manifestna tetania

Príspevok v téme: manifestna tetania
jaeny

Dobrý den,pred mesiacom som dostala prví krat záchvat.Začala mi trpnuť tvár,krče mi krutili končatiny,prestala som vidiť,nemohla dychať a nakoniec som odpadla.Rzp ma odviezla do nemocnice.Po všetkých vyšetreniach určili diagnozu manifestna tetania.Može mi niekto povedať viac.Zainformácie dakujem.

ooo

Jeany ja beriem tiež Cipralex na panické stavy, už asi 2 roky, pomáha mi, beriem len 1 tbl ráno, ale to nie sú oblbováky. Frontin je oblbovák, ale z Cipralexu ja nemám žiadne vedľajšie účinky. Ja som s doktorkou dohodnutá tak, že ho budem brať dovtedy, kým sa nerozhodnem otehotnieť :)

jaruska

Ahoj jaeny!.Moje stavy sa uz tiez neopakovali,ale aj doktori ti povedia,ze ak si raz padla,alebo sa bala,ze niekde odpadnes,tak u teba moze nastat tzv.panicka porucha.vznika najma u citlivych ludi.panicka porucha je charakterizovana rozvojom neocakavanych zachvatov intenzivnej paniky alebo uzkosti v urcitych situaciach alebo zo strachu pred novymi zachvatmi.zachvaty sa vracaju,ked sa pacient ocitne znovu v rovnakej situacii,alebo na mieste kde mu bolo prvykrat zle.ja pracujem vo fabrike a vyse mesiaca po PN som sa bala prejst cez dlhu chodbu pri hale,chodit sama do mesta a tak.Nechcela som to riesit cipralexom,alebo podobnymi tabletami,ale pomahaju mi.Uz ma vobec nenapadne,ze mi vobec nieco bolo.psychika je svina.ak sa budes chciet nieco opytat,tak kludne napis.pa

jaeny

ahoj jaruška,ja mám tie isté problémy a beriem tiež to isté akurát mne povedali,že je to manifestná tetánia,mám ju od 17.1. kedy som dostala záchvat od vtedy mi je fajn

jaruska

caute vsetci!mne pred 2 mesiacmi ziistili latentnu tetaniu.trpnutie tvare,strata jasneho videnia,strata kontoly nad svojim telom,trasenie a pod.po mesiaci som sa z toho dostala.Lekari vam nepovedia s presnou urcitostou ako vznika.teraz beriem cipralex,magnesium A PYRIDOXIN.Pomáhajú mi.Cipralx sa pouziva na potlacanie uzkostlivych stavov,prejavov strachu.pomaha to.niekedy treba verit lekarom.ak ma niekto zaujem si o tom pokecat,nach mi napise na moju mail adresu Jaruska111@centrum.sk

jaeny

Ahoj Kvetka a všetci,ktorých trápi problém tetánia.Dozvedela som sa,že tetánia je zvýšená nervovosvalová dráždivosť zapríčinená nedostatkom vápnika v krvi.Može ísť o nedostatočnosť funkcie prištítnych teliesok-hyperparatyreoza alebo nedostatok vitamínuD,vápnika,magnézia a zinku,všetkých moc pozdravujem.

kvetka

jaeny,ja som tu manifestnu tetaniu dala do google,ale celkom nic tam nebolo. teraz ma napada,mozno je lepsie dat do google hyperventil.tetaniu a tam niekde budu aj nejake jej druhy.
a odbornici...neviem,ci tu su :(
asi len laici ale so zivotnou skusenostou.