Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hypertyreoza

Príspevok v téme: Hypertyreoza
Vicky1

Pred 3 mesiacmi mi diagnostikovali hypertyreozu- Graves Basedowovu chorobu. Mala som velmi zvysene protilatky. Avsak uz pred tym ako mi to zistili som asi par mesiacov mala bolesti a mierne vypuknutie laveho oka,Ct vysetrenie vask nic neukazalo. Endokrinolog bez vysvetlenia nasadil Thyrozol 5 mg denne. Pripominam ze som nemala ine symptomy,ako tie s okom. Po Par dnoch som zacala pocitovat hrcu v krku ,atazke prehltanie.Endokrinolog sa ktomu nevyjadroval. Netusila som ze tie lieky zvyknu zvacsovat strumu. BRala som ich dva mesiace, stym ze sa hodnoty T4 a T3 upravili do normalu, ale TSH zostalo stale -nmenej ako 0.008. Uz mesiac ich neberem, ale krk mam stale cely napnuty az od brady, pri jedle mi je to hrozne neprijemne,hlavne pri prezuvani.Neviem uz co mam robit, plus som pribrala asi 2 kila pri takej malej davke za dva mesiace, pripominam ze som este pred liecbou vobec nechudla.Teraz stojim pred dilemou, endokrinolog mi povedal ze 3 mesiace mam teraz brat 10mg Thyrzolu denne, co sa mi zda dost pretoze T3 a T4 uz teraz mam vnorme. Obavam sa aby som nepresla do hypotyreozy, pretoz eosm citala ze pri prechode sa ocne problemy zvyknu zhorsit, a dalej to priberanie. Je tu niekto prosim Vas co by mi vedel povedat, co je vlastne indikacie pre hypotyreozu, ci len samotne TSH zvysene ,aelbo aj T3 a T4 odchylky?? Popripade ci ma niekto podobne skusenosti, Dakujem moc

Vicky1

Dakuejm za reakciu, o primarnej alwebo seklundarnej pricine som necitala nikde, ale ja som to pochopoila tak ze mi vlastne imunitny system zacal produkovast vascie mnozstvo protilatok ktore zvysuju cinnost st. zlazy.Zaujimalo byma, ci je lepsie hdnoty TSH zvysovat postupne, aelbo cim rychlejsie tym lepsie, pretoze mam uz T4 aT3 vnorme, len TSH zostava nizkle, teraz ked zacnem brat opat Thyrozol 10mg sio myslim ze sa mozno TSH upravi ,ale zaroven sa T4 aT3 zas prechyli na druhu stranu...Mam este otazku ako by sa dali znizit tie protilatky, pretoze zevraj prave tie napadaju tie tkaniva v oko, co sposobuje problem, dopcitala som sa ze selen ich moze znizit,nie je skodlive brat selen ??

janulka.

Vicky...hypertyreoza može vzniknuť z primarnej,alebo sekundarnej pričiny. pri primarnej hypertyreoze ide o primarnu pričinu a ide predovšetkym o poškodenie diencefalopituitarneho systemu. dovodov može byť viac,ale najčastejšie hormonalna porucha. pri sekundarnej hypertyreoze ide predovšetkym o sekundarne ochorenie,to znamena,že hypertyreoza nie je sposobena hormonalnym poškodenim,ale poškedenim nieakeho ineho organu,alebo často sa stava aj,že ju vyvolaju,sposobia lieky. vtedy je doležite zistiť prave primarnu pričinu. a tu liečiť. TSH alebo aj tyreostimulačny hormon,je hormon podmozgovej žľazy ktory produkuje hypotalamo hypofyza. služi v organizme niečo ako senzor. ako nahle sa ti začne produkovať nadmerne množstvo FT3 a FT4 tak TSH zniži svoju činnosť a zase naopak ak sa ti činnosť T3 a T4 zniži tak naopak TSH sa ti zvyši. je to taky hlavny ukazovaateľ stavu. Grawesova choroba je jednym z priznakov hypertyreozy a podla toho čo si pisala tak aj to,že si nepriberala aj to je jednym z hlavnych priznakov. K zvyšovaniu činnosti velmi prispieva aj jod,lieky a mnoho inych faktorov. Liečba je velmi doležita avšak treba hladiny hormonov pravidelne kontrolovať tak isto na strumu treba davať pozor.treba sledovať istmus a podobne veci. všetko by to mal vedieť tvoj lekar a ak maš hociake pochybnosti tak sa obrať naneho. Snaž sa vyhybať jodu a vela cvič.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.