Moja manželka

Príspevok v téme: Moja manželka
Martin853

Dobrý deň.
S mojou ženou som 20rokov,nevravím,že naše manželstvo bolo vždy indeálne,ale väčšie nezhody sme v podstate nikdy nemali.Pred 5 rokmi prekonala cievnu mozgovú príhodu a postihlo to centrum reči.Rozumovo je teraz na úrovni dieťaťa.
Stále iba plače,rozplače sa pre všetko (napr. keď jej poviem,že je obchod už zavretý a pod.).A nedokážem ju upokojiť.Nedokážu ju upokojiť ani lieky od psychiatria.Chodíme taktiež ku psychológovi,no nevidím žiadne pokroky.Strašne ma ubíja viedieť ju v takom stave,správam sa k nej dobre,som pozorný,pomáham jej variť,upratovať,dokonca i žehlím a periem,čo vtedy nebolo u mňa vôbec zvykom.Z času na čas jej donesiem aj neaku malú pozornosť,či je to už čokoláda,alebo nový pulóvrik.Veľa sa rozprávame(áno,rozprávame..ja jej rozprávam a potom za pomoci otázok hádam,čo mi chce povedať).Snažim sa robiť pre ňu maximum čo mi sily stačia, ale ani ja nevládzem.Neviem,čo mám robiť,aby bola kľudná,aby sa hneď pre všetko nerozplakala,toťiž ona dokáže plakať celý deň,ba i týždeň,chápem,že je to na ňu neskutočný psychický tlak,ale...ale takto to jednoducho nejde.Čakam od Vás možno skúsenosť,možno radu a možno som sa chcel len vyrozprávať...

oliivia

ja by som poradila nejake knihy precitat o alternativnej medicine...urcite sa jej nejako da pomoct....a pre teba nejaku motivacnu lietarturu

martin72

Ahoj Martin853
môj brat má ženu s podobným aj keď trochu ťažším postihnutím a myslím že ho to posilnilo.Viac stíha,darí sa mu a zdá sa že aj okolie si ho viac váži.
Keď pozerám aké problémy riešia na fóre 20roční(é) vo vzťahoch,zdá sa mi nevedia o čom je život..
Pokiaľ to manželkin stav dovoľuje choďte do prírody,na slnko,to prospieva na psychiku.
A mysli pozitívne,hlavne keď si pri nej.Teraz je tak vonku pekne..

hrncek

skus zistit pricinu preco place, pripadne ju odstranit....viem, ze sa to lahko povie, ale mozno su to fakt nejake priciny, co pre teba ani nie su dolezite, ale prave pre nu su....dalej existuju rozne formy augmentativnej a alternativnej komunikacie, skus si o tom precitat, vyhladat odbornika, mozno vam to pomoze ulahcit komunikaciu, a nemusis sa len pytat a hadat co si mysli.....mozno prides potom aj na to, co ju trapi, preco stale place......

modrá

Martin, musím ti vyjadriť svoj veľký obdiv a zároveň súcit. Máš to veľmi ťažké a perfektne, aspoň navonok, to zvládaš. Čo sa deje vnútri v tebe pochopí len ten, čo také niečo zažil (ja nie).
Čo sa týka praktickej rady, myslím, že jedine sa radiť s neurológmi a psychiatrami, nenechať sa odbiť receptom podaným medzi dverami, žiadať zmenu liečby ak nezaberá. to nie je možné, aby tvoja žena stále plakala, veď aj ona musí mať ťažký život, nešlo by to zmeniť? A ty? tvoj osobný život je už asi niekde zabudnutý...to sa veľmi ťažko radí. Nemohol by si jej občas platiť spoločníčku?takú, na ktorú si zvykne, kým s ňou ostane sama. Hoci, peňazí asi nazvyš nebude, keďže sa o ňu zrejme staráš celodenne.

Ajinka02

To mi je luto, vlastne ani neviem co ty mam napisat,ale mozno raz bude dobre ved nadej zomiera posledna. Vobec ty neviem ani poradit ako ju upokojit, ked place ale aspon sem napis,pomoze ty to, ked budes vediet ze niesi sam. :)...Mozno sa ty ozve niekto kto uz tym presiel a poradi ti. Hlavu hore bude dobre :)

Ajinka02

A je nejaka sanca ze bude taka ako kedysi myslim teda ze by sa jej stav aspon trosku zlepsil? vies ja sa do tohto velmi nevyznam ale zaujal ma tvoj prispevok. Naozaj ta obdivujem ze stojis pri nej.