVIE.sk