Smrt, co potom?

ta3

Lost
Hodnotny prispevok, suvisi s tym, o co som sa snazila na tomto fore v jednej polemike na temu kde su ludia stastnejsi, ci v zaostalej alebo vyspelej krajine

lost

To bolo z tohoto:

www.kitcomm.com

Prevazne sa tam bavia o niecom inom, ale zopar ludi je tam takychto co aj o tomto :)
Alebo bola tam jedna dost silna tema o vykladoch/prirovnaniach biblie s dnesnym aktualnym dianim a tak (len sa to docastne niekam vyparilo), ale da sa tam vselico najst :)

lost

Jeden prispevok z ineho fora, ktory ma co to spolocne s temou:

"Maybe your understanding of the Christian way has been poisoned by what passes for Christianity these days. You have a right to judge as you see fit, but you also need to judge yourself, and realize that you are judging based on your own limited experience and wisdom.

I have spent 2 weeks on a trip as a guest of an Indian missionary group. Let me tell you it was an eye opening experience. As part of my trip, I visited a slum in Bombay where millions of people live in what amounts to little more than a dump. What struck me the most was not the poverty, the filth, the stench, etc, but the joy and innocence of the people. On the one hand it broke my heart, but on the other hand I came away realizing how poor we are spiritually in our modern materialistic obese and sterile world. Those people actually gave more to me than what I was able to offer them.

A very little of our fiat money buys a great deal for those people. Some of your negative sentiment is in my humble opinion a rationalization that protects you from the guilt of doing nothing to help other people. It may be a kind of justification to tell yourself that meddling in others' affairs is wrong, when it really points out the hidden reality that you don't have anything of real value to offer, and that which you do (materially speaking) you would rather not part with. There are many rationalizations we turn to rather than digging deeper and sacrificing and challenging our worldview.

Why not question your friend as to the specifics of their mission, such as the message they bring, or what benefits they hope to effect or stories that they have to tell about the people they met and how they live, their problems and pains, their spiritual view of life. You just might find yourself opening up to a whole new reality you had been missing out on."

Ten prvy odsek ma dost pravdy v sebe (da sa kombinovat nie len s krestanstvom, ale so vsetkym...)

doubledog

inak, som rad, ze to spominas, lebo v tejto diskusii sa opakovane vyskytuje pre mna zvlastny nazor, ze tieto veci sa nedaju skumat a nedaju sa z pozorovani robit ziadne zavery.
to samozrejme hovoria najma ludia, ktori ani nevedia o tom, ze sa nejake vyskumy robia.

doubledog

neviem, ktoru Svedku myslis, urcite som to necital.
ale mozem sa doma pozriet na jeden zoznam literatury, takychto vyzkumov prebehlo uz celkom dost.
a nielen na Zapade, napr. v Tibete sa tymto zaoberaju uz storocia a tiez maju zaujimave vysledky.

ta3

doubledog
ja som precitala velmi vela literatury z tejto oblasti, ale z knih, ktore ma zaujali, si zvycajne zapamatam iba obsah, malokedy aj autora, ked uz si spomenul analyzu zazitkov umierajucich, mal si na mysli Svedku, ktora skumala okamihy smrti umierajucich tridsat rokov, proste sedela pri umierajucom a pozorovala a potom svoje poznatky zhrnula v jednej zaujimavej knihe?, ak ano, pripomen mi jej meno, prosim. Zo Slovenska som si vsetky tieto skvele knihy pravdaze priniesla, ale momentalne som mimo domu, kde su ulozene, takze nemozem nic zistit, overit.

ta3

Hmhm
Jasne, Moody v Zivot po zivote iba uverejnil zozbierane zazitky ludi v klinickej smrti, da sa citat, ale iba ako oddychove citanie, ale ved tu ani nikto Raymonda Moodyho neprirovnava k ostatnym skvelym autorom, ktori skutocne maju co povedat alebo k vynimocnym joginom, ktorych spominas Ty, pred vykomni ktorych treba skladat dole klobuky. No ako pri literature z kazdej inej oblasti, aj v tejto sa najde kopa brakovej, ale scitany clovek velmi rychlo rozpozna zrno medzi plevelom.
A pravdaze, vsetci mame na vyber ci lustit krizovky, citat srandokapsy, romany o laske alebo knihy pojednavajuce o reinkarnacii, karme atd, kazdy podla svojho gusta a podla toho, ci sa potrebuje iba rozptylit, pobavit alebo sa chce aj poucit.

Jajka,
vdaka za suhlas s tym, ze rodinu si vyberame, potesil a velmi ma podporil

jajka001_

budem sa trochu opakovať, lost :) autor Mark Twain, dielo Tajomný cudzinec - k tomu že naše činy, ich následky a čo by bolo keby.