Povolene precerpanie

Príspevok v téme: Povolene precerpanie
dinuska

Ahoj zajtra si idem vybavit povolene precerpanie , kto to ma ? kto to pozna ? v banke kazdy klame aby ma nalakali na hovadinu.... potrebujem surne peniaze jeden uver uz mam.... a daju mi len toto.....

moja otazka znie : do kedy to musis vratit ??? ked mi nabehne vyplata budem ju mat na ucte ??? alebo mi ju strhnu ??

bibi123

sCoRp-presne tak, banka Ti sice akoze stiahne uroky, ale tym, ze sa dostanes do minusu v minuse(napr mas povolenie ist do -1000, 1.11. Ti stiahnu urok a mas na ucte -1025), porusil si podmienky bankovych zmluv o povolenom precerpani a bud Ti poslu upomienku spoplatnenu asi 20eur, alebo ked do nejkeho mesiaca ciastku nevyrovnas, tak si budu ziadat cely dlh a precerpanie Ti zrusia... Jednej kamaratke sa to stalo, ze cez krizu prisla o pracu a musela si este poziciavat, lebo sa jej banka vyhrazala exekutorom, ked cely dlh okolo 1500eur nevyrovna...

sCoRp

bibi123 - ako si to myslel/a, ze ti neodidu uroky?... napr. ze na ucte uz nemas nic, s cim by si zaplatila uroky? ktore si za povolene precerpanie banka stahuje? dik.

bibi123

dinuska-funguje to takto, o povolene precerpanie sa neziada, dostanes ho automaticky, ked si bonitnym klientom, alebo ked Ti chodia do banky pravidelne mesacne peniaze(v niektorej banke 3 v inej 6 po sebe nasledujucich mesiacov). Napr. ja som vo VUB dostala okolo 3400eur, podmienka, aby mi ho nechali je, ze mi musia chodit na ucet kazdy mesiac na ucet minimalne 1660eur, v Dexii mi dali 1500eur povolene precerpanie a nemaju ziadne podmienky, ze by som musela mesacne vkladat nejaku ciastku... povolene precerpanie-to su peniaze, ktore mas stale k dispozicii, ked ides napr do bankomatu a mas tam svojich 1000eur a povolene 1500eur, tak sa Ti stav uctu zobrazi, ze mas 2500eur... napr. si z uctu vyberies 2000eur, zostatok mas 500eur a platis urok len z tych 1000eur(1000eur, ktore si si pozicala). urokove sadzby su okolo 15-20% za rok, takze sa Ti to prepocita automaticky za kazdy den a na konci mesiaca sa Ti to stiahne z penazi, ktore tam mas.. je to vyhodne z toho hladiska, ze napr. si mozes nieco zaplatit ako FO bez ziadania uveru alebo ako podnikatelia to povazuju na preklenutia obdobia, ze cakaju na uhradu faktur a musia nakupovat material... nemusis tu mesacne platit presnu cast uveru, ako je to napr. pri revolvingovom uvere, hypoteke a pod. len urok, len si musis dat pozor, aby Ta to neovladlo minat donekonecna, lebo ked Ti neodidu uroky, mozu ziadat hned celu ciastku spat...
mate59-ty hovoris o kreditnej karte nie o povolenom precerpani, pri kreditnej mas nejaky kredit, na urcitu dobu bez uroku, potom sa Ti uroci, takze to nemusis do 30dni splatit a okrem uroku ziadaju aj mesacnu alikvotnu splatku podla zmluvy...
nemyslim si, ze by v bankach umyselne klamali, len ludia su jak telce, co sa tyka penazi, vacsina je ekonomickych analfabetov a za vidinou penazi sa o nic nezaujimaju(podmienky, uroky,...) a potom su rozcarovani...

mate59

dinuska,jajka001 má ale pravdu, nemusíš ju hneď osočiť,každá banka to má ináč,napr. v TB môžem prečerpať do -600 eur,ale do 30 dní musím byť v pluse na BÚ,ináč banky a poisťovne sú najvačší zlodeji.Mala by si to mať aj v podmienkach,kt. ti dali pri uzavretí účtu v danej banke.