fyzicky ci psychicky problem?

Príspevok v téme: fyzicky ci psychicky problem?
probleeem

Poradte mi prosim, uz neviem co si mam mysliet a co mam robit...
Asi 3 mesiace mam takyto problem. Pocitujem takmer neustale mierne tocenie hlavy, akoby som bola pripita, trochu rozhojdana, ako po dlhej ceste autom... a mam pocit ako za sklom, akoby som mala nedokrveny mozog, alebo co, take spomalene vnimanie... niekedy je to horsie niekedy lepsie. Zacalo to tym, ze som zacala intenzivne robit na pocitaci.. po praci je to najhorsie. Ked je to najhorsie rozboli ma hlava... nikdy ma tak casto hlava nebolievala ako teraz.
Krv mam v poriadku, Kariologia - v poriadku, Neurologia - vyssia drazdivost nervov inak ok, RTG C chrbtice som mala nejake zmeny a blokove postavenie, CT mozgu v poriadku, Ocne - v poriadku.
Neurolog mi povedal, ze ten nalez na chrbtici nemam az taky vazny, niekto ma horsie a nema ziadne problemy. Krk mavam stuhnuty, ale ziadne velke bolesti.
Som mlada (26r), nemam ziadnu nadvahu. Netrpim nejakymi chorobami, akurat mam dost silnu alergiu a beriem asi 2 roky antikoncepciu.
Chodim na rehabilitacie a cvicim doma asi mesiac, zatial bez vysledku.
Doktor mi zatial ziaden nepovedal cim by to realne mohlo byt.
Co som sa docitala na nete sa moje priznaky najviac podobaju na nejake psychicke problemy.. ale ja sa citim emocionalne uplne ok, mam super zivot... samozrejme mi tieto problemy na dobrej nalade nepridavaju, ale nemam ziadne depresie ani uzkosti.. skusala som aj nejake pripravky ako homeopatika Sedatif, Magne B6, ginko .. ale nic... akurat si z toho tocenia-hojdania vtedy nic nerobim, ale tocim sa stale. Poradte prosim co by to mohlo byt. Ako by som mohla prist na to ci je to nejaky fyzicky problem alebo to moze byt aj psychikou, aj ked sa psichycky citim dobre?

probleeem

Ivana: nemyslim si ze to mam "od srdca", aj ked mi nedali holter.. ked som bola na vysetreni mala som tocenie v najhorsom stadiu, ak by to bolo od srdca urcite by mi na to prisli... a moje problemy nie su nejake narazove, nedostanem zavrat, ktory za chvilu prejde... ale mam aj cca pol dna take mierne tocenie ako pripitost... najviac ked robim dlho na pocitaci... neviem ako by to mohlo suvisiet so srdcom. a kontorlujem si casto tlak a tep a vsetko ok aj ked zrovna mam ten stav.
urcite je dobre mat vsetky moznosti vylucene... ale to by som fakt nic ine nerobila len behala po doktoroch. takze holter si necham v zalohe, ak sa nic ine nepotvrdi.
rew: monitor mam kvalitne LCD, neviem ci spravne nastavene a ci mam spravne svetlo, ale moze to spustat aj nieco take lebo mi to fakt zacalo pri tejto praci neustale za PC... niekedy sa mi zda ze mam len oci presilene a preto taky pocit v hlave.
... alebo sa len moc sledujem :(

ivana45

Vyznelo to zjednodusene. Holter EKG potrebujes.
Ale aby si na vysledok nehladela ako na pismo svate - trocha ta ale zmatiem - ak sa v den vysetrenia porucha rytmu nezachyti, neznamena to, ze ju Nikdy nemas. Ale kardiolog moze na holtri objavit take zmeny, ktore v tazsej podobe s tvojimi tazkostami koresponduju. Proste ho treba urobit. Aj negativny vysledok tj. ze nic zle sa nenajde, je cenna informacia.
ps. doktori su vraj zvrhli. Dobre spravy kludne nazvu negativny vysledok. Co uz.

ivana45

Nechce sa mi verit, ze si bola na kardiologii kvoli zavratom a bez holtra ekg ta uzavreli tak, ze "od srdca" to nemas.
Pravdepodobne naozaj nemas kardiologicku pricinu tazkosti. Ale bez Holtra ekg sa to povedat neda.
Poziadaj praktika aby ti na ziadanku napisal priamo Holter ekg a poslal ta tam, kde ten pristroj maju.
Co povedala tvoja neurologicka k tej migrene?

Nina26

www.gfcf.unas.cz
neviem, či zmaže odkaz na stranku, je tam o premnožení kvasiniek, čo spôsobuje aj antikoncepcia ako aj antibiotika atď. a vznikaju latky ako pri kvasení alkohol, je to dosť zložité a myslim, lekari takéto ochorenie neuznávaju, kvasenie podporuje všetok cukor , biela muka... aj liečenie je zložité
Spotřeba cukru je druhým hlavním faktorem, který zapříčiňuje nemoc ve spojení s kvasinkami. Skopirujem : Průměrný Američan zkonzumuje 10x více cukru než Američan za časů G. Washingtona (150 liber/rok). Při studii prováděné na myších, myši dostávající cukr ve vodě měli 200x více kvasinek ve svých střevech než myši dostávající planou vodu (16). Jiný faktor způsobující přemnožení kvasinek může být stres, antikoncepční pilulky, virové onemocnění a snížený imunitní systém.
Kyselina vinná je svalový jed.

Hlavním přírodním zdrojem kyseliny vinné jsou kvasinky (2). Proces v těle je podobný při kvašení vína, kde kyselina vinná formuje v kal a musí být odstraněna z konečného produktu (2). Víno je v podstatě cukr fermentovaný kvasinkami na alkohol a vedlejší produkty.

Samozřejmě, lidé nevytvářejí tuto látku. Avšak když je kvasinkám ve střevním traktu dodáván cukr z potravy, produkují kyselinu vinnou – právě jako to dělají kvasinky při výrobě vína.
Někteří lékaři prohlašují, že každý má kvasinky ve svých střevech a jestliže kvasinky způsobují fibromyalgii, každý by měl mít symptomy fibromyalgie.

Avšak důležitou otázkou není přítomnost kvasinek. Kritickým faktorem je množství kvasinek, jejich typy a množství toxických látek, které produkují.

rew

probleeem> mno.. a este aby som nezabudla.. nastavit jas a kontrast na monitore tak aby ti to netahalo oci.. a nemat monitor prilis vysoko.. vela ludi pri takejto praci akosi zabuda zmurkat :) nie je odveci mat poruke ocne kvapky atiez ich obcas pouzit ;)

rew

probleeem> ak sa pytas RNG, asi bude istejsie ak polozis otazku priamo do jeho temy aj s linkou na tuto temu ;)
Predpokladam ze v tomto mas jasno, ale kedze inak ti poradit neviem: hladala si si aj nejake.. ako to nazvat.. zasady ktore treba dodrziavat pri praci s pocitacom..? Aky mas monitor? LCD alebo CRT (tenky alebo taku tu staru velku telku..?) CRT-cka zvykli trosku blikat, aj ked to clovek bezne nespozoroval, vie z toho strasne rozboliet hlava.. Cize ak nahodou mas CRT, jednoznacne vymenit.. Dalsia vec s ktorou mam ja problem je dodrziavanie pitneho rezimu.. treba si to nejak odkontrolovat.. hoci aj nastavit nejake stopky a raz za cas sa napit.. a dat prednost prechadzke k vodovodu do kuchynky pred flasou polozenou na stole.. treba vetrat, mat spravne osvetlenie, vhodnu stolicku.. mne pomaha aj to ked si dam sluchatka (zas treba vybrat take ktore netlacia a dobre filtruju hluk z okolia..) a pocuvam nejaku hudbu namiesto hluku z neoniek, kompov a kolegov.. je dobre vyuzit obednu prestavku naozaj na obed a radsej ist niekam vonku s kolegami kde sa odreagujes ako narychlo zbastit nieco na chodbe a zas sadnut za komp.. ono su to blbosti, ale ked sa to vsetko spoji dokopy tak je clovek po par hodinach za pocitacom uplne mimo.. :-/

probleeem

po dlhsej dobe pisem opat... mala som mesiac lepsie obdobie, snazila som sa s tym zmierit a nemysliet na to a darilo sa mi, cvicila som aj, tak neviem co zabralo ale bolo mi dlhsie bez problemov, alebo len s mensimi problemami...
teraz ale opat asi tyzden mam rovnake tocenie hlavy ako predtym (ale neboli ma)... neviem ci to je zas tym, ze som zanedbala cvicenie, alebo ze na to viac myslim (co zas potvrdzuje psych.problem).
Mohla by som poprosit p.RNG o radu? Mohli by ste mi odporucit nejaky potravinovy doplnok na uzkost? chcela by som skusit nieco neskodne, co by mi mohlo potvrdit ci ide o uzkost alebo nie.(ale musi to byt nieco take z coho nebudem este viac omamena)... nechcem ist k Dr. aby ma napchal hned chemiou. Chcela by som skusit nieco co byt potvrdilo/ vylucilo uzkost.
Dakujem!

jajka001_

posilnuj si chrbtove svalstvo, dobra je joga. pri sedeni za pc je chrbtica najviac namahana. z toho mozes mat tie zavrate. ja som si tiez vsimla sem tam zavrate pri dlhsom sedeni za pc. davaj si pauzy, pocvic si, prejdi sa, nechaj ociam oddych.