Smrt, co potom?

doubledog

hmhm
ano, komunikacia s tou druhou stranou je jedna z ciest, akym sa tieto informacie k nam dostavaju.
ale su aj ine, napr. overovenie reinkarnacnych zazitkov, ci analyza zazitkov umierajucich alebo zazitkov ludi z holotropnych stavov.
moznosti poznania tam su, urcite nie je pravda, ze tato oblast je nepoznatelna.

lost

Inac tiez sa priklanam k nazoru o tej rodine, ze si ju vyberame, alebo nieco na ten zmysel..
Ak by som si "vybral" inu, takmer urcite by som teraz nepisal tento prispevok, a zaroven takmer urcite by som nemal taky pohlad na svet ako mam.
respektive by zo mna mohla byt ina osobnost?
ktovie.. mozno by som sa len inak vyvijal, ale nastal by bod, kde by sa ta moja laternativna a terajsia osobnost "skrizila" a potom bola rovnaka, alebo takmer rovnaka..
to je sranda mysliet na take ze Co by bolo ak by bolo, resp na alternativne scenare :)
lebo tych je tak nekonecno, ze az...
najviac sa obavam, by som sa obaval, ze ak by som sa narodil inde, ze by som "nezakopol" o iste "pravdy zivota" ktore teraz "viem", respektive ze by som bol viac-menej taky ten bezduchy ovciak/ovecka a isiel s davom (nebolo myslene ako "urazku" pre 'dav', len taka spekulacia)
a co ak som si mohol vybrat este lepsie miesto a prave TERAZ prichadzam o to co mohlo byt potom, resp, co ak som teraz ovecka len v "mensom meritku" ? :D
(mozno je toto prave ten zaciatok "sibania" v hlave :)))) )
alebo velmi maly a velmi realisticky priklad:
co by sa stalo, ak by som dnes nesiel tam kam chcem ist, napr do skoly, len tak by som zostal doma, nestretol by som isteho cloveka, zmenila by sa mi buducnost? nieco na posob filmu Butterfly effect. proste ci mala drobnost zmeni nasu zivotnu cestu, VYKOLAJI ju do miery, ze pojde co i len o 0.001 stupnov na iny smer, tym padom za 30 rokov bude ZNACNE odlisnejsia, ako keby sa nevykolajila vobec, (tj isiel by som do sokly).
ALEBO..........
by sa to na chvilku vykolajilo, povedzme den? tyzden?rok? a potom by som eventualne stretol toho cloveka na inom mieste a uz by som sa vratil do starych kolaji (toto by som mohol nazvat Predpisany Osud?)

ale tak... spat do reality, je to take celkom zaujimave :)

hmhm

doubledog akym skumanim? Povie im to niekto z druheho sveta ako to vlastne s nami je?
To nepoznane najviac pritahuje, ale moze to byt uplne inak.

jajka001_

suhlas s tym ze rodinu si vyberame. vyberame si problemy ktore budeme riesit za ucelom osobneho rozvoja. som si tym ista. v nasej rodine sa udiali velmi zvlastne veci ktore sa daju vysvetlit prave tymto. a kazdy z nas je uplne ina osobnosť.

jajka001_

velmi zaujimave prispevky
chcela by som podotknut, ze v urcitych obdobiach boli vynajdene nezavisle od seba rovnake vynalezy. samozrejme bolo pocut len o tych co vysli na svetlo ako prve. cim to je? "zhora" nam vsetkym idu urcite myslienky, napady, ale len urcity ludia to dokazu vyuzit, ludia pripraveni a venujuci sa tomu. tiez som mala parkrat skvele napady ale z oblastí ktorym sa nevenujem :)
takze to islo do stratena aj zabudnutia. ale tak ako existuje telepatia, tak existuje aj toto sirenie myslienok, ktore si my ani neuvedomujeme.
suhlasim s tym ze zaoberat sa prilis karmou , mystikou a podobne moze byt skodlive. ale zas su ludia ktori to vyslovene potrebuju pretoze hladaju a dokazu selektovat informacie na uzitocne a skodlive.

hmhm

Lenze vedci, ci uz chemici, fyzici sa k svojim poznatkom dostavaju pracou, vytrvalostou, skumanim. A su po nich viditelne dokazy, ze nieco vynasli.(napr. L.Pasteur, Fleming, madam Curie(Sklodowska)
Nuz a su znami geniovia ktori su pokladani za cudakov alebo dokonca aj schizofrenikov. Schizofrenici pocuju co ini nie, vidia to co ini nie.
ta3 nas mozog sa sklada z lavej a pravej hemisfery. Lava je citova, prava racionalne mysliaca. Nie je dokazane ze nase podvedomie je nasa dusa. Co viem este pripustit je fakt energie okolo nas aj v kozme a silu myslienky. Su ludia ktori sa dokazu napojit)napr.jogini a (ti co vedia meditovat) na zdroj kozmickej energie, hovori sa jej aj Vysia inteligencia. Ale nemyslim si ze su to napr. taki spisovatelia napr. ako Moody - myslim ze napisal Zivot po zivote. A su aj taki autori, ktori si precitaju kopu inych autorov a napisu s trocha pozmenenym stylom svoju knihu a pridaju tam kusok svojej fantazie ( dokonca pisu o vilach, skriatkoch okolo nas). Netreba vsetkemu verit, pretoze ozaj ak to citaju labilnejsi ludia zacnu si namyslat a mozu z toho ochoriet ak sa to dostane hlboko do ich podvedomia. Niekedy je pre nasu mysel lepsie citat srandokapsy, alebo lustit krizovky ako sa zaoberat karmou. Uz z toho citania o nej sa mozu zacat slabsi ludia bat samych seba a zacnu pochybovat ci to, co robia a ako ziju je spravne. Pokial clovek vedie slusny zivot, vedome nikomu neublizuje, pomaha slabsim a nerobi zle, nema sa coho obavat.

:)))))

Lost-Einstein odkial cerpal?ved to je normalne,ze moze byt chytrejsi ako ucitel-ved v skole sa vsetko neuci a on mohol mat aj nejake nadanie.Ved to je normalne-no normalne len pre niekoho,nie kazdy ma myslenie GENIA.
Taky ludia ako je on su obdivuhodni.Ja som napr.v minulej dobe mala vselijake napady/podotykam z vlastnej hlavi/ ktore som realizovala a tieto veci sa vyskytli z u nas teraz v tejto dobe.A ja som to uz mala pred rokom 1989.
Ale k EINSTEINOVI sa rovnat nemozem,len som pisala priklad ze su na tom ludia dobre aj bez toho aby ich to niekto ucil.

ta3

Lost
Ano, tak nejako to s tou nasou individualnou a rodinnou karmou je, ale to rodinnou karmou este nekonci, je tam dalsia karma - karma celeho naroda a vsetko spolu navzajom suvisi, tieto velmi zlozite vzajomne interakcie su tazke na pochopenie, myslim, ze ani nikdy nebudeme rozumiet vsetkemu, ale mozeme sa k pravde viac, ci menej priblizit, zalezi na tom, ako velmi chceme dospiet k urcitemu poznaniu, podarit sa to do istej miery moze iba duchovne zalozenym ludom, urcite nie materialistom. Nas mozog sa sklada z dvoch pologul, v jednej (uz presne neviem v ktorej a ani to nie je teraz podstatne) su ulozene schopnosti duchovneho vnimania (napr. intuicia) a v druhej racionalneho, zial, zijeme v konzumnej spolocnosti, vacsinu z nas zaujima iba materia, peniaze, prestali sme pouzivat tu prvu cast a tak pomaly zakrpatieva a my stracame schopnost citit, vnimat, stracame cit, co sa pravdaze odzrkadluje v zlych vztahoch, ci naraste nasilia, kriminality a ak to takto pojde dalej, ludsky zivot na tejto nasej prekrasnej planete Zem nema velke sance, iba rovnovazny stav je stabilny, ak sa system dostane do vratkej polohy, zruti sa.
V nasom ponimani dobro alebo to, co je pre nas dobre, podla vsetkeho je nieco ine v porovnani s tym, co plati v duchovnom svete. Myslime si, ze robit dobro, ze mali by sme robit velke veci, napriklad prispievat na charitu a cim viac, tym lepsie, no udajne meritko dobra a zla je trochu odlisne medzi fyzickym a duchovnym svetom. Clovek duchovne rastie len prechodom cez prekazky a tazkosti, my sme nestastni, ked nas nieco velmi zle postihne, ale ked to prekoname, nakoniec vychadzame z toho boja posilneni a to je nieco, co nas dviha hore, ale malokedy si to uvedomujeme, ako malo si uvedomujeme prave hodnoty.
Este je tu dalsi aspekt reinkarnacie, ktory ma zaujal a som nachylna verit, ze to tak naozaj moze byt. Keby sme sa vedome mohli rozhodnut o podmienkach buducej reinkarnacie, urcite by sme si zvolili tie najlepsie, vsetci by sme sa chceli narodit v bohatej a stastnej rodine, v bohatej a rozvinutej krajine, ale co som citala, zase to tak nefunguje. Dusa (nase podvedomie) si vybera podmienky do ktorych sa narodi a podla vsetkeho take, ktore jej pomozu zase trochu duchovne podrast, velakrat som rozmyslala nad tym, ze asi nase deti nas velakrat nespravodlivo obvinuju, zvlast vtedy, ked su nie spokojne so svojim zivotom ked hovoria: naco ste ma priviedli na svet, to je Vasa vina, ja som sa nepytala na tento svet, lebo pravdepodobne je to opacne, dusa nasich deti si vybrala nas ako rodicov a nase konkretne problemy, ktorymi ako rodina musime prechadzat, tu ktoru konkretnu krajinu.

Prave dnes som sa sam seba pytal, odkial Einstein cerpal ? ...moze byt student vzdelanejsi ako jeho ucitel, ak ho nikto iny neuci ?
No, na tieto otazky si si potom sam odpovedal a myslim, ze spravne.

hmhm
Len nechapem odkial cerpaju svoje namety, ako to vedia a su presvedceni ze je to tak a nie inak?
Odkial sa beru geniovia (rozumove kvality), alebo ludia s mimoriadnymi dusevnymii schopnostami (duchovne kvality)? Suvisi to s tym, o co som prave hovorila, nie vsetci sme na jednej duchovnej urovni, nie vsetci mame rovnaku schopnost citit, vnimat, rozumiet. Tak nejako, ako existuje niekolko urovni karmy (individualna, rodinna, narodna), tak existuje aj niekolko urovni vedomia, nase individualne a tiez vseobecne (maximalne) vedomie, kde su navzdy zafixovane vsetky poznatky (a mozno este ovela viac) ludstva ako takeho, no a ludom na velmi vysokej urovni je istym sposobom dovolene nazriet a cerpat z tohto univerzalneho zdroja poznania, ci vedomia.

Ospravedlnujem sa, ze rozsiahle prispevky, ale neviem sa vyjadrovat v skratkach (sediet a pisat mi nerobi ziadny problem,  asi bude zo mna uspesna autorka bestsellerov, napisat minimalne jeden roman je totiz mojim davnym snom) a zaroven chcem podakovat Milovne za iniciovanie tejto velmi zaujimavej diskusie. Vsetkych Vas pozdravujem a tesim sa na dalsiu diskusiu.