Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Odrezu mi nohu...

Príspevok v téme: Odrezu mi nohu...
superwoman

Mam 24 rokov a odrezu mi nohu. Ako sa mam s tym vyrovnat? Preco prave ja a preco tak nahle??? Nikomu som nic zle nespravila, tesila som sa na zivot, ze dostudujem, ze po skole si s manzelom urobime dietatko, ze budem mat fajn pracu... a zrazu - budem mat jednu nohu... a vsetko je v keli, uplne vsetko, cely zivot... kde zamestnaju pravnicku s jednou nohou? ako vobec vyjdem na ulicu, od hanby sa prepadnem... kiezby som sa z tej operacie uz NIKDY nezobudila... :(

mifor

Dnes akurát ukazovali v reflexe malé dievčatko. Narodilo sa bez nôh, malo protézky. Na jednej ručičke mala tiež nejakú protézku a druhú mala tuším nejakú zdeformovanú. Fakt ho obdivujem, aj jeho mamu, bude sa musieť v živote popasovať s mnohými problémami.

nil

drz sa a tes sa z kazdeho dna , kt. prezijes, nam sa stalo to iste, bez nohy mozes vsetko, hlavne ze budes na zive a nenechas ostatnych samotnych, vzdy su tu ludia kt. na Tebe zalezi..tes sa s kazdej min. Ja som vdacna za kazdy den

wikushhkaaa

Mojmu pribuznemu sa stalo to iste a ma 18 rokov. Mal rakovinu kosti dolnej koncatiny:/ a je plny elanu:P neboj bude dobre všetko chce čas .. nikdy nie je tak aby nebolo horšie bud rada , že žiješ:P koľko ludi by bolo radšej bez nohy ako nežiť. Ja viem , že je to tažke ale musiš isť dalej. Držím palce

zú.

a aky mas zdravotny problem? naozaj sa s tym neda uz nic robit? v dnesnej dobe existuje nekonecne vela moznosti liecby,... treba vyskusat vsetko. od cinskej mediciny cez operacie a atd atd. amputacia je az posledna moznost.
ale ak sa s tym uz nic neda robit, nemozes zufat. su ludia, ktori su na voziku. ja viem, ze su aj ludia, co nemaju ziaden zdravotny problem, no zivot je nespravodlivy a treba sa naucit zit tak, ako nam to osud napisal. ked to nebudes zvladat, chod za psychologickou, to pomaha, nie su to len keci, naozaj. ale podla mna ak mas rodinu, manzela alebo priatela, kamaratky, ... to zvladnes. dnes su rozne protezy- take, ze ani nikto cez nohavice nezbada, ze nemas nohu. ano, problem bude v lete, ked budes chciet ist k vode, ale to len zo zaciatku. vezmi si, ja som videla v telke jednu mladu zenu, ktora nemala ruky a mala dietatko, o ktore sa musela starat- prebalovat, kupat, ... a to vsetko nohami a zubami ! vsetko je to o sile, ktoru clovek potrebuje a ktoru clovek ma, ak naozaj chce poriadne zit.
neboj, v dnesnej dobe je to tak, ze uz za 10 rokov predpokladaju, ze chybajuce casti tela sa budu dat nahradit. doba ide vpred, tak sa nemusis bat. vsetko sa da zvladnut, uvidis!

true noise

Teraz to mas velmi tazke. Je to obrovska zmena a bolest. Potrva cas, kym sa s tym vyrovnas, mozno sa s tym nevyrovnas nikdy. Pracujem v zariadeni aj s takto postihnutymi. Lenze ty prides o nohu, nie o zivot!!!

jajka001_

myslim ze to bolo v nemocnici v trnave asi pred 10timi rokmi, co som to pocula...alebo to mozno bolo aj tak, ze odrezali a potom zistili ,ze nemuseli..uz si nepamatam. a vies ze pred par rokmi bolo aj take ze diagnostikovali rakovinu viacerym pacientom chybne lebo mali vadny pristroj. kym zistili co sa stalo, jeden z nich spachal samovrazdu...

hmmmmmmmmmmm

jajka tu to bolo zial tak,ze lekari vedeli o tej moznosti,ale pre zlu financnu situaciu ju nevyzili:-((.a kvoli tomu mam stratit nohu, ktora mi uz nikdy nenarastie/teraz som ale v ziadnom pripade nechcela vniest pochybnosti,ale ta story mi otvorila oci a keby islo o mna, isla by som na to tvrdo ,ak by sa aj tak nedalo,aspon by som sa s tym lahsie zmierila.vies co je najhorsie?ze takyto pacienti maju skoro nulovu psychicku oporu!!!
ale ak aj pride k amputacii prajem vela sily ,verim,ze mas okolo seba skvelych ludi ktori ta podrzia a pomozu k skoremu navratu do NORMALNEHO ZIVOTA.
dnes technika a medicina napreduju milovymi krokmi, na svete su uz aj zopar rockov bionicke koncatiny!
www.cbc.ca

jajka001_

hmm inak pocula som tiez o pripade ci dvoch ze lekari chceli rezat nohu, nejak sa to nestihlo, ci pacient odmietol a noha sa uzdravila - zla diagnoza. dost bezny jav na slovensku.

hmmmmmmmmm

nechcem vnasat hlupe pochybnosti,ale ozaj lekari vycerpali vsetko na zachranu tej nohy?co bola pricina?bolo ti vsetko objasnene?lebo z tvojej reakcie/ano je to sok/si na to nie dostatocne pripravena zo strany lekarov a ako hovoris-prislo to nahle asi nebolo zodpovedane mnoho otazok.ja by som sa urite skusila informovat aj v zahranici o inych postupoch,neviem ci by hyperbaricka komora pomohla?ta tusim regeneruje nervy.si diabeticka?ide len o jednu diagnozu alebo kombinaciu?len jedna story-pani s gangernou povedali lekari,ze jej musia amputovat nohu.len vdaka tomu ze ma pribuznu zdravotnicky a ta jej spomenula este jednu moznost a zohnala prislusne lieky/ktore jej nemocnica kvoli financnym podmienkam nevedlea zohnat/ma nohu zahojenu a nemusela podstupit amputaciu.len zyraznim,ze kazdy stav je individualny a zavisi aj od stupna poskodenia a urgencii plus ostatnych pridruzenych ochoreni.

zuzusa

Preboha to ako môžeš napísať?? A to študuješ ešte aj vysokú školu právnickú. Veď s tým sa dá žiť, aj deti, manžela a aj dokonca školu s tým môžeš doštudovať. A prečo práve ty?? Ja už asi mesiac rozmýšľam nad otázkou prečo práve moja kamarátka musela zomrieť v 21 rokoch. Ty budeš žiť, síce s hendikepom, ale aj tak ten život môže byť plnohodnotný. A určite má veľkú cenu.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Odrezu mi nohu... - Fórum - ZDRAVIE.sk