Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prideme o dom?

Príspevok v téme: Prideme o dom?
majka32 TT

ahoj prosim vas precitajte si moj problem potrebujem poradit k veci : dnes sme nasli mojmu otcovi ktory je alkoholik vyzvy od nebankoviek ale od ceskej republiky kde pracoval pred rokom zobral si pozicky celkom 200 tisic ceskych korun... v maji dostal poslednu vyzvu ... vsetko odlozil nic nam nepovedal ze ma pozicku mame dom ktory je pisany na neho ako aj na mamu... moj brat tvrdi ze pride niekto a zobere nam dom.... ako to vidite vy ? budeme pykat za otca ?? nebankovka je uz ticho uz pol roka

hmm123

no co ja viem, tak cesky exekutor nema pravomoci na slovensku...nebude to take jednoduche pre tu nebankovku, ked dlznik nezije v tej krajine...tam tusim to musi prejst sudom aj na slovensku alebo nieco take :)..takze podla mna este nebude ten vas doma zatazeny exekuciou..skuste cim skor vysporiadat to BSM...pretoze ak by nebolo vysporiadane..exekturo moze siahnut aj na majetok tvojej mami...pretoze su manzelmi a za dlhy zodpovedaju spolocne..bohuzial...pripecene slovenske zakony...no coment...

akaba..

1.Co najskor sa snazit prepisat dom do vlastnictva len deti, zrusenie bezpodielobeho spoluvlastnictva je zdlhave. Na prepis si aj pozicajte, no zaplatte zrychleny vklad do katastra. Staci len spisat zmluvu o prevode, podpisat u notara, zbehnut na kataster a mali by ste to stihnut.

2.Ak je neskoro, urychlene zacat jednat s nebankovkou, skusit zobrat hypoteku, zalozit dom a vyplatit nebankovu pozicku.

3.Mozno mate stastie, ze je to v CR a zdlhavou byrokraciou medzi exekutormi stihnete prepisat dom. Ak nie, s najvacsou pravdepodobnostou on pridete - ak otec nevlastni iny majetok.

iwi_ka

Vlastne, teraz ma napadlo, ak Tvoj otec nema v Cechach ziadny majetok, tak to bude pravdepodobne vymahat slovensky exekutor, podla slovenskych zakonov, takze vyhoda splatok, by mala zostat.

iwi_ka

Ako Ti tu radia, tiez odporucam, co najskor kontaktovat nebankovku a zistit v akom stadiu je vymahanie dlhu a tiez sa pokusit dohodnut na splacani/vyplateni dlhu.
Pozor, v ČR ked to dostane do ruk exekutor, splatkovy kalendar uz nebude mozny, (zakon nepozna splatky ako sposob vymahania pohladavky) maximalne Ti povolia celu uhradu v 2 az 3 splatkach.

isabella

giovanni, lenze vies co je najhorsie? ak mu oni nemaju na co siahnut, teda plat a pod. tak mu na ten dom siahnu automaticky... a ono aj ten splatkovy kalendar musi schvalit ten komu je dlzny (v tomto pripade nebankovka)... sam exekutor bez povolenia opravneneho nemoze schvalit ani splatkovy kalendar a aj pokus o zmier sa da odmietnut rovnako...
exekutor posle opravnenemu vyjadrenie o majetkovych pomeroch povinneho a nasledne ak opravneny ziada o co najrychlejsie vyplatenie dlhu, tak mozu obist vsetko ostatne a rovno vziat dom... a neverim tomu, ze v nebankovkach to riadia take charaktery co sa uskromnia so splacanim vo vyske mozno 100-200€ mesacne :-///

GiovanniX

takze podla mna(nie som pravnik,ani exekutor),dom vam zoberu len v tom najposlednejsom priprade(predchadza tomu pokus o zmier,splatkovy kalendar,ak nic neakceptuje tak az potom exekucia).Ked uz exekutor napisal,ze od prebratia listu ma zakaz manipulovania s majetkom,tak uz nezmozete nic,ani rychle poriesenie BSM.To,ze ste vy ako rodina o tom nevedeli,to zial nikoho nezaujima.Jedina moznost je bud poziadat o splatkovy kalendar,alebo predajte dom vyplatte dlh a kupte si mensi dom,alebo byt.Aspon ja to takto vidim.

isabella

prepisanim by ste to nejak asi zachranili, lenze ked uz pol roka sa caka, tak to uz moze mat exekutor v rukach a ktovie ako to je, hlavne sa skuste dohodnut s nimi na niecom... a splacat aj za otca... ale ten je teda riadny chrapun, ze vam ani nepovedal, ze nieco take ma na krku... len vas zbytocne svojou blbostou do problemov dostane, inak uroky sa rataju aj z omeskania, kazdy mesiac... na svk je to 9% z dlznej sumy ak nie je v zmluve uvedene inak (a tam urcite nizsi urok nebude), tak sa poponahlajte, lebo spolu s tym a aj s trovami exekucie vazne mozete prist aj o strechu nad hlavou

janab

Najrýchlejšie čo môžu tvoji rodičia hned teraz urobiť kým to ešte nemá v rukách exekútor, ísť k notárovi a aby tvoj otec sa vzdal bezpodielového vlastníctva manželov (nemusia byť rozvedení) a ked to podpíše, vlastne všetok majetok prejde na tvoju matku, alebo resp. na deti..takže budú vymáhať vlastne od človeka, od ktorého by to bola nevymožiteľna pohľadávka..Tvoja mama by čo najskôr mala zistiť na katastri nehnuteľností, či tvoj otec tam nemá náhodou ťarchu na dom od nebankovky..nebankovky tak prichádzajú k nehnuteľnostiam, že za pôžičku + úroky a ked to nebude splatené mu zoberú k určitému dátumu nehnuteľnosť..našli ste zmluvu?..pátrajte čo v nej je, čo obnáša, či je tam zahrnutý dom...