po operacii

marikaaa

Ale ich "operovali" akoze ked boli na cvokarni :D :D mna tiez operovali v BB a nebola som naha po operacii mala som andela az do izby a operovali ma aj v Martine to iste Andela az na izbu ziadna nahota ale na cvokarni su asi vazne nahi :D

rrrrrrrrrrrr

na kramaroch nikto nie je nahy pocas operacie ani v BB!!!! ani po nej!!! stale ma na sebe anedela ktoreho dostane pred operaciou , andela dostane podla toho co budu pacientovi operovat s otvorom na to urcenym !!!! tak nepiste vazne debiliny ze ste sa nahy , naha prebudil (a)

jajkafr

je dosť hlúpe, že tu píšu ľudia len kvôli tomu, aby niekoho operovali... ja som bola na operačnej sále niekoľkokrát ako pacient a tiež ako zdravotník... môžem porovnať niekoľko oddelení a tiež nemocníc... v každej to je iné...
napr. keď som ležala na gynekológii na operačnej sále mi vyzliekli andela ešte predtým než ma uspali, bola som ním len prikrytá a zobudila som sa prikrytá andelom a tiež paplónom na svojej posteli v prebúdzacej miestnosti... v tej istej nemocnici som bola operovaná aj na chirurgii na operačnom stole mi vyzliekli z andela iba ruku v ktorej som mala infúziu čo sa dialo som nou potom už neviem lebo ma uspali a keď som sa zobudila mala som oblečeného andela a bola som prikrytá paplónom a ležala som vo svojej posteli v prebúdzacej miestnosti.... čo viem na 100% povedať je, že na sále keď uspia pacienta tak mu vyzlečú andela a prikryjú ho sterilnou plachtou, jednorázovou alebo klasickou plátnenou na viac použití, ktorá sa po každom výkone dáva prať a sterilizovať... podľa zvyklostí oddelenia...
čo sa týka otázky či muža prezlieka muž a ženu žena tak odpoveď je podľa toho kto robí... sanitárov alebo lepšie povedané ošetrovateľov, ktorý vozia pacientov na sálu robia prevažne muži takže pred operáciou prezlieka väčšinou muž, ale myslím si, že pacient sa pred operáciou dokáže navliecť do andela aj sám ak nemá nejaký vážny zdravotný problém ... po operácii pomáha s prezlečením do pyžama väčšinou službu konajúca sestra...

Danika

Bibi1234 ja som tiež bola v Ružinove na operácii prepažky. Písala som prispevok včeraa ako to bolo u mňa. Ty si bola na ORL oddeleni?, lebo ja plastickej chirurgii, keďže mi robili vlastne septorhinoplastiku - aj prepažku s upravou nosa. Tiež to nedopadlo dobre. No a mna teda prebrali na operačke. Ledva som otvorila oči lebo mi to vraveli chir. s anesteziologom aby som otvorila oči tak som ich otvorila asi na 3 sekundy a znova zavrela, potom mi stale hovorili aby som otvorila oči ja som ich počula ale neišli mi otvoriť :-). Potom mi chirurg otvoril oko rukou a to som ich už nejako držala chvilku otvorene a spamätala sa trošku. Ale zdvihla som hlavu a zbadala že som naha :-) ale nevadi bolo mi to jedno. Naplo ma o chvilku na vracanie lebo išla zo mňa krv čo mi stekala do hrdla pri operácii. Potom som oči aj tak zavrela to sa nedalo udržať ich otvorene. Potom ma preložili na postel a zakryli a odviezli na izbu. ja som nebola v pooperačnej miestnosti, asi nebolo treba. A na izbe mi potom pomohla sestrička sa prezliecť, keď mi asi po 3 hodinach už nadavali infuziu.

bibi1234

delphia-ano, zle som sa vyjadrila, vacsina ludi z tej tabletky zaspi, preto na zaspatie:O) samozrejme, uspava az potom anesteziolog...
podla mna je hlupost, aby sme sa tu hadali, vsade to robia inak... Ja som bola naha. Dokonca sa domnievam, ze mi asi doktor pocas operacie asi stale cumel na prsia, kedze ta operacie nosnej prepazky nedopadla dobre, ked ma na ORL na nu posielali znova:O)))
ale som si 100000000% ista, ze som sa zobudila oblecena v pyzame a ja som sa pocas spanku urcite neprezliekala...

superwoman

Moje skusenosti:
BB, Ke, Po - operacia oci
He, Ke - operacia nohy

Stale ma priviezli na izbu nahu, prikrytu len paplonom.

Jaqueline

magduska: Áno bola som zakrytá po prebudení. Dokonca jak som sa vyzliekla pred sálou ma zakryli, dali na operačný stôl a tam zakryli, dali na mňa plátno to zelené s otvorom presne na operáciu. Čiže človek je zakrytý. Len pod prikrývkou je holý. A jak si na izbe tak si zakrytá jedine ak by pozerali jazvu ťa odkryjú, alebo ti dajú misu.

zoom2

V mojom prvom príspevku som mala napísať, o čo išlo, akú časť tela operovali, možno by si niektorí primitívy odpustili tie trápne príspevky.
Brucho, štyri krát.
Ale keď operovali napr. žlčník,tiež bol taký istý postup, ako som napísala. Dokonca pani s fistulou, tam bol tiež taký istý postup.
A kľudne ma urážajte, asi máte úbohý život, keď sa takto ventilujete.