HAK a antibiotika...

Príspevok v téme: HAK a antibiotika...
baarbii

chcela by soms a spytat,ze ked som vecer o 10 douzivala poslednu tabletku antibiotik zinnat a rano som mala pohlavny styk,mohli este tie antibiotika ovpivnovat ucinnost(ochranu) mojej HAK? neviete mi poradit po akom case od douzivania antibiotik HAK zacne mat znova normalne ucinky?teda za predpokladu ze antibiotika ovplivnili ucinnost mojej HAK pretoze nazori na to ci ovplivnuju alebo neovplivnuju sa lisia....dakujem

ivanecenka

neviem, akú máš antikoncepciu, ja mám na 21 dní tabletky a potom 7 dní bez nich na menzes... nemyslím, že by si bola tehotná, skôr ide o to, aby si ďalej neriskovala... inak ako tabletkou po to nevyriešiš najistejšie, ak nechceš byť tehotná

baarbii

a naco je dobra ta 7 dnova pauza? ja chcem skor nejak zabranit tomu aby som otehotnela...alebo neviem co mam robi pretoze tehotna byt nechcem...nieje nejaky sposob okrem tych tabletiek po,ako by som teraz par hodin po pohlavnom styku zamedzila otehotneniu?

ivanecenka

sprav si 7 dňovú pauzu, aj keď ešte nemáš dobraté balenie, a to doberieš potom aj s novým, predĺžiš si trochu obdobie bez menzesu, je to v pohode, som to vtedy riešila s gynekológom a pre istotu si sprav test predtým, ako budeš pokračovať v bratí HAK

ivanecenka

mne sa stalo podobné, len nie pri atb, ale pri diazepane, mi dávali v nemocnici, ešte vedeli, že beriem HAK, ale neupozornili ma, s priateľom sme tam využili moju samotku a potom som začala mať špinenie, tak som si urobila 7dňovú pauzu, pred prvou tabletkou si spravila test, či nie som tehotná, aby som neškodila prípadnému bábätku, ale našťastie sa nič nestalo:))

baarbii

diky no len ja som na to up;ne zabudla aj v lekarni aj doma ze to taky ucinok moze mat...a spomenula som si na to asi 3 hodiny po pohlavnom styku tak teram mam mierne obavy a neviem co robit :)

whee_ee

no týždeň po dobratí antibiotík by sa mala ešte používať nejaká iná ochrana popri HAK, lebo ochrana môže byť narušená, ale pravdupovediac, pokiaľ viem, len máloktoré ATB ovplyvňujú účinok HAK, ja osobne, keď mám brať nejaké lieky, v lekárni sa opýtam, ako je to s ich vplyvom na antikoncepčný účinok.