Prideme o dom?

Príspevok v téme: Prideme o dom?
majka32 TT

ahoj prosim vas precitajte si moj problem potrebujem poradit k veci : dnes sme nasli mojmu otcovi ktory je alkoholik vyzvy od nebankoviek ale od ceskej republiky kde pracoval pred rokom zobral si pozicky celkom 200 tisic ceskych korun... v maji dostal poslednu vyzvu ... vsetko odlozil nic nam nepovedal ze ma pozicku mame dom ktory je pisany na neho ako aj na mamu... moj brat tvrdi ze pride niekto a zobere nam dom.... ako to vidite vy ? budeme pykat za otca ?? nebankovka je uz ticho uz pol roka

isabella

ak je ticho, tak je to ticho pred burkou, zakony v cr su dost podobne ako tie nase, takze na vasom mieste by som sa nespoliehala na to, ze ked teraz sa neozyvaju, tak vam zachvilu nepride nejaky exekucny prikaz... pokuste sa splatit tu pozicku, ak je dom v bezpodielovom vlastnictve manzelov, tak je otec majitelom v podstate len polovice, osobne si myslim, ze dom by mohli za nejakych okolnosti predat, len neviem ako to je, ked tam polovicu ma aj mama...
odporucam vam zacat prinajmensom komunikovat s tou nebankovkou, aby videli, ze z vasej strany zaujem je, neviem sice ako to riesia taketo spolocnosti, ale ja osobne som kvoli pozicke na jedneho znameho poslala exekutora aj preto, ze nemal absolutne zaujem komunikovat, takze pre mna pritazujuca spolocnost, aj ked nebankovka nemusi mat taky pristup...