Alkohol - ako pomoct ked nechce

Príspevok v téme: Alkohol - ako pomoct ked nechce
hmhmhm

Ahojte ..
Mam taky prooblem ..Moj brat je alkoholik..nezamestnany..
On si to uvedomuje..
On tvrdi ze chce prestat..no ja si myslim ze nechce...
Odmieta razne liecenie..
Ze on to zvladne sam..On nikoho nepotrebuje...Odmieta nasu pomoc...
Ten stav uz trva velmi dlho.. par dni sa drzi a potom zas v tom lieta...
jeho kamarati su tiez pijaci...
stale pyta peniaze na alkohol....
ja mu nedam ani cent...ale mamka ked nie som doma radsej da...lebo sa boji ci jej ten neublizi...
no teraz mal taky stav... ze chcel rozbit televizor lebo sme mu nechceli dat cigaretu... prosim o radu..
podotykam ze nas nenapadol...len zvykne byt agresivny... krici a bucha...do dveri..
a odmieta sa liecit...
co mam robit ??? uz nevladzemm ani ja ani mamka...
prosim o radu

Ready

Buki daj si facku lebo bud ti drogy či alkohol rozobrali mozog alebo sa snažíš byť nasilu vtipný potom ti prajem alkoholika v rodine

Buki

A co ak vam poviem ze v poriadku tu nieste vy? Co ak on ma pravdu? Deriete sa v robote za par eur co aj tak 2/3 date na energie a stravu a ked pridete domov ste zniceny. Robite co robite len preto ze sa to tak ma ale ste stastny? Podla mna sa on ma lepsie ako cela vasa rodina dokopy a len ziarlite na jeho stastie a slobodu lebo vy tu slobodu nikdy mat nebudete.

dada12345

ahojky, my sme mali doma niekolko rokov toto, stupnovalo sa to mamka to uz nevydrzala a raz vecer ked robil moc bordel zavolala sa policia-zadrzali ho a teraz je vo vazeni docasne az do procesu rozvodu. je mi to velmi luto lebo sa nam rozpada rodina, budeme musiet predat byt kde som prezila cely zivot a moji rodicia po 33rokoch manzelstva zrazu nebudu spolu,ale bohuzial co ine sa dalo robit. verim ze otcovi nariadia aj liecbu a sice to bude tvrde je to jedina a posledna nadej..teraz som vela plakala no uz sa z toho spamatavm, napisala som mu do vazenia list.. prajem vsetkym v podobnej situacii vela trpezlivosti,nadeje.. a dajte tomu cloveku najavo ze ho lubite ja som mu to napisala aj do listu

Amon

Ak alkoholik nechce sam a nezaprie sa nepomožemu ani lekár! Je to väčšia zavislosť než drogy ! Da sa ale je to ťažke

tttt

AHOJTE PROSIM VAS MOZE MI NIEKTO PORADIT UZ SOM V KONCOCH.PRIATEL JE EPILEPTIK A ZAROVEN ALKOHOLIK.2MESIACE SA LIECIL V CENTRA PRE ALKOHOLIKOU.PO 2MES.HO TO PRESTALO BAVIT.UZ POSLEDNOM CASE KED SI VYPIJE JE AJ AGRESIVNY VSADE BUCHA A POD.HLADA ZAMIENKY SA POHADAT ABY MOHOL ZNOVU DO KRCMY.VYNU DAVA NA PROBLENY V PRACI V PENIAZOCH ALEBO HADKA S BRATOM ATD.AKO HO DOMUTIT ABY SA ZACAL OPET LIECIT?NEPOMOHLO ANI KED SOM SA ODSTAHOVALA S BYTU...JE TU NIEKTO KTO MA TAKUTO SKUSENOST A SPOLOCNE SA S TOHO DOSTALI???VOPRED DAKUJEM

Effinka

Zo skúseností viem, že je najlepšie dotyčného surovo zatvoriť do bytu, nedať prístup ku známim, ani možnosť k odchodu. Po pár dňoch, ktoré budú veľmi kritické začne rozmýšľať triezvejšie a menej sebecky. Potom by som s ním zbehla na sedenie alkoholikov. Nepýtať sa či chce alebo nie. On si teraz neuvedomuje ako trápi svoje okolie. Ale treba dať pozor, lebo títo ľudia sú ako sekta. Lepšia je predná hora. Mnoho ľudí zrecidívuje, to je proste riziko. A nikto nazaručí, že všetko bude OK. Ohľadom jeho agresivity - nech ten televízor rozbije, keď mu to pomôže. A peniaze by si mal zobrať asi aj mamke.

estel

ja som zila dva a pol roka v komunite pre liecbu drogovych zavislosti,a poviem ti, lachsie bolo vyliecit narkomana ako pijaka. Principi tam boli ako vsade:1.das sa na liecenie ,alebo von z domu 2.prekonat abstaky v nejakom detox centre3.opustit povodne prostredie,partiu . Najlepsie vam pomozu odbornici v tejto oblasti, napr. AA anonymny alkoholici,alebo ine kde sa stretavaju, oni uz na nich maju paky. Ale predpokladam, ze najvecsou prekazkou v jeho liecbe bude tvoja mamka. Ked najprv ona nepochopi, ze chlapec smeruje k istej smrti a neuroby to jej poradia skusenejsi, lebo sa jej to bude zdat tvrde ,tak potom bohuzial... ako uz odznelo komu niet rady tomu niet pomoci

house

Sam som sa liecil so zavislosti na alkohole.Ale ja som mal z neho zdravotne
problemy.Vacsinou alkoholik prestane pit
bud ked zacnu zdravotne problemy, alebo
mu hrozi nejaky velmi tvrdy postih trebars rozvod.Ale toto sa riesi za triezva.

jefitto

je dospelý, vyhoďte ho z domu a nech si hľadá inde... je to jeho život a jeho vec. Ak vas to obťažuje, ta ho pošlite het a mate

janab

Ak sa dostane na psychiatriu a bude mať v papieroch "alkoholik" a vy tam určite za ním pôjdete, budete sa rozprávať s prijímajúcim lekárom a poviete, že je alkoholik a bojíte sa o bezpečnosť, že sa prejavujú chyby správania, tak tam zostane...všetko je na lekárovi..samozrejme, pre odd.psychiatrie je to prípad naviac..ak bude mať abstáky a začne robiť problémy, tak ho priviažu k posteli a začnú liečiť..nechcem opisovať liečbu, ale určite by ho dali do poriadku..starostlivosť je taká aká je..na odd.psychiatrie štát nedáva veľmi peniaze, pretože vlastne prečo aj?..tí ľudia si to spôsobili samy a štát im pomáha sa z toho dostať..bude na uzavretom odd.,takže žiadny mobil, telefon,návštevy..nič..sú tam rôzne prípady..bezdomovci ,feťáci nájdení na ulici,kleptomani,proste závisláci...a ak si nedá chlapčisko povedať, tak vyhodiť z domu!..bude vám tam ale vysedávať na schodoch a bude robiť hambu..niekomu ani liečenie nepomáha, po čase sa zase vráti k alkoholu, ale to už záleží od človeka, od jeho iteligencie, či chce žiť normálnym životom, alebo ako závislák a teda na okraji spoločnosti..sú to už potom len trosky, ktoré sú stále mimo reálu a čakajú, že príde smrť..iný život nepoznajú, len mimo reality..ked sa z nej preberú, tak majú potrebu piť, lebo nechcú riešiť svoj život ..takže čo s takými jedincami?..nechať žiť, alebo nechať zomrieť ako posledné zviera..niekde na ulici..